Tantan: Gün, rant değil birlik olma günüdür PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 27 Temmuz 2012 08:35 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3878 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Irak ve Suriye’deki gelişmelerin Türkiye için büyük tehdit oluşturduğuna dikkati çeken Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, birlik çağrısı yaptı: Gün siyasi rant günü değil, birlik günüdür. Parlamento içinde ve dışında partiler bir araya gelmeli, ortak hareket etmelidir.

Tantan: Gün rant değil birlik günüdür


Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Suriye konusundaki son gelişmeleri değerlendirdi. Tantan, “Suriye’de yaşanan gelişmeler ve AKP iktidarının aldığı kararlara baktığımız zaman, Türkiye’nin uçuruma sürüklendiğini görmekteyiz” dedi. Tantan, “Irak’ın kuzeyiyle ilgili Türkiye’nin ”kırmızı çizgilerini“ adım adım değiştiren AKP zihniyeti, iki aşiret reisinden Talabani’nin Cumhurbaşkanı, Barzani’nin ’Başkan’olmasını seyretmiştir. Orada inisiyatif bu iki isimdedir ve Suriye’de de aynı oyun oynanmaktadır. İktidar bu oyunun farkında değil midir?” diye konuştu.

Kandil imha edilmeli


Tantan sözlerini şöyle sürdürdü, “Irak hükümetiyle görüşülüp Irak ordusunun sınırlarımızda konuşlanması sağlanmalı, sınırların güvenliği gündüz peşmerge akşam farklı kimliklerde olanlardan alınmalı, eğer bu yapılamıyorsa Türkiye kendi güvenlik kuşağını Irak’ın sınırları içerisine doğru genişletmelidir. Acilen Kandil imha edilmelidir. Aynı şekilde Suriye’de de güvenlik kuşağı genişletilmeli, terör örgütü içte ve dışarıda bitirilmelidir. Türkiye’nin PKK sorunu bölgemizin de en büyük sorunu haline gelmiştir ve iktidar, terör örgütünün bitirilmesi için her türlü çalışmayı yapmalıdır. Bu çalışmalar yapılırken de halk gerçek bilgilerle donatılmalı, kandırılmamalıdır. Türkiye Suriye konusunda sessiz ve hareketsiz kalmamalıdır. Türkiye bağımsız politikalarla bölgesinde güç olmalı, ABD- İngiltere- İsrail’in politikalarından kurtulmalıdır. Bu politikalar ülkeyi bölgesinde yalnızlaştırırken, taşeronlaştırmaktadır. Gün siyasi rant günü değil, birlik günüdür. Parlamento içinde ve dışında partiler bir araya gelmeli, ortak hareket etmelidir.”

YENİÇAĞ, 27 Temmuz 2012

Paylaş
3878 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!