Zaman: Cmt Ara 09, 2023 7:09

News News of ⌨ Ağ'a Takılmışlardan Haberler ⌨

Site map of ⌨ Ağ'a Takılmışlardan Haberler ⌨ » Dizin : ⌨ Ağ'a Takılmışlardan Haberler ⌨


"Gladio"nun Yelken Bezinden Propagandisti : Ahmet Altan

"GLADIO"NUN YELKEN BEZİNDEN PROPAGANDİSTİ : Ahmet Altan

Yelken bezinden kalemlerin en omurgasızlarından Ahmet Altan'ın romantik faşizm çizgisinin klişeleri sürüyledir. "Çocuklar ölmesin", "analar ağlamasın" , "demokrasi" ,"barış" şeklinde süregelen bu klişeler George Orwell'in 1984 romanında resmedilen faşist dünyanın tipik "double speak"'leridir.

"Barış için savaş" gibi.

Ahmet Altan bir "double speak" profesyonelidir. Yelken bezinden kalemini, aynen bugün olduğu gibi hep iktidara kiralamış ve faşizmin yolunu romantizm taşları ile döşeyen yazılar kaleme almıştır.

"Double speak"profesyonellerinin en önemli kabiliyeti ...
Read more : "Gladio"nun Yelken Bezinden Propagandisti : Ahmet Altan | Görüntüleme : 11177 | Yanıtlar : 0


Ağın Hukukçuları: "Operasyonlar Dursun, Silahlar Sussun"

505 Avukattan "Operasyonlar Dursun, Silahlar Sussun" İlanı

İstanbul Barosu'na bağlı 505 avukat, Radikal, Evrensel, Taraf ve Birgün gazetelerine operasyonların durdurulması, silahların da susması için bir ilan verdi.

"Operasyonlar Dursun, Silahlar Sussun: Kürt Sorununda Barış İçin Demokratik ve Hukuki Çözüm" başlıklı ilana imza atan 505 avukat içerisinde Kemal Türkler'in avukatı Rasim Öz, Evrensel gazetesi yazarı Kamil Tekin Sürek, Orhan Pamuk'un avukatı Haluk İnanıcı, Dink Ailesi'nin avukatı Fethiye Çetin ve Mebuse Tekay da bulunuyor.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde ...
Read more : Ağın Hukukçuları: "Operasyonlar Dursun, Silahlar Sussun" | Görüntüleme : 9415 | Yanıtlar : 1


Askeri Operasyonlar Çözüm Değildir: Askere Gitme!

Resim

Askeri Operasyonlar Çözüm Değildir!
Askere Gitme!

Savaş Karşıtları / 21 Haziran 2010


"Türk ve Kürt anneleri oğullarının bu savaşta ölmesini, kardeş kanı dökmesini istemiyor. Halklarımız barış istiyor. Barış İçin Vicdani Ret Platformu olarak bizler de savaşın ve militarizmin diline değil, barışın ve dialoğun sesine kulak vermenin gerekli olduğunu dile getiriyor ve buradan bir kez daha gençlere sesleniyoruz "askere gitmeyin, kardeş kanı dökmeyin"

Cumartesi günü, saat 13.30'da, Harbiye Orduevi önünde biraraya gelen Barış İçin Vicdani ...
Read more : Askeri Operasyonlar Çözüm Değildir: Askere Gitme! | Görüntüleme : 2095 | Yanıtlar : 3


Moda TV Ve Kraliçenin Mısırcısı

Haber şöyle:

HANGİ İSLAMCI YAZARIN SİTESİ HACKLENDİ

İslamcı tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun resmi web sitesi hack’lendi.

kadirmisiroglu.com adresli siteyi açanlar; şu mesajla karşılaşıyor:

HaCked by eboz
Bu arada abim size hayran. Gelince gösteririm :)


Kadir Mısıroğlu ismi son olarak, Fethullah Gülen’in İsrail meselesi üzerine yaptığı açıklamaya karşı söylediği sert sözlerle gündeme gelmişti. Kadir Mısıroğlu, TV Net’te yayınlanan "Kadir Mısıroğlu ile Tarih" adlı programda, Gülen için 'Onun Kalbi Gavurdan Yana' sözünü kullanmıştı.

Kadir Mısıroğlu şu eserleriyle ...
Read more : Moda TV Ve Kraliçenin Mısırcısı | Görüntüleme : 1899 | Yanıtlar : 1


Ağ'ın Hukukçuları: ''Hukukun üstünlüğü kafeslenemez''

Bazı hukuk derneklerinin oluşturduğu ''Hukuk Dernekleri Platformu''na üye bir grup avukat, Beyoğlu'nda eylem yaptı.
14 Ocak 2010
Cübbelerini giyerek Galatasaray Lisesi önünde toplanan avukatlar, ''Hukukun üstünlüğü kafeslenemez'' yazılı pankart açtı.

