Sadettin TANTAN: “Şehit yakınları dava açmalı!” PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 21 Haziran 2012 11:59 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3898 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, şehitlerimizin tek sorumlusunun, terörle müzakereye oturan AKP iktidarı olduğunu belirterek, şehit yakınlarına seslendi: Evlatlarınızın yaşam hakkını koruyamayan siyasi iktidar hakkında dava açın.

Oslo süreciyle anayasal bir suç işlendiğine dikkat çeken Tantan, “PKK’nın bitirilmesi, Kandil’in işgal edilmesi ve mal varlıklarına el konulmasına yönelik altyapıların hazırlanması için de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni göreve davet etti. 

Ülkesini seven avukatlar göreve


Yurt Partisi lideri Tantan, şehitlerimizin sorumlusunun, teröristbaşı Öcalan ve Oslo’da PKK elebaşıları ile müzakere yaparken güvenlik politikalarını geliştirmeyen AKP iktidarı olduğunu belirterek, şehit ailelerini dava açmaya çağırdı.

Haber : Salim Yavaşoğlu

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Hakkari Dağlıca’da PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu 8 askerimizin şehit edilmesinde tek sorumlunun İmralı’da teröristbaşı Abdullah Öcalan, Oslo’da İngiltere koordinatörlüğünde PKK elebaşıları ile müzakere yaparken, gerekli güvenlik politikalarını geliştirmeyen AKP iktidarı olduğunu belirterek, şehit ailelerinin dava açmasını istedi. 2002’de bitme noktasına gelen PKK terörünün AKP’nin terörle mücadelede yanlış politikaları nedeniyle yeniden palazlandığını belirten Tantan, şehit ailelerine seslenerek, “Evlatlarınızın yaşam hakkını koruyamayan siyasi iktidar hakkında dava açın” çağrısında bulundu. Tantan, PKK’nın bitirilmesi için Kandil’in işgal edilmesi ve mal varlıklarına el konulmasına yönelik yasal ve kurumsal alt yapıların hazırlanması için de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni göreve davet etti.

Sorumlular Yüce Divan’a
Terör örgütüyle müzakerenin yanlış olduğunu belirten Tantan şöyle konuştu: “PKK elebaşıları ile Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan görüşmelerle Türkiye, PKK’nın uluslararası alana taşınmasına vesile olmuş, silahlı terör örgütünü taraf ülkenin bir örgütü olarak tanımıştır. Bu görüşmeyle anayasal bir suç işlenmiştir. Süratle Oslo’da PKK elebaşıları ile ve İmralı’da teröristbaşı Öcalan’la müzakere yapılmak suretiyle işlenen bu anayasal suçları araştırmak için TBMM’de bir komisyon oluşturulmalıdır. Bu suçu işleyenler Yüce Divan’a sevkedilip, bunun hesabını Türk Milleti önünde vermelidir. İktidar sahiplerinin asli görevleri ülkedeki silahlı ve silahsız bütün terör örgütlerini ortadan kaldırmaktır. ‘Onlara silahlarınızı bırakın’ diyerek yalvarmak değildir. Yaşam hakkı en büyük haktır. Bu hakkı koruyamayan iktidar sahiplerinin görevlerini derhal bırakmaları gerekmektedir.” Tantan, iktidarın 10 yıldır terörle mücadelenin gerekliliklerini yerine getirmediğini kaydederek, “Bugün baktığımızda Türkiye’nin güvenlik politikalarının olmadığı, tamamen yalan haberlerle insanların beyinlerin yıkanmak istendiğini görüyoruz. Buradan şu çağrıyı yapıyorum: Her gün evlatlarımız şehit edilirken, özellikle ülkesini seven avukatların da öncülüğünde şehitlerimizin hakkını, hukukunu kollamayan, yaşam haklarını korumayan iktidar sahipleri hakkında şehit aileleri dava açmalıdır” dedi.

Kandil, işgal edilmeli
Tantan, PKK terörünün sona erdirilmesi için şu öneride bulundu: “10 yılılık süre içinde, dağılmakta olan bir örgüt, 40-50 milyar dolarlık bir servete ulaştı. Acilen yapılması gereken şey şudur: Türkiye, Kuzey Irak’ta PKK’nın yuvalandığı Kandil’i sınırları içine almadan PKK sorununu bitiremez. Aynı zamanda organize suç örgütü olan PKK’nın bütün mal varlıklarına el koymak gerekmektedir. Bunları yapabilmek için de yasal ve kurumsal alt yapılara ihtiyaç vardır. Parlamento bu görevini süratle yerine getirmelidir.”

Salim YAVAŞOĞLU, Yeniçağ, 21 Haziran 2012

 

Paylaş
3898 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Pazar, 01 Temmuz 2012 14:03
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!