Masaya Oturun Dedi, Oturdular / Bülent ESİNOĞLU PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 07 Haziran 2012 19:21 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 4655 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Masaya oturun diyen özneyi ifade etmeye gerek var mı?

Önce, masaya Amerika’nın denetiminde, MİT oturmuştu. PKK ile yüzde doksan anlaştıklarını, bant kayıtlarından dinlemiştik. (Masadaki CIA temsilcisinin sesi de oldukça netti)

Bu gün itibariyle, PKK’nın silahlı eylemleri, Amerika’nın bölme planları ile birleştiği ve sonuç verdiğine şahit olmuş olduk.

Yandaş ve Amerikancı kanalların, Kılıçdaroğlu ve Başbakan görüşmesine olağan üstü önem atfettiler. Diğer günlerde Başbakanı yücelten televizyonlar, hep bir ağızdan, Kılıçdaroğlu yağlama ve yıkaması yaptılar. (CHP’nin teslimiyetini kutlama anlamındadır.)

Terör Sorunu bu gün itibari ile güvenlik sorunu olmaktan çıktı, siyasi soruna dönüştü. Ve meşrulaştırılmış oldu. Bir anlamda da uluslararasılaştırılmış oldu. Artık terör sorununu Akil Adamlar çözecekler.

Akil Adamlar kimlerden oluşacak? Hemen söyleyeyim. Avrupa ve Amerikalılardan, bir başka değişle, CIA’nın görevlendirdiği Türk ve yabancılardan meydana gelecektir.

Bu güne kadar CHP AKP’ye kuyrukçuluk yapıyordu, artık tam olarak teslim olmuş oldu. Çünkü talimat önemli yerden geldi. Türkiye’yi kuran partiye, Türkiye’yi bölme işinin verildiği aşikârlaştı.

AKP’nin PKK ile görüşmeleri CHP vasıtası ile böylece meşruiyet kazanmış oldu.

Bir anlamda, PKK’nın silahla yürüttüğü terörün, PKK lehine sonuçlandırıldığı ilan edilmiş oldu. Türkiye’nin federasyonlara doğru gidişinde gaza basıldı.

Akil Adamlar planının bir Amerikan planı olacağı kesindir. Çünkü Akil Adamlar işinin mimarlarının TR 705 Sezer Tanrıkulu ve Amerika’nın çok sevdiği Washington eski Büyükelçisi Faruk Loğoğlu yaptı.

Böylece içinde Faruk Loğoğlu’nun da olduğu, CHP heyetlerinin Amerika ziyaretlerinin sırrı da aydınlanmış oldu.

Anayasa Uzlaşma Komisyonundan ısrarla kalkmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun Akil Adamlar planı ile bütünleştirileceğini de, böylece daha net görmüş olduk.

CHP’yi de yanlarına alsalar başaramayacaklar. CHP bu siyasi kırılmasının bedelini çok ağır ödeyecek.

Bülent ESİNOĞLU, 6 Haziran 2012
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Paylaş
4655 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!