ABD Ordusunda Suçüstü Paniği! / YENİÇAĞ PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 11 Mart 2013 09:56 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 4150 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Türkiye’yi böldükleri haritaları siteden kaldırdılar.

“Dost ve müttefik” ABD’nin Türkiye’yi 2’ye bölen askeri haritalarını, 6 Mart tarihli nüshamızda bu başlıkla manşet yapmıştık.

YENİÇAĞ’ın yayınından kısa bir süre ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, sitesindeki haritaları kaldırdı.

Amerikan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın sitesinde yayınlanan ve “Türkiye’yi bölerek Kürtleri birleştiren” haritalar deşifre edilmesinin ardından kayıplara karıştı!

Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, “Türkiye’yi bölerek Kürtleri birleştiren” haritayı YENİÇAĞ’ın yayınından sonra veb sitesinden kaldırılırken, haritanın üzerinde yer alan “Komutanlıkların Sorumluluğundaki Coğrafi Birleşik Kumanda Planı” ibaresi de silindi. Haritada, Hatay dahil olmak üzere Türkiye’nin güneydoğusu bütünüyle, Doğu Anadolu’nun da bir kısmı ABD Silahlı Kuvvetleri Merkez Komutanlığı sınırları içinde yer alıyordu. Türkiye’nin kalan bölümü ise Avrupa Komutanlığı görev bölgesi sınırlarında bırakılmıştı. Türkiye’de Kürtlerin yaşadığı bölgeler ile İran, Irak ve Suriye’deki Kürtlerin yaşadığı bölgeler Merkez Komutanlığı görev bölgesinde bulunuyordu.

Niye kaldırdılar

Konuyu gündeme getiren Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, “YENİÇAĞ büyük bir gazetecilik başarısına imza attı. ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın veb sitesinde yer alan ve Türkiye’yi bölen haritaları yayınlayarak, bunların kaldırılmasını sağladı. İyi gazetecilik teröristbaşı Öcalan’ın talimatlarını sızdırmak mı yoksa ABD’nin Türkiye’yi bölen haritalarını gündeme getirip, bunları kaldırtmak mı. YENİÇAĞ’ın haberi internet üzerinden dünyaya yayıldı. Pentagon Türkiye’yi bölen hatitayı niçin kullandı ve YENİÇAĞ’ın haberinden sonra hemen ertesi gün niye kaldırdı. Bu durumu kim açıklayacak” dedi. Pentagon’un müşkül durumda kaldığını vurgulayan Eslen, şöyle konuştu:

Pentagon güç durumda

“Pentagon haritayı veb sitesine ABD Silahlı Kuvvetleri Merkez Komutanlığı’nın sorumluluk sahasını göstermek için koydu. YENİÇAĞ haritaları yayınlayınca müşkül durumda kaldı ve haritayı siteden kaldırdı. Bunun başka izahı yok. Bu durumu ABD’li bir yetkilinin açıklaması lazım. Kötü bir niyet vardı ki, hemen kaldırdılar. Ne anlama geliyordu, niçin kullanıldı, niçin kaldırıldı. Haritalar hakkında Türkiye Dışişleri Bakanlığı ne diyor, Genelkurmay Başkanlığı ne düşünüyor çok merak ediyorum. Türkiye, Öcalan’ın söylediklerine, onun yönettiği İmralı sürecine bu kadar önem verirken ABD’nin Türkiye’yi bölen haritası ve YENİÇAĞ’ın bu haberi karşısında medyanın bir kısmının sessiz kalması da çok ilginç. Bu çok önemli bir olay. Görmezden gelinecek bir konu değil.

Haritanın, haberin yayınlanmasından bir gün sonra acilen kaldırılması da bunun bir göstergesidir.”

YENİÇAĞ, 11 Mart 2013

Paylaş
4150 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!