Üsse gerek yok, Türkiye var! [Yeniçağ] PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 07 Mayıs 2011 02:00 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3093 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

ABD Büyükelçisi’nin Türkiye’deki askeri üslerin durumuyla ilgili soruya verdiği cevap işte bu oldu!

Ortaklığımız bir harika...

ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi: Artık farklı zorluklar var, fanatizm, terörizm gibi. Türkiye’nin büyük bir askeri gücü var ve ABD müttefik olmaktan gurur duyuyor. Fiziksel varlığımıza gerek yok çünkü Türkiye ile harika bir ortaklığımız var.

ABD’yi Libya’da temsil ediyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner, “Türkiye bizim Libya’daki çıkarlarımızı temsil etmeye devam ediyor” dedi. 

‘Üsse ihtiyacımız yok!’

“Yeni dönemde askeri üslere olan ihtiyaç, eskisi kadar fazla değil” diyen ABD Büyükelçisi Ricciardone: Fiziksel varlığımıza gerek yok çünkü Türkiye ile harika ortaklığımız var.

Haber : Fatih Erboz


ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, terörizm ve aşırılıklarla mücadelede, askeri üslere ihtiyacın, eskisi kadar fazla olmadığını söyledi. İzmir programı kapsamında İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO), “Son Dönem ABD-Türkiye İlişkileri” konulu bir konuşma yapan Büyükelçi Ricciardone, ABD üslerine yönelik bir soru üzerine şunları söyledi:

Türkiye ile müttefikiz

“Soğuk savaş bitti, Sovyetler dağıldı. Yeni dönemde farklı zorluklar var, fanatizm, terörizm gibi. Türkiye ile askeri işbirliğimiz sürmektedir ancak yeni dönemde, askeri üslere olan ihtiyaç, eskisi kadar fazla değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri, savunma sanayi, askeri istihbarat da dahil olmak üzere istihbarat, bu günlerde o günlerdekinden çok daha fazla yeteneğe sahiptir. Burada ABD’nin fiziksel varlığının olmasına gerek yok çünkü harika bir ortaklığımız var.

Kosova üssü devredilecek

Öte yandan, ABD’nin Kosova’nın başkent Priştine’den 40 kilometre uzakta bulunan Ferizovik civarındaki Amerikan üslerinin bulunduğu Bondsteel’in Türkiye’ye devredileceği ileri sürüldü. Bosna gazetesi Dnevni Avaz’a göre; ABD kuvvetlerinin yakında bırakacağı Ferizovik’teki Bondsteel askeri üssüne Türkiyesinin girebileceği belirtilirken, haberin Sırbistan’da paniğe neden olduğu ifade edildi.

Çıkarlarımızı Türkiye koruyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, bir süre önce yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ABD’nin çıkarlarının bekçisi olduğunu söylemişti. Mark Toner, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Trablus Büyükelçiliği’nin kapatılmasını değerlendirerek, “Benim anladığıma göre, bazı güvenlik kaygıları nedeniyle Libya’daki misyonu geçici olarak kapattılar, ancak Türkiye bizim Libya’daki diplomatik ve konsüler çıkarlarımızı temsil etmeye devam ediyor” dedi.

YENİÇAĞ
6 MAYIS 2011


AKP-CIA ittifakı
Ortadoğu Operasyonları Türkiye'den Yürütülüyor

Paylaş
3093 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!