Zaman: Çrş May 18, 2022 20:43

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Vurun dedim öldürmüşler

Vurun dedim öldürmüşler


Bebek Parkı’nda 1996 yılında Tevfik Nurullah Ağansoy’u öldürmeye azmettirmek suçundan İstanbul 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Alaattin Çakıcı, 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

‘YÜREĞİMİ YAKMIŞTI’

“Evrensel hukuk kuralları Türkiye’de uygulandığına göre Fransa adli mercilerinin verdiği ‘Yargılanamaz’ kararı devam etmektedir. Bu nedenle yargılanmamam gerekir” diyerek kendini savunan Alaattin Çakıcı, “Maktul, bana ağır hakaretlerde bulunmuştur. O benim yüreğimi yakmıştır. Ölümü nedeniyle çocuklarına üzülüyorum” diye konuştu.

Tevfik Ağansoy’un kendisine ağır hakaretlerde bulunduğunu söyleyen ...
Read more : Vurun dedim öldürmüşler | Görüntüleme : 632 | Yanıtlar : 0


Perinçek'e Ceza

Perinçek cezalandırıldı

İsviçre'deki Lozan Mahkemesi, 3 gün süren duruşma sonrası İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i, "Ermeni soykırımını inkar" yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezasına mahkûm etti

İsviçre'de "Ermeni soykırımını inkar" yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Lozan'da yargılanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, para cezasına çarptırıldı.
Lozan mahkemesi üç gündür süren duruşmalar sonunda dün verdiği kararda, Perinçek'i 90 gün hapis cezası karşılığında her günü 100 İsviçre Frangı (yaklaşık 115 YTL) olmak üzere 9 bin İsviçre ...
Read more : Perinçek'e Ceza | Görüntüleme : 893 | Yanıtlar : 2


Memleketimin sahte aydınları

Hepimiz bundan 2 ay önce işlenen Hrant Dink cinayeti sonrası yazılı ve görsel basından isimlerin,yazarların,köşe yazarlarının,en çok satan kitapların okunmayan Nobel ödüllü yazarı Orhan Pamuk'un,her nasılsa DİSK'in başkanı olmuş olan Süleyman Çelebi'nin ve daha nicelerinin AYDIN sıfatları ile yaptıkları açıklamaları izledik,okuduk.
Aydın sorumluluğu elbette ki yapılan yanlışların üzerine gitmeyi,o yanlışları yapanlar her kim olursa olsun onlara "Yanlışsınız!"diye haykırabilmeyi gerektirir.Fakat bizim memleketin >(istisnalar kaideyi bozmamak üzere)sahtedir.İki yüzlüdür.Yalancıdır.Ufak çıkar hesapları peşindedir.Yurtdışından çıkar çevreleri ile çıkar ilişkileri içerisindedirler.Milli ...
Read more : Memleketimin sahte aydınları | Görüntüleme : 1038 | Yanıtlar : 8


Türkiye O Yunanlı'nın Peşinde...

Youtube'a rezil videoları yükleyen Yunanlı, Türkiye'nin takibinde. Videoları yükleyen kişiyi bulmak için savcılık Youtube'un yayın yaptığı ABD Adalet Bakanlığı'na bir yazı gönderdi. Yazıda, Atatürk'e hakaret içeren videoları hazırlayan kişinin kimliğinin tespit edilerek, bildirilmesi istendi.

Rezil videoları hazırlayan kişinin kimliği tespit edildikten sonra savcılık 301. maddeden dava açacak. Bu madde Türklüğü aşağılamakla ilgili cezaları düzenliyor.

Peki bir Yunanlı 301. maddeden yargılanabilir mi? Bu yönde bir engel yok. Dava açıldığında Yunanlı fanatik Türklüğü aşağılamak suçundan yargılanabilecek. Yunanlı ...
Read more : Türkiye O Yunanlı'nın Peşinde... | Görüntüleme : 854 | Yanıtlar : 11


Kenan Evren Kışlası'nın Tabelalarını Sökeriz !!!

http://www.doguturkistan.net/hilal/haber/2007/03/sehit.anasi.gifÇÜNKÜ EVREN İHANETİNİ İFŞA ETTİ
Türkiye’nin daha hızlı parçalanması için eyaletlere bölünmesini isteyen ve “kürdistan kuruldu” diyen eski Gayr-ı Meşru Cumhurbaşkanı Kenan Evren bu sözleriyle halkımızın zaten bildiği ihanetini ilan etmiş oldu.


