NATOcu ARI'lar NATO Kurulunu Ağırladı PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Türkiye Ağı
Cumartesi, 06 Kasım 2010 23:55 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 5531 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş
NATO PARLAMENTERLER ASAMBLESİ ARI HAREKETİ`Nİ ZİYARET ETTİ

SAVUNMA VE GÜVENLİK KOMİTE BAŞKANI JULIO MIRANDA CALHATÜRKİYE’DE NATO’NUN SİVİL DİPLOMASİ ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ EN UZUN SÜRELİ İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞU ARI HAREKETİ’DİR

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili ve NATO Parlamenterler Asamblesi, Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu Başkanı Vahit Erdem, MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan ve bazı güvenlik bürokratlarının da eşlik ettiği delegasyonda NATO Parlamenterler Asamblesi Başkan Vekili Jean-Michel BOUCHERON, Savunma ve Güvenlik Komite Başkani Julio MIRANDA CALHA, Alt Komite Başkan Vekili Ramon ALEU ve Estonya, Fransa, Macaristan, İspanya, Litvanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovenya’dan parlamenterler, 27 Ekim 2010’da ARI Hareketi’nin Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı ile birikte Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde organize ettiği yuvarlak masa toplantısına katıldı.

ARI Hareketi’nin NATO ile işbirliğinin tarihçesi, Ulusal ve Uluslararası alandaki faaliyetleri, NATO’nun desteğiyle gerçekleştirilen konferanslar ve Anadolu Forumları ile ilgili bilgi delegasyona verildikten sonra grup ile Türkiye’nin önündeki yeni güvenlik sorunları, bölgesel aktörlerle ilişkiler, İran’ın nükleer silahlanma süreci, NATO Yeni Stratejik Konsepti üzerine görüş alışverişi yapıldı.

Delegasyon Başbakanı, Dışişleri Bakanı, TBMM Mensupları, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı uluslar arası güvenlik ile ilgili çalışan akademisyenlerle görüşmelerden oluşan programında Türkiye’nin ve NATO’nun değişim sürecindeki güvenlik paradigmaları içindeki yerine ilişkin gözlemlerde bulunmaktadır.

ARI Hareketi, 16. yılına girdiği bugünlerde Türkiye’ye gelen yabancı delegasyonlarla yapılan her görüşmede sivil toplum örgütlerinin sivil diplomasi açısından üstlenmeleri gereken rolün önemini vurgulamaktadır.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Ural Aküzüm

Başkan
Kod: Tümünü seç
http://www.ari.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=393&Itemid=30Betizler

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim

Paylaş
5531 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!