Zaman: Cum Nis 19, 2024 1:14

News News of Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Site map of Özürlü Kampanya ve Tepkiler! » Dizin : Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

BİLDİRİMİZ

Biz Hesap Soracağız ve Siz Özür Dileyeceksiniz

Bizler, işlemediğimiz suçlar, yaşatmadığımız felâketler için ne olursa olsun hiç kimseden özür dilemeyeceğiz. Bizler, özür dilemeyeceğimiz gibi, asıl özür dilemesi gerekenlerden alacağımızı, vakti gelince elbette isteyeceğiz.

Bugünlerde, kökü dışarıda vakıfların güdümünde, hizmetinde ve hatta içinde, arı gibi çalışan ve örümcek gibi ağ ören, kendilereni aydın olarak tanımlayan ve sunduran, tarihî bilgilerden yoksun, Türk örf ve geleneklerini hazmedememiş kimselerin; genel ağ ortamında başlattıkları
"Ermeniler'den Özür Dileme" kampanyasına karşı ...
Read more : BİLDİRİMİZ | Görüntüleme : 12112 | Yanıtlar : 14

TUSAM BİLDİRİSİ

DEDELERİMİZE “KATİL” DİYEN ERMENİLERDEN NİÇİN ÖZÜR DİLEYECEĞİZ?

Resim

TUSAM – Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi Basın Bildirisi

DEDELERİMİZE “KATİL” DİYEN ERMENİLERDEN NİÇİN ÖZÜR DİLEYECEĞİZ?

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ,

Evet, öncesi ve sonrası ile 1915 yaşanan bir “büyük felaket”in adıdır. Felaketi yaşayan da Müslüman Türk Milleti’dir:

Amerikalı nüfus bilimci Prof. Dr. Justin McCARTHY; 1821 Yunan İsyanı’ndan 1922 Milli Mücadele’nin sonuna kadar geçen yüz yıl içinde toplam 5.060.000 Müslüman Türk’ün “öldürüldüğünü”; 5.381.000 Müslüman Türk’ün de ...
Read more : TUSAM BİLDİRİSİ | Görüntüleme : 1555 | Yanıtlar : 1

Fethullah Hoca’yı bekleyen post-modern tehlike

Fethullah Hoca’yı bekleyen post-modern tehlike

serdar.turgut@aksam.com.tr

Bugün tam şu anda bile bazı kafelerde oturan birtakım insanlar baş başa vermiş, kendi ülke vatandaşlarının vurdumduymazlığına, bilinçsizliğine karşı kararlı bir saldırı başlatmak için, sado-mazoşistik bir performans için planlar yapmakta.

Siz isterseniz bunlara ‘Kafe-egzistansiyalisti’ deyin, isterseniz de ‘Rokoko entelektüeli’, fark etmez, bunların çoğu birbirine benzer, kökenleri de az çok aynıdır.

Hemen hepsinin beyni kötümserlikle, alaycı tavırlarla ve hem kendilerinden hem de ‘ortalama’ vatandaştan ...
Read more : Fethullah Hoca’yı bekleyen post-modern tehlike | Görüntüleme : 1359 | Yanıtlar : 2

Yüce Türk Milletine

Kendi ülkesine ihanet eden işbirlikçiler, tarihi çarpıtanlar, emperyalizmin sözcülüğünü ve Ermeni dalkavukluğu yapanlar özür dileyecekleri bir adres arıyorlarsa o da Yüce Türk milletidir.

Kendilerine “aydın” sıfatı yakıştıran bir grup, 1915’te Ermenilerin şerrinden Türk milletini korumak için uygulanan tehcirden dolayı “Özür Dileme” kampanyası başlatmıştır.

Dış servislerin ve küresel güç odaklarının projeleri çerçevesinde ortaya konulduğu intibaını veren bu tavır, tarihe, gerçeklere ve Türk milletine ihanettir.

Bilindiği gibi Ermeniler ile Türklerin ilişkisi, Türklerin Anadolu’ya gelmesiyle, bin yıl önce ...
Read more : Yüce Türk Milletine | Görüntüleme : 2166 | Yanıtlar : 10

BELGESEL: Ortak Acı:1915 Türkler ve Ermeniler

BELGESEL: Ortak Acı:1915 Türkler ve Ermeniler

CNN TÜRK, dünden bugüne Türk-Ermeni ilişkilerini kapsamlı bir dizi dosya ile ekrana taşıyor. Anadolu’da yüzyıllarca birlikte yaşayan iki toplum; Türkler ve Ermeniler nasıl düşman haline geldiler? İlişkilerin kırılma noktası olan tehcir kararı neden, nasıl alındı? Aydınlar, tarihçiler, sanatçılar, araştırmacılar anlatıyor…

http://www.cnnturk.com/App_Themes/CnnTema/Images/cnn_turk_top_logo.jpg
Read more : BELGESEL: Ortak Acı:1915 Türkler ve Ermeniler | Görüntüleme : 1434 | Yanıtlar : 0

Özür dileyen soykırım itirafçıları idam edilmelidir!

