1. yüz (Toplam 2 yüz)

Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cum Oca 29, 2021 23:20
gönderen Serdar Yıldırım
ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: ELBİSE KAVGASI
Çocukluğumda yaşadığım anılardan biri de Makbule ile Naciye arasındaki elbise kavgasıdır. Komşu kızın üstünde yeni elbiseyi gören Makbule ile Naciye, anneme, biz de yeni elbise isteriz, dediler.
Annem: " Tabi olur, benim güzel çocuklarım. Ölçünüzü alır, size yeni birer elbise dikerim. Şunun şurasında bayrama ne kaldı? Bayram günü de yeni elbiselerinizle gezersiniz. "
Birkaç günde elbiseler hazırdı. Makbule ile Naciye yeni elbiseleriyle kıvanarak gezdiler. Bir hafta sonra kız kardeşlerim eski elbiselerine dönüş yaptılar. Annem de yeni elbiseleri yıkayıp, ütüledi ve elbise dolabına astı.
Aradan zaman geçti ve arefe gününden bir gün önce evde bir gürültüdür koptu. Naciye bayramlık elbisesini giymek istemiş, üstüne olmamış, dar gelmiş ve bir yaş büyük ablası Makbule'nin elbisesini giymiş. Bunun gören Makbule Naciye'den elbisesini çıkarmasını isteyip sesini yükseltmiş.
Araya giren annem Naciye'ye neden ablasının elbisesini giydiğini sordu. Bunun üzerine Naciye: " Ama anne, benim elbisem üstüme olmadı, çok dar geldi. Bir de ablamın elbisesini deneyeyim dedim. Tam geldi. Bayramda ben bunu giyeyim ha, ne dersin? " Annem daha sonra elbiseyi Makbule'ye giydirmeye çalıştı ama dar geldi.
Annem: " Tabi dar gelir. Siz büyüme çağındasınız. İki ay önce diktiğim elbisenin şimdi dar geleceğini düşünemedim. O zaman bayramda Naciye bu elbiseyi giyer, ben Makbule'ye iki gün içinde yeni elbise dikerim. "
Annem aynen öyle yaptı. İki günde elbiseyi dikti ve Makbule bayramda bu elbiseyi giydi. Beni sorarsanız annemden rica etmiştim ve beni kırmadı. Bana bayramlık alınmadı. Babamın yokluğunda zaten kıt kanaat geçiniyorduk. Annemi zor durumda bırakmak istemedim.

Öğretmenim Atatürk - Bilgi Yayınevi - Sayfa: 21-22
Bir Öğretmenin Kaleminden ATATÜRK-Doğan Egmont - Sayfa: 16-17

--------------------------------------------------------------

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: BALIKLARI SUYA ATTIM
Bir gün Makbule ile Naciye'yi yanıma alarak çiftliğin yakınındaki gölette balık tutmaya gittim. Ben oltayla balık yakaladıkça Naciye ağladı, yalvardı, balıkları suya atmamı istedi. Naciye ağlamasın diye, balıkları suya attım ve erkenden çiftliğe döndük. Zaten hastaydı, hastalığının ilerlemesinden korkuyordum. Çiftlikte elimdeki kovanın boş olduğunu gören dayım bana şöyle dedi:
" Vay Mustafa , bakıyorum göletteki bütün balıkları yakalamışsın. Bu kadar balık bize çok, yarısını köye verelim. Hani balıklar, oltana yakalanmak için, atılırlardı. Hani avladığın balıkları şanslı sayardın. Giderken bir kova daha istiyordun. Sen önce bu kovayı doldur da sonra ikinci kovayı iste. "

Dayım konuşmasına devam edecekti fakat Makbule araya girdi:
" Mustafa abim, yakaladığı balıkları suya atmasaydı iki kova dolardı. "
Bunun üzerine dayım: " Nee, abin yakaladığı balıkları suya mı attı? Ama neden? " diye sordu.
Makbule bu soruya şöyle cevap verdi: " Çünkü Naciye balıklara acıdı ve her balık yakalandıktan sonra ağladı. "
Naciye: " Ben ağladım diye abim bir dolu balığı suya attı. " dedi.
Dayım: " Affet beni Mustafa.. Durup dururken haksız yere sana laf söyledim. Senin boşa konuşmayacağını anlamalıydım. Yarın ikimiz gideriz balık tutmaya. Yanımıza dört kova alırız. " dedi.
Dayım konuşmasını bitirince bir an Naciye ile göz göze geldik. Kardeşim yalvaran bakışlarla bana bakıyordu. 

