Zaman: Sal Tem 27, 2021 19:28

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

SIĞINMACI CENNETİ GÜZEL ÜLKEM, ŞİMDİ DE AFGANLAR...Dr. Noyan UMRUK

SIĞINMACI CENNETİ GÜZEL ÜLKEM, ŞİMDİ DE AFGANLAR.. :taz: .Dr. Noyan UMRUK

Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü’nün resmî web sitesi güncel verilerine göre dünyada yaklaşık 5 milyon 635 bin kayıtlı Suriyeli göçmen bulunuyor. İçişleri Bakanlığı verileri ise bu rakamın 3 milyon 614 bini Türkiye’de yaşıyor.

Sözün kısası Türkiye, en çok sığınmacı ağırlayan ülke konumunda. Türkiye’nin ardından sırasıyla Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır geliyor.

Dünyada ise sadece Almanya önderliğinde A.B, sorunun ...


Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara… ALİ ERALP

Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara…

İktidar köşeye sıkıştı.

Ekonomik, sosyal ve siyasal koşullar çok kötü.

İktidar zor durumda… Hazine tamtakır…

128 milyar dolar kayıp. Muhalefet ve halk aylardan beri onu soruyor, ama gerçek bir yanıt alamıyor. Kimsenin de yanıt vermeye niyeti yok zaten.

Yüzde 20 – 25’lik taşlaşmış, donmuş; AKP’ye sorgusuz sualsiz bağlı bir boş beyin topluluğu dışında, artık halk da işin farkında… Seçim istiyor.

İktidar da halkın bilinçlenmesinin ve soyguncuları tanımaya ...
Read more : Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara… ALİ ERALP | Görüntüleme : 515 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Ali ERALP


Her sene bu palavradan bıktık artık… - Fatih Ergin

Türk siyasi tarihi aynı zamanda efsaneler ve palavralar tarihidir. Gariptir, siyasi mahallelerin taraftarları bu efsanelerle gerçek bir tatmin yaşar.

Çünkü türetilen palavranın ilgili olduğu olayın öncesi ve sonrasındaki olaylar, şartlar hiç dikkate alınmaz, değerlendirmek kimsenin aklına gelmez… Herkes, kendi siyasi, ideolojik penceresinden bakar.

Bu efsanelerden, hatta daha öte palavralardan biri, Kıbrıs Harekâtı kararının Necmettin Erbakan tarafından verildiğidir. Bu uydurma, Türk Ordusu'nun Kıbrıs'ta yazdığı destanın 47. yılı sebebiyle tekrar gündeme gelince, bana da bu yazıyı yazmak ...
Read more : Her sene bu palavradan bıktık artık… - Fatih Ergin | Görüntüleme : 69 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları


Enerjide vaatler fiyasko oldu

Enflasyon oranının kat be kat üzerinde yapılan elektrik ve doğalgaz zamları vatandaşın belini büküyor.

TÜİK'in verilerine göre haziran ayında yıllık enflasyon yüzde 17.53 olurken, son bir yıldaki elektrik fiyatındaki artış ise yüzde 29 oldu. Doğalgaz fiyatı da 2021'in ilk 7 ayında 7 defa artarak yüzde 18.9 yükseldi. Son 3 yılda elektrik fiyatı yüzde 98, doğalgaz fiyatı da yüzde 110 arttı.

Uzmanlara göre, yanlış enerji politikaları sonucunda vatandaş pahalı elektrik ve doğalgaz tüketiyor. Özelleştirme ve doğalgaz ...
Read more : Enerjide vaatler fiyasko oldu | Görüntüleme : 52 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde

Son 10 yılda Türkiye’de eğitim hizmetlerinden memnuniyet ve adalete güvende yaşanan erozyon OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde Türkiye adalete güvenin ve eğitimden memnuniyetin en hızlı azaldığı ülke oldu.

