Zaman: Pzr May 16, 2021 11:10

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Misafirperverliğin bir değeri kalmadı / Levent BULUT

O gün her zamanki gibi gazeteden çıktım, durağa gidiyorum. Bir müddet yürüdükten sonra arkamdan tanıdık bir ses yankılandı. Dönüp baktığımda uzun zamandır görmediğim bir dostumu karşımda gördüm.
*
Ne zaman telefonda konuşup bir gün buluşalım desek araya hep iş güç giriyor ve öyle kalıyordu. Bayağı bir zamandır da artık buluşalım demeyi kesmiştik. O an küçük çocuklar gibi sevindik. Sarmaş dolaş olduk. Ayaküstü hâl hatır sorduktan sonra dostum, ortak bir arkadaşımızın ofis açtığını ve oraya gideceğini ...
Read more : Misafirperverliğin bir değeri kalmadı / Levent BULUT | Görüntüleme : 209 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Asıl mesele Türklük!.. / Levent BULUT

- Türküm, doğruyum, çalışkanım,
- İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
- Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.
- Ey Büyük Atatürk!
- Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
- Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
- Ne mutlu Türküm diyene!
*
Türkiye'de, "Çözüm Süreci" döneminde Öğrenci Andı kaldırılmış, buna karşın düzenlemenin iptali istemiyle Danıştay'a dava açılmıştı. Danıştay 8. Dairesi de, 2018 yılında öğrenci andını kaldıran yönetmelik hükmünü oy çokluğuyla iptal etmişti. ...
Read more : Asıl mesele Türklük!.. / Levent BULUT | Görüntüleme : 306 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Çiflik AŞ'den Haberler- Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla 14 koltuğu var

THY 2020 Faaliyet Raporu’nu açıkladı. THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı’nın İhracatçı Birliği’nden Futbol Federasyonu’na ve THY bağlantılı birçok şirkette yönetici olması şaşırttı.
Resim
THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı'nın 17 koltuğu var. İhracatçı Birliği'nden Futbol Federasyonuna, iş konseylerinden THY ile bağlantılı şirketlere kadar birçok birimde yöneticilik görevi bulunan Aycı, hemen her yerde de “Yönetim Kurulu Başkanı” sıfatını taşıyor. Aycı'nın 17 farklı birlik, konsey, şirket ve federasyonda aldığı görevler, ...

Gün Gelecek, Akan Gözyaşların Hesabı Tek Tek Sorulacak…

“Gün Gelecek, Akan Gözyaşların Hesabı Tek Tek Sorulacak…”

Kimler geldi, kimler geçti şu fani dünyadan…

Krallar, sultanlar, vezirler, cumhurbaşkanları, başbakanlar…

Hitlerler, Mussoliniler, Çavuşeskiler, Francolar, Evrenler, Menderesler…

Kimi asıldı, kimi kendini astı. Kimi duvar dibinde kurşunlandı, kimi yıllarca yatakta Azrail’le boğuştu…

“Her şeyin sahibi benim. Malın, mülkün, yerin göğün, denizlerin, insanların, her şey benden sorulur” diyenleri mi ararsın; “En iyisini ben bilirim. En kudretli benim… Haberim olmadan kuş bile uçmaz bu ülkede” diyenleri mi? ...
Read more : Gün Gelecek, Akan Gözyaşların Hesabı Tek Tek Sorulacak… | Görüntüleme : 647 | Yanıtlar : 3 | Dizin : Ali ERALP

GÜZELİM HAM MEYVAYI, KOPARDILAR DALINDAN: KÖY ENSTİTÜLERİ...Dr.Noyan UMRUK

GÜZELİM HAM MEYVAYI KOPARDILAR DALINDAN…KÖY ENSTİTÜLERİ…
Dr. Noyan UMRUK (https://www.youtube.com/watch?v=ZMrg01lF0ug)

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yaklaşırken keşke çocuklarımıza bu özgün aydınlanma modelinin, çağın, günün koşullarına geliştirilmiş öğrenim-eğitim biçimlerini sunabilseydik…

Bu gün Başta Finlandiya olmak üzere, eğitim sistemlerinin tüm dünyaya örnek gösterildiği özellikle K.Avrupa ülkelerinde bu modelin geliştirilmiş biçimleri yürürlükte…

Ne yazık ki aydınlanma devrimi sürecinde karşı devrimin ilk söndürdüğü meş’ale oldu, bu model…

Köy Enstitülerinin temelleri 1935’lerde atılmış, 17 Nisan 1940 ...