Ertesi gün sabah kahvaltısından sonra dayım çiftlikte beni çok aradı. Bulamazdı tabi ki çünkü samanlığa saklanmıştım. Dayım, Mustafa, Mustafa, neredesin? diye bağırdıkça yanımdaki Makbule ile Naciye kıkır kıkır güldüler.

Benim Adım Atatürk - Puslu Yayıncılık - Sayfa: 21-23
Bir Öğretmenin Kaleminden ATATÜRK-Doğan Egmont - Sayfa: 21-22

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Pzr Oca 31, 2021 21:46
gönderen Serdar Yıldırım
ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANILARI: KARANLIKTAN KORKMAM
On beş yaşlarındaydım. Manastır Askeri İdadisi'ne gidiyordum. (O zamanın lisesi) Yaz tatilinde dayımın çiftliğine gitmiştik. Komşunun oğlu Enver'le çok iyi arkadaştık. Ara sıra birlikte gezerdik. Bir gün Enver, bizim bağa gidip üzüm yiyelim, dedi. Ben de olur dedim. Annelerimizden izin alıp yola çıktık. Sağda solda fazla eğlendiğimiz için, karanlığa kaldık.
Enver: "İstersen dönelim. Sen şehir çocuğu olduğun için, karanlıktan korkarsın. Böyle durumlara alışık değilsin" dedi.
Ben karanlıktan korkmadığımı söyledim. Yola devam edelim dedim. Tarla kenarı, patika yol, ağaçlık alan derken, karanlık iyice çöktü. Yanımdaki Enver'i zor seçer oldum. Bir saat önce dağların kartalıyım diyen Enver, gel Mustafa dönelim, az kalmıştı ya, yarın gündüz geliriz, demeye başladı. Neyse ki sonunda bağa vardık ve birer salkım üzüm kopardık. Üzüm yiyerek çiftliğe döndük.

Öğretmenim Atatürk - Bilgi Yayınevi - Sayfa: 47

İLK ANDA CANIM SIKILMIŞTI
Bakla tarlasında yalnız başıma bekçilik yaptığım günlerden birinde öğle vakti kulübenin önündeki çardak altında uyuya kalmışım. Aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum, annemin sesine uyandım.
Annem: ” Dayısı şuna bak, Mustafa uyuya kalmış. Makbule dün pınardan soğuk su içince hastalandı ya, Mustafa bütün gece başında bekledi. Ondan uykusunu alamadı. Neyse ki Makbule’ye ballı ıhlamur içirdim de iyileşti ” dedi.
Dayım: ” Bırak canım uyusun. Benim en sevdiğim şeydir burada uyumak. Bu öğle sıcağında karga falan uğramaz. Bir yatsam iki saatten önce top atsan uyanmam ” dedi.
Bu konuşmaları duyunca ayağa fırladım. Uykuda yakalandım diye ilk anda canım sıkılmıştı ama Makbule’nin iyileştiğini duyunca rahatladım.

