Zaman: Cmt Haz 03, 2023 20:56

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

KKM'nin yükü bankaları Arjantin modeline itiyor

İktidarın TL’nin yabancı paralar karşısında artan değer kaybını yavaşlatmak amacıyla Aralık 2021’de uygulanmaya başladığı KKM'nin bankalara yükü giderek ağırlaşıyor. Eski Merkez Bankası başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, KKM'yi saadet zincirlerine benzeterek “Sonuna doğru yaklaşılıyor” demişti. İstanbul Portföy stratejisti Güzem Yılmaz Ertem ise bazı bankaların Arjantin örneğini çalıştığını söyledi.
Resim
Günden güne artan döviz kurunu dizginlemek için iktidarın Aralık 2021'de uygulamaya koyduğu Kur Korumalı Mevduat sistemi finan s sektörü için artık ciddi bir yük olmaya başladı. ...
Read more : KKM'nin yükü bankaları Arjantin modeline itiyor | Görüntüleme : 32 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Türkiye 'modern kölelikte' ilk beşte

"Zorla çalıştırma, zorla veya köle gibi evlendirme, borç esareti" gibi faaliyetler ışığında hazırlanan Küresel Köle Endeksi'ne göre, Türkiye beşinci sırada yer aldı. Endekste modern köleliğin en sık görüldüğü ülkenin Kuzey Kore olduğu belirlenirken modern köleliğin en az olduğu ülkeyse Finlandiya olarak belirlendi. Endekste, 2021'de 49,6 milyon kişinin “modern köle” olarak yaşadığına, bu rakamın 2016'da 10 milyon olduğuna dikkat çekildi.
Resim
Modern kölelik dünya genelinde artış eğilimine geçti. Söz konusu eğilimi Avustralya merkezli uluslararası insan hakları ...
Read more : Türkiye 'modern kölelikte' ilk beşte | Görüntüleme : 36 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Kızılay'ın 11 koltuğunda hala Kınık var 11'nden Maaş Almakta

6 Şubat depremleri sonrası bedava bölgeye göndermesi gereken çadırları AHBAP derneğine sattığı ortaya çıkan ve aylar sonra Erdoğan'ın çıkışıyla istifa eden eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın kurumun bünyesindeki 14 şirketin 11'inde yönetim kurulu başkanlığına devam ettiği öğrenildi. Kınık'In buradan maaş almayı da sürdürdüğü ifade ediliyor.

50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği 7,7 ve 7,6 şiddetindeki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgedeki depremzedelerin çadır ihtiyacını ‘bedelsiz’ sağlaması gereken Kızılay’ın, deposundaki çadırları depremin ilk haftasında AHBAP Derneği ve ...
Read more : Kızılay'ın 11 koltuğunda hala Kınık var 11'nden Maaş Almakta | Görüntüleme : 32 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


"Google’a ‘Turkish girls’ diye yazdığınızda bunu en fazla arayan ülke Pakistan,Afganistan, Bangladeş..."

Google Trends verilerine göre, 'Turkish Girls' (Türk kızları) kelimesi dünya çapında en çok, Türkiye'ye kaçak göçlerin yoğun olduğu Pakistan, Afganistan ve Bangladeş gibi ülkelerden aratılıyor.
Resim
Google Trends verilerine göre 'Turkish Girls' (Türk kızları) kelimesi, son zamanlarda Türkiye'ye kaçak göçlerin yoğun olduğu ülkelerden, özellikle Pakistan, Afganistan ve Bangladeş gibi ülkelerden aratılıyor.
Resim
Google'ın kullanıcılara belirli bir kelimenin veya terimin zaman içindeki arama hacmini, coğrafi dağılımını ve ilgili arama sorgularını gösterdiği Trends uygulamasında ortaya çıkan sonuç ...


Sürücülere kötü haber: Benzine dev zam geliyor!

Akaryakıt fiyatlarında yükseliş sürüyor. Benzine bir zam gelmesi bekleniyor

Türkiye benzin fiyatlarına dair yeni bir zamma hazırlanıyor.

23 Mayıs Salı gününden itibaren benzin grubunda fiyat zam bekleniyor. Foreks Haber'in sektörden aldığı bilgilere göre, salı gününden itibaren benzin fiyatlarında 77 kuruşluk bir zam gerçekleşecek.

