1. yüz (Toplam 1 yüz)

Allah'ın lütfu Türkler

İletiGönderilme zamanı: Pzr Eyl 07, 2014 6:32
gönderen Vezir-i azam
Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir kavim getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.
(Maide Suresi 54. Ayet)

Allah’ım , bu milletin 7 atlısına karşılık 7 müslüman Türk milleti ver !
(Hz.Hüseyin)

Allah'ın Doğuda bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranı işte onlar vasıtasıyla intikam alır.
(Hz.Muhammed)

Kostantıniyye elbette fethedilecektir.
Onu fetheden emîr ne güzel emîr (kumandan); O asker ne güzel askerdir.
(Hz.Muhammed)


Biz, hiçbir zaman azgınlığa düşenlerden olmayıp İslâm’dan önce bile İslâm ahlâkına yakın bir şekilde yaşamış, misyonerlik için gelen sapkın Hristiyanlara “-Siz şaşırmışsınız. Tanrı’nın oğlumu olur ! O tekdir…” diyerek karşılık verip İslâmiyet’ten önce Türk - haçlı savaşlarını başlatmış , çoklukla-azlığın, zalimle-mazlumun karşı karşıya olduğunda her zaman Azlığın ve Mazlumun yanında olduğu için Hz.Hüseyin'in duasını almış , Hz.Peygamber tarafından müjdelenmiş , zalimin - azgının - hainin başını eğdirerek ve ölse de başını zalime eğmeyerek Allah'ın övgüsüne nail olmuş , düşmanlarının bile Tanrı'nın kırbacı dediği Türkler olarak Şeref , Dirayet ve Haysiyet bakımından Allah'a çok şükür ki diğerlerinden üstünüz. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Şüphesiz ki Allah, lütfu geniş olandır ve hakkıyla bilendir. Şimdi Ateşten yaratılmış şeytanın Hz.Adem'i kıskanması gibi bazıları çıkmış , Türkleri kıskanıp kibirleniyorlar. Allah'ın dilediğine verdiği lütfu bize niye vermedi size kıyak mı geçti diye sorguluyorlar. Şeytan gibi öfkesinden kibrine yenik düşüp , Allah'ın lütfunu yok saymaya kalkan sizler , dilerim ki sonunuzda şeytanınki gibi olur.


Resim