Bir Öğretmenin Kaleminden ATATÜRK - Doğan Egmont - Sayfa: 18

NACİYE KAYBOLDU
Dayımın bakla tarlasına Makbule ile giderdik. Bir gün Naciye de bizimle gelmek istedi. İlk defa benden bir şey istediği için olmaz diyemedim. Annemden izin çıkınca o gün üç kardeş tarlaya gittik. Naciye eline bir sopa aldı ve kargaların ardından koşturdu durdu. Bir ara Makbule ile uzun süren bir konuşmamız oldu.
Tarlanın ortasındaki kulübenin önüne oturduk ve yemeğe başlayacaktık ki, Naciye’nin yanımızda olmadığını fark ettik. Sağa baktık, sola baktık, Naciye neredesin diye bağırdık, Naciye yok. Neden sonra Naciye çıkageldi. Meğer karga peşinde koşarken çok yorulan Naciye kulübeye girmiş ve döşeğe yatıp uyumuş. Naciye’nin ortaya çıkmasıyla birlikte rahatladık ve yemeklerimizi yedik.

BAHÇEDEKİ KUYU
Ben yedi yaşındayken, babamı kısa süren bir hastalığın ardından kaybettik. O tarihlerde kadınlar bir işte çalışamadıkları için maddi sıkıntı içine düşmüştük. Onun için evimizin yanında bulunan küçük bir eve taşındık. Ertesi gün yeni evin bahçesine teftişe çıktım. Otların arasından yürüdüm. Sağda solda dut, erik, armut ağaçları vardı. Armut ağacının ilerisinde bir kuyu olduğunu gördüm. Kuyunun yanına sokulduğumda hayretler içerisinde kaldım. Yer seviyesinde olan kuyunun üstü açıktı. Annemi durumdan haberdar ettim. Annem komşumuz Ali Usta'yı çağırdı. Ali Usta kuyunun üstüne tahtadan bir kapak yaptı. Kilidi taktı. Anahtarı anneme verdi. Böylece kötü bir olay yaşanmadan kuyunun üstü kapatılmış oldu.

BENİ KOMUTAN SEÇERLERDİ
Yeni evimiz küçüktü ama bahçesi büyüktü. Bu bahçede komşu çocuklarıyla askercilik oynardık. Askercilik oynarken, beni komutan seçerlerdi. Ben de karşımda hazır ola geçmiş arkadaşlara çeşitli görevler verirdim. Onlar da, emredersin komutanım deyip koşarak uzaklaşırlardı. Üç beş dakika sonra geri gelerek görevi tamamladıklarını söylerlerdi. Daha sonra onları sıraya sokar, uygun adım yürütürdüm.
Bir gün bize tahtadan tüfekler hazırlayan marangoz Celal Amca oyunumuzu seyretmiş ve anneme: " Zübeyde Hanım, Mustafa'yı askeri okula göndermelisiniz. Kendisi iyi bir komutan adayıdır. " demiş.

Atatürk'ün Çocukluğu - Ezgi Yayınları - Yayın Yılı: Aralık 1994

--------------------------------------------------------------------------

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: ARKADAŞIM YUSUF KEMAL
Langaza'daki dayımın çiftliğinde her gün bir başka olayla karşılaşır ve değişik arkadaşlarla tanışırdım. Yarıcıların çocukları çiftliğe gelirdi. Onlara karpuz dilimleyip, ikram ederdim. Aralarında orta yere çıkıp güreşenler olurdu. Bu güreşlerde ben pek çok defa hakemlik yaptım. Bir defasında güreşen bir çocuğun babası yanıma sokuldu ve şu benim oğlanı galip getir, al bu parayı harca, dedi. Ben, kusura bakma dayı, senin paran bende geçmez, deyince adam yanımdan uzaklaştı.
Sonraki günlerde çiftliğe Yusuf Kemal adında bir çocuk geldi. Ben yaşta, ben boyda ve sarışındı. Yusuf Kemal'le arkadaşlığı bir ilerlettik. Bir defasında hiç unutmam bir güreşi idare ederken, düdüğü ona vermiş ve hakemlik yapmasını istemiştim. Pek güzel hakemlik yapmış ve güreşi iyi sonlandırmıştı.
Bir konuşmamızda, senin adın Yusuf ama Kemal'i var. Benim adım Mustafa, Kemal'i niye yok, demiştim. Bunun üzerine Yusuf Kemal, üzüldüğün şeye bak. Sana Mustafa Kemal diyelim, olsun bitsin, demişti. Sonra aradan aylar geçti. Selanik Askeri Rüşdiyesi'nde ( Ortaokul ) okurken, bir arkadaşa Yusuf Kemal'den bahsetmiş ve Yusuf'un üç veya dört defa bana Mustafa Kemal diye hitap ettiğini nakletmiştim. Bu durum matematik öğretmenimiz Yüzbaşı Mustafa Efendi'nin kulağına gitmiş. Matematiğe büyük ilgim nedeniyle, matematik öğretmenimiz, “Oğlum, senin de adın Mustafa benim de. Bu böyle olmayacak. Arada bir fark bulunmalı, bundan sonra senin adın Mustafa Kemal olsun” diyerek bana Kemal adını verdi.
 
