Arınç: "Öcalan'a ev hapsi uygun olabilir" PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 15 Haziran 2012 20:35 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3555 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Arıç, Öcalan'a verilen müebbet hapsin ev hapsine çevrilebileciğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç, Abdullah Öcalan'a verilen müebbet hapsin ev hapsine çevrilebileciğini söyledi. Arınç, şartını da açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Öcalan'a ev hapsinin, terör örgütünün tamamen silah bırakması halinde düşünülebileceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Leyla Zana’nın da dile getirdiği Öcalan’a ev hapsi konusunda “terör örgütünün tamamen silah bırakması halinde konuşulabilir” dedi. 

Arınç şöyle konuştu:

"Bunları Leyla Zana da başka arkadaşlar da dile getiriyor. Bu tek başına dikkate alınacak bir konu değil. belki bir yol haritasıyla ya da yapılması gerekenler sırlamasında terörün terör örgütünün silah bırakmasıyla başlayacak bir sürecin içerisinde dikkate alınacak bir konu olabilir. Yoksa bugün için bunun bir geçerliliği yok.

İmralı’daki kendi günlük hayatına devam ediyor. Çünkü eğer bu örgütün bir talebi olarak geliyorsa, bunu yapmamız halinde bile örgüt bu günkü şiddetten vazgeçmeyecektir. Öncelikle sayın başbakanımızın ve Kuzey Irak’taki otonom yönetimin de onlara hatırlattığı gibi koşulsuz olarak silah bırakmaları eylemlere son vermeleri bundan sonrasını da birlikte düşünmeleri gerekiyor.

Bu tek başına sadece bir taleptir. Bunun üzerinden siyaset yapacaklarını düşünüyorum. Bu çok samimi değil. Şunlar, şunlar, şunlar ile birlikte ama başında da örgütün tamamen silah bırakması ve eylem yapmaması durumunun kabullenmesine bağlı olarak konuşulabilir."

YURT, 15 Haziran 2012

Arınç'tan PKK'lılara selam

PKK'lı Leyla Zana "Erdoğan'ın bu işi çözeceğine inanıyorum"

Paylaş
3555 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Cumartesi, 16 Haziran 2012 22:12
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!