SİİRT’in Eruh İlçesi kırsalında çıkan çatışma dört Mehmetçik şehit oldu PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 27 Haziran 2012 15:01 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3685 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Siirt’in Eruh ilçesi kırsal kesiminde jandarma karakoluna giden askerlere pusu kuran bir grup teröristin açtığı ilk ateşte 28 yaşındaki Uzman Çavuş Mesut Günay şehit oldu.

Ardından dün sabah operasyondan dönen askerlere pusu kuran teröristlerin ateşi sonucu ağır yaralanan 21 yaşındaki jandarma erler Mehmet Yıldız, Mehmet Kıran ve Mustafa Aydın kaldırıldıkları hastanede şehit oldular.

SİİRT’in Eruh ilçesi kırsalındaki 2 çatışmada dört asker şehit oldu, 2 PKK’lı öldürüldü. PKK’lı teröristlerle ilk çatışma önceki gece 21.00 sıralarında Eruh’un kırsal kesiminde çıktı. İlçe merkezinden Görendoruk Köyü Jandarma Karakolu’na giden askerlere bir grup terörist pusu kurdu. Eruh’a 2 kilometre uzaklıktaki Milyanis Bölgesi’nde ormanlık araziye gizlenen teröristler, askerlerin geçişi sırasında uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte Uzman Çavuş Mesut Günay (28) şehit oldu. Askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Siirt’teki 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı.

Sabah da çatışma

PKK’lılarla 2’nci çatışma Eruh’un Bilgili köyü bölgesinde dün sabah 05.15 sıralarında çıktı. Siirt’teki 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı askerlere operasyon görevinden dönerken, pusu kuran teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Timdeki askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada üç asker ağır yaralandı. Yaralılar helikopterlerle Siirt Asker Hastanesi’ne götürüldü. Ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen hepsi 21 yaşında olan jandarma erler Mehmet Yıldız, Mehmet Kıran ve Mustafa Aydın şehit oldu. Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nda yoğun helikopter hareketliliği görüldü. Kobra helikopterler PKK’lıların bulunabileceği alanları yoğun ateş altına aldı. Özellikle Eruh kırsal kesimindeki operasyonlara Jandarma Özel Harekât Timleri de katılırken, zaman zaman teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Evlere ateş düştü

Şehit edilen dört askerin baba evlerinde yas var.

- Şehit Mehmet Kıran’ın (21) Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde yaşayan ailesi acı haberle yıkıldı. Şehitle aynı adı taşıyan Trabzonlu baba Mehmet Kıran, “Bunları Ankara’nın ortasında asmalı” diye ağlarken, anne Rahime Kıran ağıtlar yaktı. 5 yıldır Sakaryaspor Okçuluk Takımı’nda lisanslı spor yapan ve madalyaları bulunan Mehmet Kıran’ın şehit haberi, takım arkadaşlarını da yasa boğdu.

- Piyade Er Mehmet Yıldız’ın (21) Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki evinden ağıtlar yükseldi. Şehidin Abdi köyündeki ailesine acı haberi Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Kaptan verdi. Bekar olan Mehmet Yıldız’ın babası Nesim Yıldız ile anne Ayfer Yıldız fenalaştı. Şehit Yıldız’ın cenazesi Abdi köyünde toprağa verildi.

- Siirt’te 4 yıldır görev yapan Uzman Çavuş Mesut Günay’ın (28), Balıkesir Çukurhüseyin köyündeki babaevine ateş düştü. Köy Türk bayraklarıyla donatılırken, yakınları şehidin ardından ağıtlar yaktı. Şehidin babası Zeki Günay’ın 2004’te öldüğü öğrenildi. Anne Solmaz Günay (63) diğer çocuklarına sarılıp ağladı. Geçen yıl Sabiha Günay’la evlenen şehidin 15 Temmuz’da izin yapmayı planladığı belirtildi.

- Şehit Mustafa Aydın’ın (21) Kayseri’nin Yahyalı ilçesi Senir köyündeki baba evinde de büyük acı var. Baba Mehmet Aydın, “Sabah köye jandarmalar geldi. Oğlumun şehit olduğunu haber vermeye geldiklerini sandım ve yanlarına gittim. Başka bir iş için geldiklerini öğrenince rahatladım. Sonra haberi geldi. 2 oğlum daha var. Onlar da bu vatana feda olsun. Gözüm arkada kalmaz” dedi. 4 aydır asker olan şehidin annesi Havva Aydın’ı Müftü Vekili Kazım Kömürcü teselliye çalıştı.

2 PKK’lı öldürüldü

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki Üçyol mevkisinde önceki gece güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 2 PKK’lı öldürüldü.

BİR AY İÇİNDE 23 ŞEHİT

Dünkü saldırıyla birlikte son bir ay içerisinde 14 ayrı saldırıda 19 asker, 2 polis ve 2 korucuyu şehit oldu. Terörist saldırılarda çok sayıda güvenlik görevlisi de yaralandı.

27 Haziran, Siirt Eruh: 4 asker şehit,
26 Haziran, Hakkâri Yüksekova: 1 asker şehit,
26 Haziran, Trabzon Düzköy: 3 asker yaralı,
24 Haziran, Hakkâri-Şırnak: 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralı,
24 Haziran, Bitlis: 1 korucu şehit,
24 Haziran, Mardin Derik: 1 polis şehit, 3 polis yaralı,
19 Haziran, Yüksekova: Yeşiltaş Karakolu’nda 8 asker şehit, 16 asker yaralı,
18 Haziran, Hatay Belen: 1 asker şehit,
14 Haziran, Kayseri Pınarbaşı: 1 polis şehit,
12 Haziran, Şırnak: 1 korucu şehit,
11 Haziran, Şırnak Beytülşebap: 1 asker şehit,
8 Haziran, Yüksekova: 1 asker şehit,
4 Haziran, Diyarbakır Lice: 2 asker şehit.

HÜRRİYET, 27 Haziran 2012

Paylaş
3685 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!