Atatürk'ün Çocukluğu - Ezgi Yayınları - Yayın Yılı: Aralık 1994

---------------------------------------------------------------------------------------

SELANİK ŞAMPİYONU
Mustafa, Şemsi Efendi Okulu 4. sınıfa giderken beden eğitimi dersinde öğretmeni sınıfa koşu yarışması yaptırdı. Okul etrafında iki tur atılacak ve birinci olan okul çapında yapılacak koşuda sınıfını temsil edecekti. İlk turu önde geçen Mustafa ikinci turun ortalarında bitiş çizgisine doğru güçlü adımlarla koşarken, biraz ilerde uçamayan bir yavru kuşun peşinden koşan siyah, kocaman bir kediyi fark etti. Mustafa yön değiştirip hızla koşarak yavru kuşu kedinin pençesinden kurtardı. Yavru kuşu severek ve yürüyerek yarışı en sonda tamamlamasına karşın, olayı öğrenen öğretmeninden yavru kuşu kurtardığı için aferin alan Mustafa, yarışı birinci bitiren arkadaşının: “ Hayır, ben birinci değilim. Yarışın birincisi Mustafa’dır. O benden daha hızlı, sınıfımızı benden daha iyi temsil eder “ demesi üzerine öğretmeni tarafından birinci gelmiş sayıldı. On beş gün sonra yapılan koşuda okul şampiyonu olan Mustafa, derslerindeki başarıyı koşuda da gösterecek ve Selanik Şampiyonu olarak bir kupa alacaktı.

--------------------------------------------------------------------------------------

DÜNYA ASKERİ LİSELER ŞAMPİYONU
Mustafa Kemal, Şemsi Efendi Okulu 4. sınıfa giderken koşuda Selanik Şampiyonu olmuştu. Selanik Askeri Rüştiyesi ve Manastır Askeri İdadisi'ne giderken koşuyu bırakmadı. Arkadaşlarıyla her gün antrenman yapardı. Özellikle Manastır Askeri İdadisi'nde ( şimdiki askeri lise) 1 mil ( 1.609 metre ) koşusunda okulun yıldızıydı. Yarış başlar başlamaz öne geçer ve yarışı önde götürürdü. 1 mil koşusunda geçildiği görülmemişti. Askeri liseler arasındaki koşu yarışında Mustafa Kemal ülke şampiyonu olmuştu. Aynı yıl Manastır'da düzenlenen dünya askeri liseler şampiyonasında 1 milde birinci olarak dünya şampiyonu olmuş ve altın madalya kazanmıştı.

---------------------------------------------------------------------------------------

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANILARI - KUYU
Langaza'da dayımın çiftliğinde kalırken komşu çiftliğin yakınından geçerdim. Bir gün çiftlikten sesler geldi. Koştum. Kuyunun başında üç çocuk kız kardeşlerinin kuyuya düştüğünü söylüyor ve yardım istiyorlardı. Oralarda kalın bir ip buldum. İpi ağaca bağlayıp kuyuya indim. Tahminen altı yaşlarında bir kız beline kadar su içinde duruyordu. İpi kızın beline bağladım ve ağabeylerine yukarı çekmesi için, seslendim. Ağabeyleri kızı yukarı çektiler. Daha sonra ipi aşağı sarkıttılar. İpi belime bağladım, ellerimle tuttum ve beni çekiniz, diye bağırdım. Çeken olmayınca ipten tırmanarak kendi çabamla yukarı çıktım. Kimseler yoktu. Demek ki kardeşlerini kurtarınca ağabeyleri beni kurtarmaya lüzum görmemişti.

