"Taşeron" PKK Suriye işinde PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 18 Haziran 2012 13:00 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3846 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Ankara’nın büyük destek verdiği Esad muhalifleri, PKK ile masaya oturdu; muhalefet “AKP’nin niye mücadele etmediği anlaşıldı”dedi.

 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Batı işbirlikçilerine “Bölünmeyin, birlik olun” uyarısı yapması da büyük tepki çekti. 

CHP’li Mehmet Şeker, “Suriye’de 24 Mayıs’ta aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişinin öldüğü olayın sorumluluğu Türkiye’de” diye konuştu.

Esad’ı devirmek için PKK “taşeron” oldu

Suriye liderinden kurtulmak için her yolu deneyen Erdoğan, umudunu terör örgütüne bağladı. PKK, sözde Özgür Suriye Ordusu ile pazarlık masasına sürüldü.

Haber: Fatih Erboz

Suriye lideri Beşşar Esad’ı devirmek için her yolu deneyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şimdi de umudunu terör örgütü PKK’ya bağladı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Esad’a karşı muhalefete “bölünmeyin, birlik olun” uyarısı yaparken sözde Özgür Suriye Ordusu da, rejime karşı işbirliği yapmak için PKK ile pazarlık masasına oturdu. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP’nin PKK ile mücadele etmediğini, aksine Suriye’ye karşı kullanmak istediği iddia etti. Vural, “AKP’nin PKK ile neden mücadele etmediği şimdi daha iyi anlaşılıyor” dedi. Muhalefet partisi temsilcilerinin konu ile ilgili görüşleri şöyle:

Silahlar Türkiye’den iddiası

Oktay Vural (MHP Grup Başkanvekili):

Bu gelişmelerin amacı Suriye’de de ‘Özel Kürdistan Bölgesi’ kurulması. Bunun aynı zamanda Türkiye’de de kurulması. Bölgede uygulanan siyasal projenin hedeflerinden biridir. Terör örgütüyle birlikte dış politikanın aracı olarak kullanılmasını meşrulaştırıyor. Bu da AKP’nin terör örgütü PKK ile neden mücadele etmediğini gösteriyor. Elbirliği ile kendi ülkesini bölmek isteyen terör örgütü PKK’yı bir başka ülkede de aynı safa çekme gayreti Türkiye’de de PKK’nın istekleri konusunda bir anlaşma olduğunu ortaya koyuyor. Utanç verici, tüyler ürperticidir. Maalesef silahlar Türkiye’den gidiyor.

Türkiye bu yönüyle belki terör örgütünü de silahlandırıyor. O silahlar da bizi vuruyor. PKK ile yapılan yol arkadaşlığı dışarıda da devam ediyor. Amaç Türkiye’ye yönelik dönüşümü sağlamak. Böyle ahlaksızca bir şey olamaz. Türkiye kendi eliyle kendine kurşun sıkanları besleyen, onlara siyasi güç verilmesini isteyen bir duruma soyunmuştur. Türkiye tarafından meşru bir örgüt olmuştur.

Terör örgütü umut oldu

Mehmet Günal (MHP Antalya Milletvekili):


Türkiye’nin bu kadar hevesli olmasını anlamak mümkün değil. Başbakan, orada Müslümanlar ölüyor diye ’bıçak kemiğe dayandı’diyor. Irak’ta ölen milyonlarca insanı saymıyor demek ki. Daha düne kadar kardeşim dediği adamla ters düşüyor. Bu derece taşeronluk yapılmasını anlamıyoruz. Türkiye sınırında dahi meşrulaştırmaya giderken dışarıda terör örgütü PKK’dan medet umması çok normal. Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç’ın sözleri yenilir yutulur şeyler değil. Biri iyi polis diğeri kötü polis olmaya çalışıyor. Türkiye’nin bölünmesine yol açacak çabalardır.

ABD piyonu hükümet teröristlerle “müttefik”

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, PKK, dışişleri siyaseti ve Esad’ı devirmeye çalışan gücün arkasında Amerika’nın olduğunu söyledi. Gök, PKK-Özgür Suriye Ordusu birlikteliğini şöyle değerlendirdi: “Türkiye’de bağımsız, vatansever, yurtsever bir politikanın güdülememesi, ABD’nin piyonu olunması ne yazık ki devletimize PKK ile işbirliği yapmaya, düşmanımız görünen PKK’nın Suriye’de müttefikimiz görünen Özgür Suriye Ordusu olan Amerikancı güçlerle ittifakına bakıldığında görünen şudur: Emperyalizm ülkemizin içerisinde bulunduğu yeni sınırlar yeni devletçikler, yeni güçler yaratmak istiyor. PKK Türkiye’de, İran’da, Irak’ta ve Suriye’de bir Kürdistan devleti kurmak için Amerika himayesinde bize karşı savaşıyor.

Suriye’de Esad’a karşı oluşturulan ordu da Amerika’nın desteği ile saldırılar yapıyor. Bu ülkede milli bir hükümet var ise vatanımızın ve milletimizin birliği düşüncesinde, Amerika menfaatleri için değil Türkiye menfaatleri için politika üretmeli. PKK ile işbirliği Türkiye içerisinde güya Meclis’te bulunan ve Meclis dışı akil adamlar türünden nitelemelerle oluşturulacak olan PKK anlaşmaları da doğrudan Amerikan çalışmalarının ürünüdür. Büyük resmin parçalarıdır. Son dönemde yeni CHP adıyla ortaya çıkan bir takım insanları da dahil ederek Türkiye üzerinden PKK konusu da yaratılmak istenen bir çeşit Arap baharı Türkiye’yi karanlığa götüren planların bir aşamasıdır. Suriye olayından Kuzey Irak’taki devletçikten, Yugoslavya ve Sudan örneğinden ders almak ayrışmayı, bölünmeyi ve federatif sistemi savunmayı derhal reddedip birlik ve bütünlük içinde sözde değil terörle hakikaten mücadele etmek zorunluluğu vardır. Amerika ile işbirliği ile terörle mücadele edildiğini söylemek tam bir cahilliktir.”

