Şehit polisin babası konuştu. ''AKP reddediyor kafam böcekleniyor''

Genel & Güncel Konular

Şehit polisin babası konuştu. ''AKP reddediyor kafam böcekleniyor''

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Tem 19, 2022 16:17

2015 yılında Şanlıurfa'da evlerinde öldürülen iki polis memuru Feyyaz Yumuşak ve Okan Uçar'ın katilleri hala bulunamadı. Duruma isyan eden baba Mustafa Yumuşak, ''İlgilenen olmadı. Araştırma önergesi vermişler Meclis’e. O da MHP ve AKP’nin oylarıyla reddedildi. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Niye bundan gocunuyorlar? Benim kafam böcekleniyor'' diye konuştu.
Resim
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Uçar evlerinde ölü bulundu. Bu suikastların ardından o dönem “Çözüm süreci” olarak adlandırılan hükümet politikasına son verildi. Polislerin ölümü ile ilgili davada yargılanan dokuz sanık beraat etti. Dosya, halen Yargıtay incelemesinde.

Oğlunun katillerinin bulunamamasına tepki gösterdi. Yumuşak, “İlgilenen olmadı. Araştırma önergesi vermişler Meclis’e. O da MHP ve AK Parti’nin oylarıyla reddedildi. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Niye bundan gocunuyorlar? Bu, devletin polisi. Bu yapılan, devlete yapılıyor. Benim kafam böcekleniyor. Araştırılsın deniyor, yok” dedi.

“BU YAPILAN DEVLETE YAPILIYOR. BENİM KAFAM BÖCEKLENİYOR”
Kırşehirli polis memuru Yumuşak’ın babası Mustafa Yumuşak, suikastın yıldönümü öncesinde ANKA Haber Ajansı’na konuştu. Adalet arayışlarının sürdüğünü belirten baba Yumuşak, şunları söyledi:

“İlgilenen olmadı. Araştırma önergesi vermişler Meclis’e. O da MHP ve AK Parti’nin oylarıyla reddedildi. İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Niye bundan gocunuyorlar. Araştırma önergesinden niye gocunuyorlar. Bu devletin polisi. Bu yapılan devlete yapılıyor. Benim kafam böcekleniyor. Araştırılsın deniyor, yok. Bir sonuç çıkmadı. Allah belalarını versin. Her kim yaptı, kimin parmağı varsa. Kimin kanlı eli varsa. Kim olursa olsun Allah bin türlü belasını versin.”

Baba Yumuşak dosyada yargılananların “tetikçi” değil “yardım ve yataklık yapanlar” olduğunu dile getirerek; “Ne verdiler sonuç? Delil yetersizliğinden serbest bırakılmış oldu” dedi.

“ADALET YOK”
Yumuşak, “Adalet yok. Birinci hedefimiz bir an önce onların bulunup Türk adaletinde cezasını çekmesi ama uğraştım, çok çırpımdım. Kimseye bir laf anlatamadım” diye konuştu.

“ŞEHİDİ BİLE İKİYE AYIRDILAR”
Baba Mustafa Yumuşak, şehitler arasında ayrımcılık yapıldığını da dile getirerek, “Adamlar 15 Temmuz’da buraya geliyorlar komple. Bir tane 15 Temmuz şehidi var. Buraya koca devletin erkanı geliyor da yarın Feyyaz’ın şehit olduğu ölüm yıl dönümünde Feyyaz’ın mezarına gelecek mi bakalım? Şehidi bile ikiye ayırdılar” dedi.

NE OLMUŞTU?
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015 tarihinde IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 kişinin yaşamını yitirmesinden iki gün sonra, 22 Temmuz 2015’te bu kez Ceylanpınar ilçesinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Uçar evlerinde silahla öldürülmüş olarak bulundular. Bu ölümlerle ilgili olarak PKK terör örgütünden " 'Apocu fedai timi', bizden bağımsız, yerel bir güç" açıklaması yapılmıştı.

Olaya ilişkin Şanlıurfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’ü tutuklu 9 sanıklı davada, 1 Mart 2018 tarihli karar duruşmasında iki polisin ölümüne ilişkin bütün sanıkların beraatına karar verilmişti. Polislerin ölümü faili meçhul olarak kaldı.

Davaya bakan hakim Nurettin Bulut, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanmıştı. Tutuklu sanıkların avukatı Hüseyin Akay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan son duruşmada suikasttaki FETÖ şüphesini dile getirmişti. Avukat Akay, (HTS) dokümanlarının imha edilmesini, hiçbir delil olmamasına rağmen müvekkilleri hakkında tutuklama kararını verdiğini öne sürdüğü hakim Nurettin Bulut’un ‘FETÖ’ kapsamında tutuklanmasını hatırlatmıştı. Avukat Akay, ayrıca ihbarı yapanların FETÖ kapsamında arandığını ve tutuklandığını belirterek, konunun araştırılmasını istemişti.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1556
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x