Arkadaslar,

Son gunlerde entel oldugunu soyleyen bazi satinalinabilir kisiler hakkinda devletin verecegi en anlamli karsilik ne olabilir diye dusunuyorum, bir fikrimi sizinle paylasmak istiyorum.

* Ozur Diliyoruz bildirisinde adi bulunan herkes "soykirim" sucu sabit gorulerek, yargilamaya gerek kalmaksizin omur boyu agir hapis veya idam cezasina carptirilmalidir.

* Turkiye Cumhuriyeti ve Turk halki olarak, bu kisilere dunya kamuoyunun vicdanini rahatlatacak en agir cezayi vermeliyiz.

* Dunya Kamuoyuna soykirimi, o donemlerde bolgede yasayan, Cengiz Candar, Hasan ...
Read more : Özür dileyen soykırım itirafçıları idam edilmelidir! | Görüntüleme : 1152 | Yanıtlar : 0

Ermeniler de özür diliyor!

Ermeniler de özür diliyor!

ERMENİ aydınları da ’Türklerden özür dileme!’ kampanyası başlatıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çok ince ’ayaktopu’ jestinden çok etkilenen ’bizim’ "aydınlar"ın belirli bir ’plan ve program’ çerçevesinde başlattıkları ’özür dileme’ kampanyasından çok etkilenip sevinçten gözleri dolan Ermenistan ve diaspora aydınlarından da karşılık geliyor.

Aradan daha bir hafta geçmeden onlar da kampanya başlatmak için kolları sıvadılar.

Önümüzdeki günlerde Ermenistan Halkı’nın imzasına ve Ermeni Diasporası’nın insafına sunulacak olan ’Duyuru’nun taslağı özel kanallarla ...
Read more : Ermeniler de özür diliyor! | Görüntüleme : 1448 | Yanıtlar : 0

Ahmet Hakan'ın Nuray Mert'ten alıntısı

Nuray Mert’in yazısı

BİR grup aydının başlattığı "Ermenilerden Özür Diliyoruz" kampanyasına en farklı yaklaşım, kadim dostum Nuray Mert’ten geldi...

Nuray, Radikal’de yazdığı yazıda, meselenin can damarını ortaya koydu.

Bu önemli yazının sadece Radikal’de yayınlanmasına gönlüm elvermedi...

Biraz kısaltarak da olsa alıntılamamın nedeni budur... İşte o yazı:

* * *

"Milli duygularım zayıftır... Milli maçlarda heyecanlanmam... Türkiye ve Türkler üzerine söylenen her şeyi üzerime alınmam... Orta tahsilli Batılıların, Türklere dair önyargıları beni yaralamaz... Bunları değiştirmek için ...
Read more : Ahmet Hakan'ın Nuray Mert'ten alıntısı | Görüntüleme : 1430 | Yanıtlar : 0

İmza Kampanyası'na Yalçın Küçük'ün yorumu...

'Tebrik ediyorum ama...'

Başını Ahmet İnsel, Baskın Oran gibi isimlerin çektiği 1915’te Ermeniler’in başına gelenler nedeniyle düzenlenen “özür dileme” kampanyasını Yalçın Küçük yorumladı. İşte Yalçın Küçük’ün ezber bozan açıklamaları:

İbranilerimizi Tebrik Ediyorum

Böyle bir kampanya yapmalarına çok sevindim. Kendilerini tebrik ediyorum. Benim söylediklerimi yapıyorlar. Bu imzacılar bana çok karşılar ancak benim söylediklerimden, tavsiyelerimden kurtulamıyorlar.

Ayrıntısına girerek kimseyi rahatsız etmek istemiyorum ancak benim görüşüm şudur: “Ermenilere yapılanların çoğunu biz Türkler yapmadık”. Bunlar içimizdeki İbrani asıllıların yaptıkları ...
Read more : İmza Kampanyası'na Yalçın Küçük'ün yorumu... | Görüntüleme : 1490 | Yanıtlar : 4

Ermeniler TÜRK MİLLETİ'nden özür dilesinler İMZA KAMPANYASI

Gazetelerde ve televizyonlarda bir süredir kendilerine AYDIN sıfatı eklenmiş Türk vatandaşları ile ilgili haberleri okuduk ve izledik.Türk Milleti adına asla işlemediği bir suçu üstlenerek özür dilemek gafletini gösterecek olan bu kişileri tarih affetmeyecektir.

Dışarıdan birilerinden emir alıp yönlendirildiklerinden en ufak şüphe duymadığımız bu kişilere ve onlara emreden ve yönlendiren kişilere verebileceğimiz ilk mesaj daha büyük imza toplayacak olan bir imza kampanyasıdır.Bu kampanyanın İngilizce ve Türkçe kısa ve öz metni tarafımdan yazılmıştır,aşağıda bilginize sunulmuştur.Lütfen okuyup eğer ...
Read more : Ermeniler TÜRK MİLLETİ'nden özür dilesinler İMZA KAMPANYASI | Görüntüleme : 3209 | Yanıtlar : 25

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 147917 ileti • Toplam 45545 başlık • Toplam 24813 üye

x