Haritaları Dışişleri Sildirtmiş! / YENİÇAĞ PDF Yazdır e-Posta
Salı, 12 Mart 2013 07:12 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3767 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın Türkiye’yi bölerek Kürtleri birleştiren haritayı veb sitesinden kaldırmasının yankıları sürüyor. Dışişleri Bakanlığı, haberin YENİÇAĞ’da yayınlanmasının ardından ABD Büyükelçiliği’ni uyarırken, Genelkurmay da, ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nı arayarak yayınlanan harita hakkında bilgi istedi. Komutanlık haritaların “siyasi değil fiziki olduğunu, sınırların belirtilmesi noktasında bir taşma” olduğunu ifade ederek haritaların düzeltileceğini açıkladı.Emekli Büyükelçi İnal Batu, ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın sitesinde yayınlanan haritanın kaldırılmasını “nabız yoklaması” olarak nitelendirdi. ABD’nin nabız yoklamak amacıyla zaman zaman bu tür haritalar koyup kaldırdığını söyleyen Batu, “ABD’nin yaptığı iki ileri bir geri adımıdır. Önce yayınlamaları, tepki karşısında kaldırmaları nabız yoklamasıdır” dedi.

Sözde müttefik

Batu, şunları söyledi: “Dış güçler maalesef bunu sık sık tekrarlıyor. Suriye’de, Irak’ta Kürdistan kurma hareketi sürüyor. Türkiye’yi bölmek, Kürdistan’ı kurmak ABD’nin hayalidir. Buna benzer haritalar geçmişte de çıkarıldı. Türkiye’nin birliğinden, bütünlüğünden, büyüklüğünden rahatsızlık duydukları aşikar. Bu kadar büyük bir ülke, bu kadar stratejik bir bölge kolay yutulur bir lokma değil. Eski Roma’dan beri geçerli olan kural ‘Böl ve Hükmet’ kuralıdır. Ne kadar bölerseniz o kadar kolay hükmedersiniz. Türkiye’nin tepkisini ölçmek mesaj vermek için zaman zaman haritalar yayınlanır. Türkiye’nin Kuzey Iraktan PKK’yı tasfiye etmemize müttefiklerimiz karşı çıkıyor. Dünyada bir örneği yoktur. Bunun anlamı terörün Türkiye üzerinde baskı uygulaması. Bu haritalar nereden çıktı, kim hazırladı. Bu nedenle anayasamızı terörle müzakere masasına yatırmayalım.”

YENİÇAĞ, 12 Mart 2013

Paylaş
3767 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!