Zaman: Sal Eyl 28, 2021 19:27

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

1 Hafta'da 6.300 Üniversite Öğrencisi Başvurdu, Şimdilik 2 Bini Belediye Yurtlarına Yerleştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmek amacıyla vermeye başladığı geçici konaklama hizmeti için bir hafta içerisinde 6 bin 300 öğrenci başvurdu. Şimdilik 2 bine yakın öğrenci belediyenin yurtlarına yerleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere, "Aileleriniz sizi bize emanet ediyor. Ankara’daki anneniz babanız da Ankara Büyükşehir Belediyesi olacak bundan sonra" diye hitap etti.. Barınma sorunu çözülen bir öğrenci ise "Geldim, çok güzel ağırlandım, her şey için çok teşekkür ederim. Allah herkese Mansur ...

TIRNAK İLE DİŞ İLE

TIRNAK İLE DİŞ İLE
Memduh Bayraktaroğlu’nu tanıyor musunuz?
Özellikle Youtube üzerinden yayımladığı videolarını ilgiyle izliyorum.
Çok şey öğrendiğimi de itiraf etmeliyim.
Ancak ve ne var ki o bir ‘liberal’.
Kendi deyimiyle bir ‘sosyal liberal’.
Yani liberalizmin yanına bir ‘sosyal’ sıfatı eklendi mi, liberalizm pür-ü pak oluyor sanki.
Burada ‘liberalizm’ türlerini ayrıntılandırmanın gereği yok.
Şu kadarını belirterek geçelim: liberalizmin savunduğunun tersine olarak, liberalizmin olduğu yerde adalet olmaz, eşitlik olmaz.
Çünkü denildiği üzere, eşyanın tabiatına yani her ...
Read more : TIRNAK İLE DİŞ İLE | Görüntüleme : 27 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

ABD kuyruğunda Suriye’ye girip, Fırat’ın Doğusuna PKK’nın yerleşmesine neden olan AKP….

ALIŞMAYIN!
ABD kuyruğunda Suriye’ye girip, Fırat’ın Doğusuna PKK’nın yerleşmesine neden olan AKP….
Gün yok ki bir şehit haberi gelmesin. Birkaç satır ve kuru başsağlığı dilekleri… Sonra unutuluyor. Sonra başka bir çocuğumuzun şehit haberini alıyoruz.

Ne uğruna?
Bu çocuklar gariban aile çocukları. Cami ve kışlada fakir, zengin yoktu. VİP Camii(dırar mescidi) yapıp camiyi böldüler. Paralı askerlik çıkarıp vatan savunmasını garibanın üzerine yıktılar. Ülkemizde işsizlik ürkütücü boyuta geldi. Mühendislere asgari ücret altında ücret teklif eden iş yerleri ...

Bir Ülke Kaynakları Nasıl Heba Edilir.

Hükümet Çanakkale köprüsünü açtı. Geçiş ücreti araçlar için 15Avro+Kdv yani 17,70 Avro TL karşılığı 182,487 liracık. Köprünün maliyeti ve devlet garantili geçiş hakkını hesaplarsak gene bu artık fakirleşmiş yoksul Türk toplumunun (özellikle Millet demiyorum o vasfı kaybedeli çok oldu) olmayan paraları çetelere peşkeş çekildi. Hiç unutmuyorum son başbakan Çanakkale nasıl geçilmezmiş işte köprü yapıyoruz bakın nasıl geçilecek diyerek hem kendi tarihi ile dalga geçti hem de tıynetlerini ortaya koymuştu. Bize 182 lira olan geçiş ücreti, ...
Read more : Bir Ülke Kaynakları Nasıl Heba Edilir. | Görüntüleme : 92 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Sizin Makaleleriniz

Bütün Gün Din Konuşmayı Bırakıp, Biraz da Yoksulluğa Bi Çözüm Bulsanız… ALİ ERALP

Bütün Gün Din Konuşmayı Bırakıp, Biraz da Yoksulluğa Bi Çözüm Bulsanız…

Dinle yatıp, imanla kalkıyorsunuz. Bütün gün din konuşuyorsunuz…

Sabah akşam yaptığınız iş bu.

Her yerde din, ibadet, dua… Ülkemizde, Amerika’da, evde, okulda, sokakta, dairede, kurumda, açılışlarda…

Diyanet işleri her şeyin önüne geçti. Protokol sıralamasındaki yeri bile 55.ci dereceden 12.ci dereceye yükseltildi. Böylece, Genel Kurmay başkanı da onun iki derece gerisine düşürülmüş oldu.

Eğitim, öğretim, bilim, sanat, kültür, ekonomi, tarım sanki unutulmuş ...

