Bağımsızlık ve İstiklâl Uğruna / Nilgün BAŞTUĞ PDF Yazdır e-Posta
Salı, 24 Temmuz 2012 22:30 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3878 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Tüm yaşam hakları elinden alınan bir milletin meydan savaşlarında "bir ölüp bin dirildiği" cihan harbinden geçtik!..

Elimizde nazlı bayrağın feryadı, yurdun dört bir yanına "Milli Mücadeleye" gönül vermiş, "Ya İstiklal ya Ölüm" diyebilen gelincik tarlaları hediye ettik.

Yüreğine ateş düşmüştü ya memleketin, bağrına binlerce hançer sokulmuş vatan, 'ah ettikçe' ölebilmenin şerefini yaşadık tüm iliklerimizde... 

Bağımsızlık ve istiklâl uğruna sırası geldiğinde gözünü kırpmadan sipere atılanlar boylu boyunca uzanırken toprağa, her biri sanki sessizce tekrar etti Akif'in dizelerini:

"Evler tünek olmuş, ötüyor bir sürü baykuş... Sesler de: Vatan tehlikedeymiş... Batıyormuş! Lâkin, hani, milyonları örten şu yığından, tek kol da yapışsam demiyor bir taraftan! Sahipsiz olan memleketin batması haktır; sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır..."

Bugün; bir kurtlar sofrasının tam ortasında emperyalizme ve Batı uşaklığına başkaldıran bu şerefli milletin 'Sevr'in hükümlerini yok saydığı, azim ve kararlılıkla 'Yedi Düvel'e' meydan okuduğu Lozan'ın yıl dönümü!..

Yıllara meydan okuyan akbabaların elleri, dün olduğu gibi bugün de memleketimin her yerinde...

Lozan ile çözüme kavuşturduğumuz "Misak-ı Milli" sınırları tehlikededir! Siyasi bir başarı ile kaldırdığımız kapitülasyonlar modern dünyanın şartlarına uyarlanmış şekilde tekrar önümüzde!.. Devlet borçları ile ilgili yarı sömürge olan"Düyun-u Umumiye" kavramı bugün İMF ve Dünya Bankası adı altında başka başka kılıfların içerisinde yer buldu kendine. Azınlık hakları ile ilgili kararları ihlal edenler, bugün ülkeyi eyalet sistemi adı altında bin parçaya bölebilmenin derdinde.

Sevr önünümüze yeniden konmak isteniyor!..

...ve sonsuz bir çığlıkta Mustafa Kemal'in şavkıyan dizeleri yeniden kulaklarımızda "Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır!.."

Parola budur ve yol bellidir! Ya İstiklâl ya ölüm!..

Nilgün BAŞTUĞ, 24 Temmuz 2012
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Paylaş
3878 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!