OECD, Government at a Glance 2021 adlı raporuna göre Türkiye'de iktidar, adalet ve eğitim hizmetlerinde sınıfta kaldı. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) hükümetlerin karnesini çıkardığı raporda Türkiye adalet ve eğitim hizmetlerinden halkın duyduğu memnuniyette son sıralarda yer aldı. 36 OECD ülkesini ...
Read more : OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde | Görüntüleme : 56 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


‘DEVLET’İ TOPARLAMAK

‘DEVLET’İ TOPARLAMAK
15 Temmuz ‘Manevrası’ üzerine çok söz söylendi.
Ve daha çok söylenecektir kuşkusuz.
Ben bu yazıda ‘Millet Devleti sokaktan topladı’ palavrası üzerinde durmak istiyorum.
Öncelikle bu ‘Devlet’ nasıl bir ‘Şey’miş ki, sokakta paralanmış olarak bululunyordu sorusunu sormak gerekiyor.
Sonra bilmem ne kadar ‘gazi’ ve bir o kadar ‘niyazi’miz var deniyor.
‘Gazi’lere bakıyorsunuz AKP’li dışında bir tane başka ‘Parti’ üyesi göremiyorsunuz.
Çünkü onlar bir kaç gün öncesinden ‘tiyo’ almış bulunuyorlar.
Ve yine, aralarında AKP’liden çok ...
Read more : ‘DEVLET’İ TOPARLAMAK | Görüntüleme : 83 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı


Ekonomisi en kırılgan ülkeler açıklandı

Hollanda merkezli Rabobank, gelişmiş ülkelerde artan enflasyon beklentileri karşısında en kırılgan ülkeleri mercek altına aldı. Türkiye 18 yükselen ekonomi arasında en kırılgan beşinci ülke olurken, yüksek cari açığa, yüksek döviz borcuna ve düşük rezerve dikkat çekildi.

Hollanda merkezli Rabobank, gelişmiş ülkelerde artan enflasyon beklentilerinin gelişmekte olan ülkeler için yarattığı riski analiz eden bir rapor yayımladı. Raporda, ‘gelişmekte olan ülkeler kırılganlık ısı haritası' ve ‘gelişmekte olan ülkeler kırılganlık sıralaması’ da paylaşıldı.

Dünya genelinde ekonomik toparlanmanın gelişmiş ...
Read more : Ekonomisi en kırılgan ülkeler açıklandı | Görüntüleme : 55 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


291 milyon dolarlık Türkevi - İSRAF SALTANATINA BİR ÖRNEK DAHA!

Cumhuriyet tarihinin yurt dışındaki en büyük yatırımlarından biri olan New York'taki Türkevi binasının maliyeti ortaya çıktı.

Türkiye, Amerika'nın New York şehrinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nin karşısında 32 katlı bir gökdelen inşa etti.

Eylül 2017'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafından temeli atılan ve bu yıl hizmete açılması planlanan Türkevi’nin maliyeti konusunda farklı rakamlar ortaya atılmış ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerinden elde ettiği bilgiye göre New York’taki Türkevi binasının maliyeti 291 milyon 260 bin 400 ...
Read more : 291 milyon dolarlık Türkevi - İSRAF SALTANATINA BİR ÖRNEK DAHA! | Görüntüleme : 73 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Açlık sınırı 3 bin 513, yoksulluk sınırı 12 bin 195 liraya yükseldi

Kamu-Ar araştırmasına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuzda bir önceki aya göre 45 lira artarak 3 bin 513 lira oldu. Yoksulluk sınırı ise 12 bin 195 liraya kadar yükseldi. Açlık sınırı yedi ayda 367 lira, yoksulluk sınırı bin lira arttı.

Kontrol edilemeyen enflasyon, dar ve sabit gelirlilerin, açlık riskini ve yoksulluğunu giderek artırıyor. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuzda 3 bin 513 lira olurken, gıda dışı gereksinimler için yapılması gereken harcama ise ...


FİLİSTİNLİLERİN DURUMUNA DÜŞMEK İSTEMİYORSAN EĞER, OKU VE İBRET AL!

''Nazi Almanyası'nın l 936'da kendi Yahudilerine uyguladığı, sonradan Soykınm boyutuna varacak olan zulüm, Filistin'de bir lsrail devletinin varlığını garantiye alacaktı - o noktadan sonra 'Arap nüfusunun haklarının' bir önemi kalmamıştı. 1938'e gelindiğinde George Antonius gayet açık bir şekilde, 'Filistin'de bir Yahudi devleti veya toprak egemenliğine dayalı bir ulusal vatan kurulması, Araplar zorla yerlerinden edilmeksizin başarılamaz .. .' diyordu.

Antonius bağımsız bir Arap devleti istiyordu; 'bu ülke, mümkün olduğu kadar fazla sayıda Yahudiyi, önyargısızca, siyasi ve ...


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 144979 ileti • Toplam 43859 başlık • Toplam 24671 üye

x