Zaman: Çrş May 18, 2022 20:40

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Yabancı uyruklu öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlamıştı! AKP’li belediyeden açıklama

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi farklı ülkelerden kentte eğitim görmeye gelen yabancı uyruklu öğrencilere toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanmalarını sağlarken, Türk öğrenciler bu uygulamadan muaf tuttuğu ortaya çıkmıştı. AKP’li belediye tepki çeken uygulamasına ilişkin açıklamada bulundu.

Konya'da, AKP'li Büyükşehir Belediyesi'nin yabancı uyruklu ve Türk öğrencilere şehir içi toplu ulaşımda uyguladığı ayrım tepki çekmişti.

TBMM'de konuşan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, farklı ülkelerden kentte eğitim görmeye gelen yabancı uyruklu öğrencilere şehir içi toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanmalarının sağlanmasına ...

Emeklilere 1.100 TL Suriyelilere 2 bin TL

Suriyeli mülteciler, Ramazan Bayramı öncesi nakdi yardım almak için Şanlıurfa Belediyesi önünde toplandı. Uzun kuyruklar oluşturan Suriyeliler, zaman zaman kendi aralarında kavga etti.
Resim
Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeliler, Ramazan Bayramı öncesinde bir yardım kuruluşu tarafından yapılan nakdi yardımları almak için Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu önünde bir araya geldi.

Suriyeliler, salonun önünde ve içinde uzun kuyruklar oluşturdu.
Resim
NAKDİ YARDIM YAPILDI
Resim
Bayram öncesi yardımdan faydalanmak isteyen Suriyelilere, aile ve hane sayısı da göz önünde bulundurularak, 500 ...
Read more : Emeklilere 1.100 TL Suriyelilere 2 bin TL | Görüntüleme : 66 | Yanıtlar : 0

Vatandaş boş baklavayla idare ederken, AKP'li belediyenin baklava ihalesi yine AKP'li bir isme gitti

AKP'li belediyenin yüz binlerce liralık baklava ihalesi, yine AKP'li bir isme gitti.

AKP’li Ümraniye Belediyesi, üzerinde “Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım” yazısının yer alacağı 240 bin saat alımı ihalesinden sonra, üzerinde aynı yazının yer alacağı 6 bin kutu baklava alımı ihalesi yaptı. Birer kiloluk baklava kutuları belirlenen adreslere teslim edilecek. Cevizli baklava ihalesini AKP’li bir ismin şirketi aldı.
Resim
Millet hayat pahalılığı karşısında boş baklava ile idare etmeye çalışırken, AKP’li Ümraniye Belediyesi 6 bin kilo ...

Ekmekte zam dalgası durdurulamıyor. Ekmek 4,5 lira olacak

Ekmekte zam dalgası durdurulamıyor. Artan maliyetler karşısında son aylarda art arda fiyat artışı yapılan ekmeğe, 1 Mayıs’ta da zam geliyor. İstanbul’da 5-6 ilçede ekmeğin satış fiyatı 4 TL’den 4.5 TL’ye yükseltilecek.

Nisan ayı başında yapılan elektrik ve doğalgaz zamları sonrası maliyetlerin arttığını söyleyen Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Dondurma dolaplarını kaldırdık, kola dolaplarının fişini çektik” dedi.
Resim
İstanbul'da 4.5 TL'ye satılacak olan ekmek için fiyat tarifeleri hazırlandı.

Maya kilogram fiyatlarının 260 TL olduğunu, ...
Read more : Ekmekte zam dalgası durdurulamıyor. Ekmek 4,5 lira olacak | Görüntüleme : 53 | Yanıtlar : 0

Lotodan 115 milyon sterlin kazandı, 60 milyon sterlini bakın neye harcadı.

İngiltere'de 3 yıl önce Avrupa çapında oynanan EuroMillions lotosunda 115 milyon sterlin kazanan talihli, ikramiyenin yarısından fazlasını dağıttı ve başkalarına yardım etme konusunda "bağımlı" haline geldiğini söyledi.
Resim
BBC Türkçe'nin haberine göre; 55 yaşındaki Frances Connolly, eşi Frank Connolly ile yıllık bir yardım bütçesi üzerinde uzlaştıklarını ama şimdiye dek 2032'ye kadar olan bütçeyi harcadığını belirtti.