İranlı mimar kadın eşinden öldüresiye dayak yedi

Adana’da yaşayan İranlı uyruklu kadın mimar, 4 yıldır evli olduğu eşi tarafından komşularının evinin bahçesinde darp edildi. Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan kadın İHA muhabirine verdiği röportajda, “Biz çok korkuyoruz her zaman diyoruz ki bir korumamız olsaydı. İki tane tek kadınız nasıl kendimizi koruyabiliriz” dedi.
Resim
Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi'nde komşusuna iftar yemeğine giden 32 yaşındaki Galavizh Ayoubi Amirabad, eşi Z.Ç (36) tarafından komşularına ait evin bahçesinde öldüresiye darp edildi. Galavizh Ayoubi Amirabad, darp ...
Read more : İranlı mimar kadın eşinden öldüresiye dayak yedi | Görüntüleme : 219 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Ebru Gündeş, Reza Zarrab'a "Kızım da şahit beni aldatıyor" diyerek boşanma davası açtı (Neler olmuş neler)

Erdoğan’ın “hayırsever işadamı” Reza Zarrab, malum… ABD’de tutuklandı ve itirafçı olup sırra kadem bastı.
Geçen süreç, Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş ile evliliğinde de derin yaralara yol açtı.
Nitekim Ebru Gündeş, Bodrum’da Rezza Zarrab’dan boşanmak için dava açtı.
İşte “neler olmuş neler” dedirten dava dilekçesinden Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın kaleminden ortaya dökülenler:

ABD’de süren dava ve soruşturma, çift arasında gerginliğe yol açmıştı. Aralarındaki ilk kavga 2016 Haziran’ında patlak verdi. 8 ay boyunca hiç iletişim kurmadılar. Hatta Gündeş’in ...

56 Bin TL Maaş: AA Genel Müdürlüğünden Alınan Şenol Kazancı, Turkcell'in Yönetimine Girdi

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü'nden alınan Şenol Kazancı, Varlık Fonu'nun yönettiği Turkcell'e yönetim kurulu üyesi oldu. Şirket KAP bildiriminde yönetim kurulu üyesi maaşını 56 bin TL olarak açıkladı.
Resim
Önceki hafta yapılan Genel Kurul'la 6 yıldır sürdürdüğü Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevi son bulan Şenol Kazancı, Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) en büyük hissedarı olduğu Turkcell'in yönetim kurulu üyeliğine getirildi.
Resim
Turkcell'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şirket yönetimine TVF'nin aday göstermesiyle 3 yıl süreyle görev ...

Bağır kardeşim bağır sesin kısılıncaya kadar bağır, sakın söz söyletme takımına olur mu?

"Fanatik olmayın. Hayatınızdaki en önemli şey olmasın. Küçük mutluluklar ile sizi oyalayıp, hayattaki gerçek problemleri görmenizi engellemesin"

Futbol ile uzaktan yakından işim olmaz. fakir fukara avuntusu.züğürt tesellisi futbol . En acısı da bu durumu çoğunlukla fakirlerin kanıksaması ve savunmasıdır. futbol çağın güçlü bir afyonudur.

Sen renklerine gönül verdiğin takım var ya, hani cebindeki son parayı bilete verip, yenilgisine üzülüp ağladığın takım. Sen mağlubiyete üzülürken, işte o takımın kaptanı meşhur sevgilisiyle, boğazın en lüks eğlence mekânında ...

Ömürler Bitti, Ömürler Tükendi… ALİ ERALP

“Ömürler Bitti, Ömürler Tükendi…”

19 yıldır çile çekiyoruz…

Tam 19 yıl bu. Dile kolay…

Yoksullaştık. Sadaka ekonomisine muhtaç olduk. Perişan olduk.

İktidar, ülkenin sorunlarını çözüp, insanların yaşam düzeyini yükselteceği yerde, halka soğan, patates dağıtıyor…

Şimdi yeni bir döneme girdik… SADAKA EKONOMİSİ DÖNEMİ…

Artık, soğan, patates tırları yetkililer tarafından bayraklarla, törenlerle karşılanıyor, törenlerle dağıtılıyor…

Ne gelirimiz kaldı ne kazancımız.

Ne maaşımız kaldı ne ücretimiz.

Ne mutluluğumuz kaldı, ne huzurumuz… Tümü de eridi… Bitti…

Bizim ...
Read more : Ömürler Bitti, Ömürler Tükendi… ALİ ERALP | Görüntüleme : 554 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Ali ERALP

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 144744 ileti • Toplam 43724 başlık • Toplam 24664 üye

x