Emperyalizme aracılık

CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç da, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türk dış politikasının korkunç bir sürükleniş içerisinde olduğunu iddia etti. Koç, “Hükümet, Suriye ile ilgili bir takım emperyalist taleplere aracılık yapmaktan beis duymayan bir yönetim anlayışı sergiliyor. Camdan evi olan komşunun damına taş atmaz. Bu deyim birçok şeyi özetliyor” diye konuştu.

CHP’li Şeker’den korkunç iddia!

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Suriye krizinde Türkiye’nin izlediği politikanın önemli bir payı olduğunu söyledi. Suriye’de 24 Mayıs’ta aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişinin öldürüldüğü olayda Türkiye’nin de rolü olduğunu iddia eden Şeker, “Sınırın sıfır noktasındaki adamlar gidip eylem yapıyor. Eylem yaptığını nereden biliyoruz, yaralı dönüyorlar buraya. Kamptaki adam sandalyeden düşer, merdivenden düşer yaralanır ama kurşun yarası olmaz. Demek ki bu adamlar gidiyor, eylem yapıyor geliyor burada da tedavi oluyor. Şu anda orada ölenlerin özellikle de çocuk ölümlerinin altında maalesef Türkiye Cumhuriyeti devletinin imzası var” dedi. Katar’dan gönderilen silahların Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) aracılığıyla Suriyeli muhaliflere dağıtıldığını iddia eden Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

MİT’e itham

“MİT aracılığıyla gönderiliyor deniyor. Eğer orada bir çocuk bizim aracılığımızla ölüyorsa bu ülke için utanç kaynağıdır. Şimdiye kadar mazlum uluslara ulusal bağımsızlık önderliği yapmış bir ülkeyiz ama burada yanlış yolda olduğumuza inanıyorum. Eğer bir başka ülke PKK’ya gelip silah teslim ediyorsa nasıl buna karşı tepkili ve duyarlıysak burada da bunu yapmamız lazım.”

Yeniçağ, 17 Haziran 2012

 


 

Özgür Suriye Ordusu: PKK ile görüşüyoruz

Rejim karşıtı askerlerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu’nun Esad yönetimine karşı PKK ile görüştüğü iddia edildi. The Times’a konuşan ordunun üst düzey komutanı Hacı Abdülkadir el Salih, “Görüşmeler yaptık, fakat PKK kararsız” dedi.

İngiliz The Times gazetesi, rejim karşıtı saflara geçen askerlerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), Beşar Esad yönetimine karşı başlatılan isyana katılmaları konusunda terör örgütü PKK ile görüştüğünü öne sürdü.

ÖSO’nun üst düzey komutanı olduğu belirtilen Hacı Abdülkadir el Salih, “Görüşmeler yaptık, fakat PKK bir karar vermiş değil. Kendi devletleri için ÖSO’dan garanti istiyorlar, böyle bir garanti vermeyeceğiz. Pozisyonları net değil” dedi.

Esad’ın kuzeyde kontrolü kaybetmeye başlaması yüzünden bugüne dek rejimi destekleyen PKK’nın şimdi seçenekleri gözden geçirdiği savunuldu. ÖSO komutanlarının tahminlerine göre Türkiye sınırında yaklaşık 4 bin kişiden oluşan muhalif kuvvetlerin yüzde 80’inin komutası, Halep’teki Devrim Konseyi’nde.

Ülkenin kuzeyi büyük ölçüde Sünni olmasına rağmen Konsey Başkanı Hacı Abdülaziz el Selami’nin iç savaşı önlemeye çalıştığını, Esad’ın ise iç savaştan çıkar sağlayan taraf olduğunu yazan gazete, El Selami’nin “Şiilerin ve Sünnilerin birbirini öldürdüğü yeni bir Humus istemiyoruz” şeklindeki sözlerini aktardı. Bu arada Suriyeli muhalifler dün Humus’ta “1000 ailenin kuşatma altında olduğunu” açıkladı.

Müdahale olacak

Daily Telegraph da ÖSO’dan üst düzey bir isimin, geçen hafta Washington’a giderek ABD Dışişleri Bakanlığı’nda ABD’nin Suriye Büyükelçisi Robert Ford ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nden üst düzey isimlerle bir araya geldiğini yazdı. Gazeteye konuşan Ortadoğulu diplomatik kaynaklara göre rejime karşı dış müdahale gerçekleşecek, ancak zamanı konusunda netlik sağlanmadı.

Hürriyet, 17 Haziran 2012

 'Küresel Memur' Türkiye'nin Suriye'yle Savaşması İçin Yol Haritası Veriyor! / Banu AVAR
"El Kaide, Özgür Suriye Ordusu, Libya İslami Cihad gibi terör imalatçılarına PKK da katılmalıdır ve Türkiye’ye Suriye üzerinden saldırılar yapmalıdır!"

Paylaş
3846 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Pazartesi, 18 Haziran 2012 23:06
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!