Atatürk'ü Anmak - Anlamak / Seçkin ERGÜN PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 10 Kasım 2013 21:16 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 36851 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

MİB etkinliği için 29 – 30 Ekim tarihlerinde Ankara'daydım. 29 Ekim'de bayram kutlamamıza, 30 Ekim'de konferansa katıldım. Bununla ilgili yazı ve videoları MİB sayfasında görmüş, okumuşsunuzdur. 29 Ekim'de Anıtkabir çok kalabalık olduğundan içeri giremedik. 30 Ekim'de tekrar gittim. 2 Japon turist bir de ben vardım.

Anıtkabir'e ilk gidişimdi. İçeri girer girmez aklıma gelen ilk düşünce; bir adamın dirilmesinden bu kadar mı korkulur olmuştu. Büyük mermer kütlelerini, beton yığınlarını "Anıt" diye yığmak Atatürk'ün dirilmesinden korkmanın apaçık göstergesiydi. Orada bulunan bir ulusun kurucusu, önderiydi ancak o ulusa ait ne bir bayrak, ne flama, ne motif vardı. Yetkiliyi bulup içeride neden bir tane bile Türk Bayrağı yok dedim, bahçede var ya dedi. . .

Parti ve derneklerin 10 Kasım'la ilgili çeşitli etkinlikleri oldu. Hepimiz ait olduğumuz, kendimizi yakın hissettiklerimizin düzenlediği törenlere katıldık. Ben bugün birkaç arkadaşla birlikte mahalledeki ilkokula gittim. Bu oldukça gecikmiş bir karardı. Henüz çocuğumuz olmasa da, ilkokula değil de lise, üniversiteye gidiyor olsa da "Milli Bayramlarda" tüm tanıdıklarımızla birlikte ilkokul bahçesinde olmalıyız. Hatta mümkünse bize ait en yakın köy okulunda olmalıyız. Okullardaki kutlama programı zaten 1-2 saat sürüyor. Sonra yine dilediğimiz meydanda kutlamalara katılabiliriz. Milli bayramları okul bahçelerinde, çocuklarla birlikte kutlamanın sayısız faydası var.

En önemli faydası milli bayramları bile kendi tüzel kişiliği için sömüren parti ve derneklerin kitlesi olmaktansa müfredat ve eğitim sistemiyle çocukların hafızalarından silinmek istenen "Milli Bayram" coşkusu ve önemini yaşatırız. 29 Ekim'de Tandoğan'da dalgalanan İP, TGB, CHP gibi bayrak ve flamalar "Milli Bayram" ruhuna, amacına ne kadar uygundu? Okul bahçesinde sadece Atatürk ve Türk Bayrağı olacaktır. Bir parti ve dernek etkinliği olmadığı için her görüşten cenahın katılımı sağlanacaktır.

Yerel ölçekte milli bilinç ve dayanışma canlanıp yeşerir.

Öğretmenleri ve okul yönetimlerini AKP baskılarına karşı yalnız olmadıklarını, iktidarın değil Türk Milletinin memuru olduklarını hatırlatırız.

Adet yerini bulsun diye düzenlenen törenlere daha ciddiyetle ve önemle hazırlanılmasını sağlarız.

Sembolleşen ve sloganlaşan "Milli değerlerimiz" gerçek anlamını kazanır.

Eğer bizler gidip geleceğimize, bayramlarımıza sahip çıkmayıp alanlarda ve meydanlarda kutlamacılık oynamaya devam edersek birileri gider fotoğrafta göründüğü gibi köy okulu öğrencilerinin eline AB bayrağını tutuşturuverir.

Milli değerlerde birlik olduğumuzda AKP'nin din sömürüsüyle tutsak ettiği kişiler de bu aydınlanışla esaretten kurtulacaktır.

Atatürk'ün şahsında tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. . .Seçkin ERGÜN, 10 Kasım 2013

Resim

http://www.milliiradebildirisi.org

Paylaş
36851 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!