12 Eylül’de yüzbinlerce gözaltının, onlarca cinayetin ve işkencelerin emrini veren kişiydi Evren. Cumhuriyetin en azılı halk düşmanlarından birisi olarak tanındı. Ve ömrünün sonunda çıplak kadın resimleri yaparken akp’nin faaliyetlerinden aldığı cesaretle ölmeden cürüm işlemeye devam ediyor.

Geçen yıllarda 12 eylülden itibaren ipleri ...
Read more : Kenan Evren Kışlası'nın Tabelalarını Sökeriz !!! | Görüntüleme : 2693 | Yanıtlar : 0


DTP'den Talabaniye Kürtçe Davet [Resimli Belge]

PKK yı Kandil'de Arayanlara İthaf Olunur !

Resim

DTP elebaşı olan kent pkk'sı Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un altında imzasının bulunduğu ve KYB Ankara fitne-fesat temsilciliği aracılığıyla çetebaşı Talabani’ye kürtçe gönderilen ibretlik resmi davetname şöyle:

Resim
Sayın Irak Devlet Başkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Lideri Celal Talabani
Kürdistan Bölgesi-Süleymaniye

Sayın Talabani;

Demokratik Toplum Partisi (DTP) adına size derin saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.

Bilindiği gibi, Newroz bayramını her yıl büyük bir coşkuyla kitlesel ...
Read more : DTP'den Talabaniye Kürtçe Davet [Resimli Belge] | Görüntüleme : 877 | Yanıtlar : 1


Aydın Doğan'ın Acemi Kızı [ Arzuhan Yalçındağ ]

Resim

Gün boyunca oldukça gergin ve sinirli olan Arzuhan Yalçındağ tüm tepkilerini kameralar önünde yansıttı.

Başbakanla görüşmesinden sonra basına yaptığı açıklamada parlamentonun alacağı karara saygı göstereceğini söyledi. “Erdoğan köşke çıkmak isterse ve Meclis onu seçerse o da Cumhurbaşkanı olur” dedi. Bu önemli açıklama basında büyük ilgi gördü ve ziyaretlerin birinci maddesi oldu. Doğal olarak basın her fırsatta bu soruyu sordu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ziyarette de bu soru soruldu ve Baykal açık olarak Tüsiad’ı ...
Read more : Aydın Doğan'ın Acemi Kızı [ Arzuhan Yalçındağ ] | Görüntüleme : 1389 | Yanıtlar : 2


Askersiz devlet yönetilemez

Askersiz devlet yönetilemez
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan’ın, Kuzey Irak’taki Kürt liderlerle görüşme konusunda sözün hükümette olduğuna yönelik sözlerini değerlendirdi. Ağar, güvenlik konusunda hükümetin en yakın partnerinin TSK olduğunu belirterek, “Askersiz devlet yönetilemez” dedi. Ağar, TÜSİAD’ın “Başbakan isterse Köşk’e çıkacaktır” sözlerini de, “TÜSİAD, hükümete sıcak bakıyor, desteği doğal” diye yorumladı.

ÖNCE BİR ADAY OLSUN

NTV’de konuşan Ağar, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda DYP’nin destek verip vermeyeceği sorusunu şöyle yanıtladı: “Adaylığı henüz belli değil. ...
Read more : Askersiz devlet yönetilemez | Görüntüleme : 777 | Yanıtlar : 4


Baykal: Andıç dışa yönelik suçlama değil

Baykal: Andıç dışa yönelik suçlama değil 9 Mart 2007


İSTANBUL (A.A)

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Genelkurmay tarafından hazırlandığı belirtilen “basın yayın organları hakkında değerlendirme raporu”nun bir iç değerlendirme raporu olduğunun anlaşıldığını belirterek, ”Bunu dışa yönelik, kurumları, kişileri nitelemeye ve suçlamaya yönelik, topluma bu konuda bir mesaj vermek amacıyla yapılmış bir çalışma olarak anlamak doğru değildir” dedi.


Baykal, “DEİK Türk-Avrasya İş Konseyleri Toplantısı” öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Basın yayın organlarındaki değerlendirme raporu”na ilişkin bir soru ...
Read more : Baykal: Andıç dışa yönelik suçlama değil | Görüntüleme : 864 | Yanıtlar : 0


youtube yasaĞi kalkti

Atatürk'e hakaret edilen video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından erişim yasağı konulan YouTube'un erişim yasağı kalktı.Telekom kendisine iletilen karar doğrultusunda YouTube'a ulaşım engelini kaldırdı.Kaynak: http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=31773
Read more : youtube yasaĞi kalkti | Görüntüleme : 736 | Yanıtlar : 4


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 146037 ileti • Toplam 44416 başlık • Toplam 24719 üye

x