Zaman: Cum Mar 29, 2024 15:14

News News of ARI

Site map of ARI » Dizin : ARI

IRI'nın Arıları

ARI'dan ÇYDD'ye ve Türkan Saylan'a Destek

Sivil Toplum Kuruluşlarının Kayıtlarına El Koymak Çetelerle Mücadele Etmeye Fayda Sağlamaz

15 yıldır Türkiye'de sivil toplumun gelişmesi ve katılımcı demokrasinin etkin olması için çalışan ARI Hareketi olarak, Türkiye’nin çetelerden arındırılmasını istiyoruz ve Bağımsız Türk Yargısına güveniyoruz. Fakat devlet içindeki çetelerle mücadele edilmesini hedefleyen Ergenekon Davası'nda, 20. yaşını kutlayan, birçok badirelerle bugünlere gelen, nasıl kurulduğu ve fedakârca yönetildiği tarafımızdan çok iyi bilinen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) gibi Türkiye’de laik, demokratik eğitimin güçlendirilmesi, kız çocuklarımızın eğitim ...
Read more : ARI'dan ÇYDD'ye ve Türkan Saylan'a Destek | Görüntüleme : 1561 | Yanıtlar : 0

Şimdilerde Elazığlı Sait'ten mutlusu yoktur

Elazığ Üyemiz Sait Ali Bayrak'ın 1 aylık Washington Ziyareti

Resim

Bir aylık ABD ve Washington ziyaretim,

Başta mensubu olduğum ailenin özel konuğu olarak ağırlandım ve çok önemli görüşmelerim oldu ailemizin babası tarafından ağırlanıp başkanlar konut evinde kaldım. Başkanımızı tanımanız için aşağıdaki link’i açarak 4 dakika izlemenizi isterim.
Code: Tümünü seç
http://deepbackground.msnbc.msn.com/archive/2008/04/03/857959.aspx

Resim

Dış işleri Bakanlığında misafir edildim. Oradaki yetkililerle görüştüm ayrıca Hillary hanımla tanıştım makamında fotoğraf çekmek yasak olduğu için çekemedim. Kongrede milletvekililer ile senatörler ile görüştüm.

Kongrede ...
Read more : Şimdilerde Elazığlı Sait'ten mutlusu yoktur | Görüntüleme : 2586 | Yanıtlar : 0

Kemal KILIÇDAROĞLU, ARI Hareketi'nin Konuğu

Kemal KILIÇDAROĞLU, ARI Hareketi'nin Konuğu Oldu

“Sayın Baykal beni siyasete davet etmeseydi, bugün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı olarak karşınızda olmazdım

“CHP’nin açılımları halka yanlış yansıtılıyor. Kuran kurslarına karşı değiliz, fakat yasa dışı Kuran kurslarına karşıyız

“AKP’nin bulgur dağıtması sosyal devlet değil, sadaka devleti politikasıdır
ARI Hareketi, Ankara’dan sonra İstanbul’da da belediye başkanı adaylarıyla sohbet toplantılarını sürdürüyor. 17 Şubat Salı akşamı, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Taksim Nippon Otel’de ağırladık. Samimi ...
Read more : Kemal KILIÇDAROĞLU, ARI Hareketi'nin Konuğu | Görüntüleme : 1872 | Yanıtlar : 0

Kürtçe TV, Türkiye'nin attığı doğru bir adımmış

Türkiye'nin Doğru Adımları: Kyoto Protokolüne Atılan İmza, Kürtçe Yayın Yapan TRT 6 ve Nazım'a Vatandaşlık İadesi

Türkiye'nin dünyada gelişmekte olan çevre bilinci ve devletlerin bu yönde ki politikalarına duyarsız kalması mümkün değildir. Türkiye maalesef sahip olduğu eşsiz doğayı koruyamayan bir ülkedir. Çevreyi kirleten ve kalıcı zarar verenlere uygulanan cezaların caydırıcı olmaması Türkiye'nin yasalarında değiştirmesi gereken bir husustur. Kyoto Protokolü'ne taraf olan Türkiye, kömüre dayalı enerji politikalarını ve karayolu odaklı ulaşım alışkanlıklarına süreç içinde son vermek ...
Read more : Kürtçe TV, Türkiye'nin attığı doğru bir adımmış | Görüntüleme : 1411 | Yanıtlar : 0

Başkanları OBAMA'nın dünya görüşleri ve Türkiye

Başkan Obama: Nasıl Bir Dünya, Nasıl Bir Amerika, Nasıl Bir Türkiye?