Gruptakiler adına açıklama yapan platform sözcüsü Ayhan Gültekin, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Anayasaya göre demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu hatırlatarak, ''Buna rağmen yıllardır kendi dilimizi konuşamadık. Üniversitelerde özgürce eğitim göremedik. Fikirlerimizi ifade edemedik. Demokrasi yüzü göremedik. 27 Mayıs darbesi, 12 Mart muhtırası, 12 Eylül ...
Read more : Ağ'ın Hukukçuları: ''Hukukun üstünlüğü kafeslenemez'' | Görüntüleme : 1880 | Yanıtlar : 1


Dünya Üniversiteleri Devşirme Şampiyonası

"Bir Iraklı, Amerikan askerlerinin bir Iraklıyı katletmesini savunabilir!"Dünya Üniversiteleri Münazara Şampiyonası, 60 ülkeden bin 350 katılımcıyla Koç Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.

Antalya Belek Maritim Otel'de düzenlenen şampiyonaya, 102 üniversiteden öğrenci katılıyor. Bu yıl otuzuncusu düzenlenen şampiyona sonunda dünyanın en iyi konuşan üniversite öğrencisi seçilecek.

Şampiyona Koordinatörü Avni Mert Toplu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya MIT, Harvard, Princeton, Stanford, Oxford, Cambridge, Nanyang, London School of Economics gibi üniversitelerden öğrencilerin katıldığını söyledi.

Şampiyona kayıtlarının ...
Read more : Dünya Üniversiteleri Devşirme Şampiyonası | Görüntüleme : 1679 | Yanıtlar : 0


Ağ'ın Hukukçularından Eminağaoğlu ve Kaçmaz'a Ret

Ağ'ın Hukukçularından Eminağaoğlu ve Kaçmaz'a Ret

26 Aralık 2009, Cumartesi


Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezince verilen ''2009 Hukuk ve İnsan Hakları Savunucuları Ödülü''ne, eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ve avukat Ömer Kavili layık görüldü. Bir grup avukat, ödül verilen kişileri protesto ederek salonu terk etti.

Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi, ''yargı bağımsızlığı ve insan haklarına katkıları'' dolayısıyla Kaçmaz, Eminağaoğlu ile Kavili'ye ...
Read more : Ağ'ın Hukukçularından Eminağaoğlu ve Kaçmaz'a Ret | Görüntüleme : 1521 | Yanıtlar : 0


Feminist "Anti-Militarist"lerin Oturma Eylemi

Feminist "Anti-Militarist"lerin Oturma Eylemi

26 Aralık 2009, Cumartesi

İZMİR - Bağımsız Kadın İnisiyatifi üyesi bir grup kadın, Türkiye'de kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla oturma eylemi yaptı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde oturma eylemi düzenleyen kadınlar, kasım ayında basına yansıyan kadına yönelik tecavüz, fiziksel şiddet ve cinayet olaylarını yazdıkları kağıtları ayakkabı, terlik, bere, başörtüsü, atkı, gözlük kutusu ve cüzdan gibi kişisel eşyalarla zemine sabitlendi.

''Adını bile bilmediğimiz milyonlarca kadın, her gün fiziksel şiddete uğruyor'', ''Sığınak ...
Read more : Feminist "Anti-Militarist"lerin Oturma Eylemi | Görüntüleme : 1522 | Yanıtlar : 0


Van'da "Açılım" Paneli

Van'da "Açılım" Paneli

26 Aralık 2009, Cumartesi

''DEMOKRATİK AÇILIMDA SON DURUM'' PANELİ -VAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DAYANIŞMA KURLU TARAFINDAN ''DEMOKRATİK AÇILIMDA SON DURUM'' KONULU PANEL DÜZENLENDİ

VAN - Van Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Kurulu tarafından, ''Demokratik Açılımda Son Durum'' konulu panel düzenlendi.

Van Tucaret ve Sanayi Odası Erek salonunda düzenlenen ve Moderatörlüğünü Kadri Salaz'ın gerçekleştirdiği panele Fatih Üniversitesi'nden Prof.Dr. Ömer Caha, Zaman gazetesi yazarlarından Bejan Bator, Taraf gazetesi yazarı Orhan Miroğlu konuşmacı olarak katıldı. ...
Read more : Van'da "Açılım" Paneli | Görüntüleme : 1378 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 147624 ileti • Toplam 45417 başlık • Toplam 24777 üye

x