MOTORIN FIYATLARINDA DEĞIŞIKLIK BEKLENMIYOR
Öte yandan, aynı tarihte motorin grubunda herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor. Motorin fiyatlarının mevcut seviyelerini koruması öngörülüyor.
Read more : Sürücülere kötü haber: Benzine dev zam geliyor! | Görüntüleme : 38 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Konut almak artık hayal oldu

Dr. Mustafa Koçak, konut satışlarının Nisan’da, bir önceki yıla göre yüzde 35,6 gerilediğini hatırlatarak, “Son 1,5-2 yıl içerisinde konut fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu oldu.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Koçak, konut satışlarının Nisan’da, bir önceki yıla göre yüzde 35,6 gerilediğini hatırlatarak, “Son 1,5-2 yıl içerisinde konut fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu oldu. Alım gücü düştü, kredi faiz oranları yükseldi ve insanlar konut alamamaya başladılar. Konut almak artık hayal ...
Read more : Konut almak artık hayal oldu | Görüntüleme : 67 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


AKP iktidarında 200 TL pul oldu. Erdoğan 'ekonomistim' demişti - 200 TL basımında büyük artış!

Tedavüldeki en büyük banknot olan 200 TL sayısı son beş yılda yüzde 603 arttı. Türkiye’de özellikle 1.5 yıldır yaşanan enflasyonist ortamın en önemli göstergelerinden biri de, tedavüldeki 200 TL'lik bankot sayısının artışı.
Piyasadaki en büyük banknot olan 200 TL'nin tedavüldeki sayısında dev artış. O artış da yüzde 603 olarak kayıtlara geçti. Bu artış artış ülkedeki kötü gidişatı da gözler önüne seriyor.
Resim
Milli Gazete'nin haberine göre, özellikle "tek adam"lık sisteminin resmi başlangıcı olan 2018'den bu ...


Yavaş'tan iktidara sahte video ve afiş tepkisi: Enflasyon ve mülteci sorununu unutturmak istiyorlar

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında iktidarı eleştirdi. Sahte video ve afişlere yönelik açıklamalarda bulunan Yavaş, "Sahte video ve afişlerle algı yaratılmaya çalışarak yaşadığımız enflasyon, pahalılık, mülteci, uyuşturucu sorunu gibi birçok sorunumuz maskeleniyor, unutturulmak isteniyor." dedi.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Atatürk Orman Çiftliği’nde kutlama etkinliğini düzenledi. Etkinlikte konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş konuşmasında iktidara tepki gösterdi. Yavaş, ...


Seçim çalışması yapan CHP'li kadınlara saldırdılar: Sizi bu ülkede yaşatmayacağız

Kütahya’da kurulan bir semt pazarında seçim çalışması yapmak için stant kuran CHP’lilere dün sözlü ve fiziki saldırıda bulundular. Saldırıya uğrayan CHP’liler darp raporu alarak saldırganlardan şikâyetçi oldu.
Resim
CHP Kütahya Kadın Kolları, Kılıçdaroğlu Gönüllüleri, il teşkilatı ve partililer Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ikinci turu çalışmaları kapsamında dün Kütahya’da kurulan Perşembe Pazarı girişinde stant açtı. Stanttan rahatsız olan birkaç esnaf CHP standındaki partililere önce sözlü, sonra fiziki saldırıda bulundu.

Yaşanan saldırı üzerine olay yerine gelen CHP Kütahya İl ...


Suriye, Türkiye'deki sığınmacıların dönmelerini istiyoruz dedi. AKP iktidarı göndermeyiz diyor

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki Suriye vatandaşlarının ülkelerine geri dönmesini istiyor. Ancak AKP geri göndermeyiz açıklamaları yapıyor.
Resim
Türkiye'de yaşayan Suriyeli sığınmacıların geleceği tartışılıyor. Seçimlerde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sığınmacıları ülkelerine göndereceğini açıklarken, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ise Suriyelilerin Türkiye'de kalacağını açıkladı. Bu tartışmalar devam ederken Suriye'den de önemli bir açıklama geldi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada;

"SIĞINMACILARIN ANAVATANLARINA DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ"
Arap Birliği zirvesine katılmak üzere Suudi Arabistan'a giden Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, ...


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 147227 ileti • Toplam 45099 başlık • Toplam 24747 üye

x