BİLİNÇ ÜZERİNE

BİLİNÇ ÜZERİNE
16 Ocak 2020 tarihinde, o günlerde HDP Eş Genel Başkanı olan Sezai Temelli’nin bir televizyon programındaki değerlendirmelerinden hareketle ‘Temelsiz Sezai’ başlıklı bir yazı yazmıştım.
Başlığından da anlaşılacağı üzere, Sezai Temelli’nin görüşlerinin ‘temelsiz’ olduğunu göstermeye çalışmıştım.
Şu günlerde adından yeniden sözettiren Sezai Temelli’nin son çıkışı da, özde ne denli ‘temelsiz’ görüşlere sahip olduğunu kanıtlamakta değil midir?
Demek ki, döne döne üzerinde durmaya değmez.
Ancak ilgili yazımızda sözünü ettiğimiz ‘bilinç özgürlüğü’ne geri dönüp olabildiğince ayrıntılandırmaya ...
Read more : BİLİNÇ ÜZERİNE | Görüntüleme : 67 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Bandırma Vapuru - Serdar Yıldırım

BANDIRMA VAPURU
Karadeniz'in hırçın dalgaları arasında yıllara meydan okuyan bir eski Bandırma Vapuru'yum. Nice zamandır liman liman gittim, geldim. Binlerce, on binlerce yolcu taşıdım. Onların konuşmalarını istemeyerek de olsa dinledim. Dertlerini derdim bildim. Onlar hiçbir zaman bunun farkında olmadılar yani beni fark etmediler. Ders kitaplarında ve pek çok kitapta, gazetede adıma defalarca rast gelmişsinizdir. Bundan sonra da rast geleceksiniz, bunu biliyorum. Ey gelecek yeni nesiller, sizi inanamayacağınız kadar büyük ve görkemli bir sevgiyle kucaklıyorum.

16 ...
Read more : Bandırma Vapuru - Serdar Yıldırım | Görüntüleme : 92 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Mustafa Kemâl ATATÜRK

Bundan Sonra AKP’yi Kimse Kurtaramaz… ALİ ERALP

Bundan Sonra AKP’yi Kimse Kurtaramaz…

Avrasya Araştırma Merkezinin yaptığı ankete göre, "Bir cumhurbaşkanlığı seçimi olsa bugün, “Recep Tayyip Erdoğan’a oy verir misiniz” sorusuna, AKP’nin 20 yıllık tarihinde ilk kez bu kadar düşük oy çıktı.

Recep Tayyip Erdoğan miting yapacak, ama adam toplayamıyor şimdi… “Erdoğan, Mersin’de beklenen ilgiyi göremedi: Küçültülen meydan dolmadı, açılış ertelendi…” (Sözcü Gazetesi, 19.9.2021)

Yani… “Yolcudur Abbas, Bağlasan Durmaz…“

AKP bitti.

Onu kimse kurtaramaz artık. Ne Vatan Partisi ne MHP ne ...
Read more : Bundan Sonra AKP’yi Kimse Kurtaramaz… ALİ ERALP | Görüntüleme : 926 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Ali ERALP

GÜNAYDIN!

GÜNAYDIN!

Türkçemizin en güzel sözü: Günaydın.

Günle aydın birleşmiş, bu güzel söz gün yüzüne çıkmış.

Gün, güneş demek. Kırda, dağda, denizde, gün batımı, gün doğumu izlemek ömrü uzatırmış. Özellikle gün batımı üzerine ne şiirler yazılmıştır. Kaç yaş yaşadığını, ömrünü nasıl geçirdiğini bilmek için kimi, kaç bahar yaşadın der, kimi de, “Kaç gün batımı izledin, kaç gün doğumu gördün? diye sorar. Gün, (gündüz – gece) yirmi dört saatlik süre. Gündüz, ayrıca günün aydınlık zamanı, güneşin doğuşundan ...
Read more : GÜNAYDIN! | Görüntüleme : 672 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Feza TİRYAKİ

Laik Diyanetten Laiksiz Diyanete!

Resim

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevi, kuruluş kanunu olan 429 sayılı Kanun’da “İslam dininin itikat ve ibadet alanıyla ilgili işleri yürütmek ve dini kurumları idare etmek” şeklinde ifade edilmiştir. Ülkedeki tüm cami ve mescitlerle bunların görevlilerinin idaresi Başkanlığa verildiği gibi tekke ve zaviyelerle bunların görevlisi olan şeyhlerin idaresi de Başkanlığa verilmiştir. 1925 yılında tekke ve zaviyelerin kapatılması ile birlikte bunlara dair hususlar Başkanlığın görev alanından çıkarılmıştır.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri ...
Read more : Laik Diyanetten Laiksiz Diyanete! | Görüntüleme : 514 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Sizin Makaleleriniz

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 145128 ileti • Toplam 43935 başlık • Toplam 24681 üye

x