Türk-İş Başkanı maaşını açıkladı 25 bin 750 lira

Genel & Güncel Konular

Türk-İş Başkanı maaşını açıkladı 25 bin 750 lira

İletigönderen İlteriş Kağan » Çrş Tem 06, 2022 3:24

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Fatih Altaylı'nın Habertürk kanalında sunduğu Teke Tek isimli programın konuğu oldu.

Altaylı, seyircilerden gelen sorulara yer verdiği bölümde Atalay'a ne kadar ikramiye aldığını sordu.

Atalay ise mal varlığını ve maaşını da açıklayarak soruya şu şekilde yanıt verdi:

"Her zaman işçiye yakınım. Hiç ikramiye almıyorum. 25 bin 750 TL maaşım var.Türkiye'nin hiçbir yerinde Adapazarı dışında evim yok. Ankara'da, İzmir'de, Antalya'da evim olmadı. 48 yaşında kaloriferli ev gördüm hayatımda. Afyon'da bir dükkan hissesine girdim 2 bin 500 TL kira alıyorum. Ne bankada param ne de arabam var. Hiç bisikletim bile hayatımda olmadı. Bunu sendikacı arkadaşlarım bilir, Adapazarlılar bilir. Ödemiş'teki adam ne bilsin. Her ay Türk İş'ten temsil giderim var. Haftada 15 gün 10 tane düğüne gidiyorum. Her ay temsil gider hakkım var. Hayatımda hiç kullanmadım. Harcırahlarımı hayatımda kullanmadım. Aksi kanıtlansın Türk İş'e gelmem, Adapazarı'ndaki evimden çıkmam. Demiryollarında işçimin iki misli maaşını alıyorum."

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET” DEMİŞTİ
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda yer alan Türk-İş'in Başkanı Ergün Atalay, açlık sınırının altında belirlenen 5 bin 500 TL'lik yeni asgari ücrete ilişkin, "Bu ücret de mevcut yapıda idare edilebilecek ücret" yorumunda bulunmuştu.

https://www.dailymotion.com/video/x8c9r8a
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1556
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x