Gaziosmanpaşa'da Polis Memuru Zekeriya YURDAKUL (30) Şehit Oldu PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 16 Haziran 2012 22:06 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3863 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Gaziosmanpaşa'da polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıda, polis memuru Zekeriya Yurdakul şehit oldu.

500 Evler Mahallesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce polis ekibine silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda, bir polis memuru yaralandı. Olay yeri yakınındaki Özel İstanbul Şafak Hastanesine kaldırılan yaralı polis, müdahalelere rağmen şehit oldu.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, olay yerine gelerek, konu hakkında bilgi aldı.

Çapkın, gazetecilerin sorusu üzerine, ''Teşkilat olarak hepimizin başı sağolsun. Çalışıyoruz, henüz bir şey söylemek için erken'' dedi.

Çapkın, daha sonra olay yerinden ayrıldı.

İstanbul Valisi Mutlu: ''Saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiği yönünde bize gelen ilk bilgiler var''


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gaziosmanpaşa'da polis ekibine düzenlenen ve polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit olduğu silahlı saldırıya ilişkin, ''Saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiği yönünde bize gelen ilk bilgiler var'' dedi.

Vali Mutlu, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanlığı'nca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni''nde basın mensuplarının Gaziosmanpaşa'daki silahlı saldırıyla ilgili sorularını cevapladı.

Saldırı sonucu bir polis memurunun şehit olduğunu hatırlatan Mutlu, şehit polis memuruna Allah'tan rahmet, ailesine ve emniyet teşkilatına baş sağlığı diledi.

Vali Mutlu, ''Saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiği yönünde bize gelen ilk bilgiler var. Mevcut delilleri olay yerinden takip sonucu, olayı yapanlarla ilgili tespit konusunda hassasiyetle çalışacağız'' diye konuştu.

Terörün bir çıkış noktası olmadığı vurgulayan Mutlu, şöyle devam etti:

"Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Devletimiz güçlüdür. Bu saldırılar milletimizi yıldırmaz. Bizi yıldırmaya çalışacak bu tür saldırılarda, aslında çok daha güçlü ve kenetlenmiş bir mücadeleyi başlatmış oluyoruz. Bizim için artık saldırının faillerini yakalamaktan başka önemli bir görev yoktur. İstanbul'un huzuruna, halkımızın huzuruna ve güvenliğine saldıran, bize ve İstanbul'un huzuruna saldırmıştır. Bunları yanına kar bırakmayız. Biz bu şehri, güvenli bir kent olarak 14 milyon hemşehrisiyle beraber yaşatacağız. Bunun hesabını, yapan saldırganlardan kısa sürede soracağız.''

-İki saldırganın yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor

Gaziosmanpaşa'da polis memuru Zekeriya Yurdakul'un (30) şehit olduğu saldırının ardından kaçan biri kadın iki saldırganın yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Alınan bilgiye göre, 500 Evler Mahallesi'nde özel İstanbul Şafak Hastanesi önündeki bir büfede yemek yiyen Beşiktaş Etiler Polis Merkezi'nde görevli polis memuru Yurdakul'a silahlı saldırı düzenledikten sonra halk pazarına girerek izlerini kaybettiren biri kadın iki saldırganın yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalara, özel harekat polisleri ve polis helikopteri de destek veriyor.

-Yemek yerken vurulmuş-

Polis memuru Yurdakul ve ekip arkadaşının, Adli Tıp Kurumu'na kan örneği bıraktığı, dönüşte Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne uğradıkları, sonrasında ise başka bir işlem için resmi ekip aracıyla Özel İstanbul Şafak Hastanesi'ne geldikleri belirtildi.

Zekeriya Yurdakul'un, görev arkadaşı hastanedeyken yemek yemek için hastane yakınındaki bir büfenin önünde oturduğu belirlendi. Yurdakul'un yemek yediği sırada saldırganların yaklaştığı ve erkek şüphelinin yakın mesafeden polis memuruna silahla ateş açtığı ifade edildi.

Saldırıda ağır yaralanan polis memuru, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Akşam, 16 Haziran 2012

Paylaş
3863 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!