İngiltere'nin kuzeyindeki Hartlepool bölgesinde yaşayan Connolly başkalarına yardım etmenin "kendisini iyi hissetirdiğini ve bağımlılık yarattığını" kaydetti.

Eski sosyal hizmetler çalışanı ...
Read more : Lotodan 115 milyon sterlin kazandı, 60 milyon sterlini bakın neye harcadı. | Görüntüleme : 47 | Yanıtlar : 1

Günlük sebze meyve lüks oldu: Bir dilim karpuz 40 lira

Vatandaşın pahalılıktan dolayı taneyle aldığı ürünlere dikkat çeken CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, "Mevsim meyveleri inanılmaz fiyatlara ulaştı. Bir dilim karpuz 40 liradan satılıyor" dedi.
Resim
CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, yüksek enflasyon sonucu artan gıda fiyatları ve ürünlerin taneyle, gramla ve yarım satılması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

“Saray İktidarı adım adım ülkeyi kıtlığa sürüklüyor” değerlendirmesinde bulunan Sümer, “Vatandaşın en ...
Read more : Günlük sebze meyve lüks oldu: Bir dilim karpuz 40 lira | Görüntüleme : 49 | Yanıtlar : 0

Para için babasının milletvekili kartını sattı. Rüşvet verirken suçüstü yakalanmıştı. TBMM araç kartını 48 bin dolara

AKP Urfa Milletvekili Ahmet Akay’ın daha önce memura rüşvet verirken suçüstü yakalanan oğlu Hasan Akay’ın, babasının dokunulmazlık kazandıran TBMM araç kartını 48 bin dolar borç karşılığında bir başkasına verdiği ortaya çıktı.
Resim
AKP Urfa Milletvekili Ahmet Akay’ın oğlu Hasan Akay’ın babasına ait Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) araç kartını ‘‘borç karşılığında’’ bir başkasına verdiği ortaya çıktı. Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre; T.C. vatandaşlığına geçip Muhammed Halebi olan ismini Muhammed Sabancı, geçen aylarda AKP Urfa Milletvekili ...

TÜRK-İŞ acı gerçeği açıkladı.Açlık sınırı asgari ücreti solladı gıda fiyatları yüzde 85 arttı

Türk-iş hesapladı açlık sınırı asgari ücreti solladığı gidiyor. Türk-İş araştırmasına göre dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 5 bin 323 liraya, yoksulluk sınırı ise 17 bin 340 liraya yükseldi. Gıda fiyatlarındaki yıllık artış ise yüzde 85 olarak hesaplandı.
Resim
Türk-İş, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay yaptığı "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması"nın nisan ayı sonuçlarını açıkladı.

Araştırma sonuçlarına göre dört kişilik bir ailenin ...

Resmi Gazete'de yayımlandı GDO'lu et yenilecek. Nişasta bazlı şekerden (NBŞ) sonra bunu da izin çıktı

Tavuk üreticileri bastırdı ve GDO'ya izin çıktı.Tarım ve Orman Bakanlığınca, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin başvurusu üzerine genetiği değiştirilmiş bazı mısır çeşitleri ve ürünlerinin hayvan yemlerinde kullanılması onaylandı. Konuya ilişkin biyogüvenlik kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan GDO kararı. Bakanlık, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin (BESD-BİR) başvurusu üzerine genetiği değiştirilmiş bazı mısır çeşitleri ve ürünlerinin hayvan yemlerinde kullanılması onaylandı. Konuya ilişkin biyogüvenlik kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Resim
Buna göre, ...

91 cinayet, 66 yaralama! O da serbest bırakılmış…

1992-2001 yıllarında 91 kişinin öldürülmesinden sorumlu tutularak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan, terör örgütü Hizbullah'ın şura üyesi Mehmet Salih Kölge'nin de tahliye edildiği ortaya çıktı. Kölge, örgütten ayrılıp, bir konsomatrisle evlenen eski Hizbullah üyesi ile kadını infaz ettikten sonra bir evin bahçesine gömdürmüştü.
Resim
2000 yılında İstanbul Beykoz'da öldürülen Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun yardımcısı ve şura üyesi Mehmet Salih Kölge'nin de yeniden yargılama kapsamında Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi gerekçe gösterilerek tahliye edildiği ortaya çıktı.

Okkan ...
Read more : 91 cinayet, 66 yaralama! O da serbest bırakılmış… | Görüntüleme : 69 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 146037 ileti • Toplam 44416 başlık • Toplam 24719 üye

x