Bir milyonu aşkın kişinin yıllarca emek harcayarak girdiği KPSS’de - Çürüme kokusu

Genel & Güncel Konular

Bir milyonu aşkın kişinin yıllarca emek harcayarak girdiği KPSS’de - Çürüme kokusu

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Ağu 04, 2022 0:43

Bir milyonu aşkın kişinin yıllarca emek harcayarak girdiği KPSS’de kopya soru skandalı kamuoyunu ayağa kaldırdı. ‘Sınav iptal edilsin’ çağrıları yapıldı. Son dönemde örnekleri daha sık görülmeye başlayan şaibeli olaya ilişkin yapılan yorumlarda ‘kurumların etkisizleştirilmesi ve liyakatin yok edilmesiyle gelinen noktada toplumun devlete güvenin kaybolmasının vahametine’ işaret edildi.
Resim
Tepkiler dinmeyince ÖSYM Başkanı Aygün görevden alındı
Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda 20 sorunun özel bir yayınevine ait deneme kitapçığındaki sorularla aynı olduğu iddia edildi. Olayın patlak vermesinin ardından sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. ÖSYM ‘KPSS sorularının sızdırıldığı’ iddiasını reddetti. Kurum başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. Tepkilerin artması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Denetleme Kurulu’na inceleme talimatı verdi.

‘Üstüne gölge düşen sınavlarla hayalleri çalan düzen var’
Müfettişlerin ÖSYM’ye gittiğini bildiren DDK Başkanı Yunus Arıncı “Bir sorun görünüyor” dedi. Konuyu TBMM’ye taşıyan CHP ise Milli Eğitim Bakanı’na ‘Soruların iptal edilmesi düşünülüyor mu?’ sorusunu yöneltti. İYİ Parti’nin sosyal medya hesabından da ‘Şaibeli sınavlarla emek çalan, adaletsiz düzen bitecek’ paylaşımıyla yaşananlara tepki gösterildi. Soru işaretleriyle dolu süreç ‘Şaibeler giderilmeli’ çağrılarını getirdi.

KPSS tekrar yapılsın
İYİ Partili Prof. Dr. Bahadır Erdem, soruların sızdırıldığına dair iddialara ilişkin suç duyurusunda bulundu. ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasıyla olayın üstünün örtülemeyeceğini kaydeden Erdem “KPSS iptal edilmeli ve yeniden yapılmalı” dedi. Sosyal medyada da benzer yönde çağrılar içeren binlerce paylaşım yapıldı.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1556
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x