2007’nin başından bu yana “ABD’nin başına bir kadın veya siyahinin geçmesi mümkün mü?” tartışmaları, son derece iddialı bir seçim kampanyası ve dünyanın sanırım her yerinden “en büyük ilgi” ile izlenen başkanlık seçim dün sonuçlandı. Gece 03 sularında Washington DC’de Dupont Circle, burada kurulu bulunan ARI Vakfı’nın (www.arifoundation.org) Türk Dış Politikası ile ilgili sürekli toplantılar düzenlediği Capitol Hill çevresi ve diğer semtlerdeki barlarda yüksek ...
Read more : Başkanları OBAMA'nın dünya görüşleri ve Türkiye | Görüntüleme : 1649 | Yanıtlar : 1

Bu gençler proje üretiyor-muş

BU GENÇLER PROJE ÜRETİYOR

ARI Hareketi’nin bu yıl 9.sunu organize ettiği GençNET konferansında gençler Çevre, Enerji ve Teknoloji konularında özgün ve uygulanabilinir projeler üretti.

9.GençNET konferansı, İstanbul’dan ve Anadolu’nun farklı illerinden gelen yüzlerce gencin etkin katılımıyla 1-2 Kasım tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde başarıyla gerçekleştirildi. 9. GençNET konferansı Çevre, Enerji ve Teknoloji adlı çarpıcı ve güncel temasıyla İstanbul’un yanı sıra Anadolu’dan gelen çok sayıda öğrencinin de ilgi odağı oldu.

Siemens Genel Müdürü Bülent Tasar’ın başarılı yönetimiyle ...
Read more : Bu gençler proje üretiyor-muş | Görüntüleme : 1877 | Yanıtlar : 0

Ekonomik forumun "young" liderleri Polonya'da...

Economic forum of Young Leaders – Polonya Konferansı İzlenimlerim

Değerli üyeler,

Geride bıraktığımız hafta sizler başarıyla gerçekleştirilen 10. Güvenlik Konferansı'na katılım gerçekleştirirken ben Türkiye'den yaklaşık 1200 kilometre ötede bulunan Polonya'nın Nowy Sacz vilayetinde Economic Forum of Young Leaders adlı konferansa katıldım. Gönül isterdi ki her iki konferansa birden katılma şansım olsun, fakat ne yazık ki tarihler bir şekilde çakıştı ve yalnızca Polonya'daki konferansta ARI'yı temsil etme şansına sahip oldum. Bu e-postada sizleri konferansın içeriği, katılımcı ...
Read more : Ekonomik forumun "young" liderleri Polonya'da... | Görüntüleme : 2028 | Yanıtlar : 0

ARI Hareketi Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

URAL AKÜZÜM

Galatasaray Lisesi'nin bitirdikten sonra Fransa'da Montpellier Üniversitesi'nde "Siyasi ve Idari Bilimler" eğitimi görmüştür. Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiş, ARI Hareketi bünyesinde Herkes Için Insan Hakları isimli Avrupa Birliği projesinde yöneticilik yapmıştır. Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarını sürdürmekte olup ortağı olduğu Kural Hukuk Bürosu’nda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Siyaset bilimi, uluslararası Ilişkiler ve hukuk alanlarında değişik üniversite ve okullarda ders anlatmıştır. Çeşitli yayınlarda editör, yazar olarak çalışmakta politik, hukuki analizleri yayınlanmaktadır. Fransızca, ...
Read more : ARI Hareketi Yönetim Kurulu | Görüntüleme : 5444 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147872 ileti • Toplam 45515 başlık • Toplam 24803 üye

x