ALMAN KOMŞUMUZ
Arabanın icat edildiği yıllardı. Selanik'te zengin bir Alman komşumuz vardı. O komşumuz bir araba almıştı. Yollarda arabayla giderken, görenler şaşırmıştı. Bu araba atsız, öküzsüz nasıl gidiyor diye. Komşumuz bir akşam evine dönerken, farları yakmış. Araba gürültülü çalıştığı için, canavar geliyor diyerek insanlar kaçışmış. Hatırladığım kadarıyla bir gün aşırı hız yaptığı için, polis ceza kesmiş. Komşumuz o sıra 20 km. hızla gidiyormuş.

AKREP OLAYI
Makbule dört- beş yaşlarındaydı. Bir gün çiftliğin duvarında akrep görmüş ve çok korkmuş. Mustafa abi, koş, duvarda aprek var, diye bağırıyordu. Ben koşarak Makbule'nin yanına vardım. Parmağıyla işaret ettiği yerde bir akrep duruyordu. Yerden taş alarak akrebi ezdim. Makbule'nin elinden tutarak annemin yanına götürdüm. Annem, ne olduğunu sordu. Ben de olanları anlattım. Annem çok korktuğu için, Makbule'ye su içirdi. Daha sonra yatağına yatan Makbule derin bir uykuya daldı.

KOYUN SÜRÜSÜ
Kız kardeşim Naciye çok konuşkandı ve hatırı sayılır derecede önemli olaylardan bahsederdi. Bir gün öyle bir hikaye anlatmıştı ve ben hayretler içinde kalmıştım. Çobanın biri, dağda koyun otlatıyormuş. Koyunlar da çokmuş, sürüde en azından beş yüz koyun varmış ve bir ucu ilerideki uçurumun kenarına kadar varıyormuş. Derken bir koyun uçurumdan aşağı atlamış. Bunu gören diğer koyunlar da uçurumdan aşağı atlamaya başlamış. Bereket ki çoban durumu fark etmiş ve sürünün yarısını kurtarmış. Bıraksa koyunların hepsi uçurumdan atlayacakmış.

YARALI GÜVERCİN
Bir gün evimizin bahçesinde kanadı kırık, yaralı bir güvercin buldum. Eve götürdüm. Anneme ve kardeşlerime gösterdim. Güvercini veterinere götürdük. Kanadını sardı, iyileşir, dedi. Üç gün güzelce besledim. Dördüncü günün sabahında kafeste cansız yatarken buldum. Çok üzüldüm. Gözyaşları içinde güvercini bahçenin bir köşesine gömdüm. Seni hiç unutmayacağım, güvercin, dedim. Aradan yıllar geçti ama ben o güvercini unutmadım.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: ARKADAŞIM HALİT
Babam Ali Rıza Efendi kereste tüccarlığı yaptığı için, Selanik dışında çalışıyormuş. O zamanlar anneme Üftade adında siyahi bir kadını yardımcı olarak tutmuş. Daha sonra ben dünyaya gelmişim. İki ay sonra Üftade'nin bir yeğeni doğmuş. Adını Halit koymuşlar. Yaşımız gelince bizi Mahalle Mektebi'ne yazdırdılar ama ben bir süre sonra oradan ayrılıp Şemsi Efendi Okulu'na geçiş yaptım. ( O zamanın ilkokulu ) Halit ise, Mahalle Mektebi'ne devam etti.
Böylece aradan birkaç yıl geçti. Bir gün Halit yanıma gelerek, efendi ve köle kelimelerinin anlamını sordu. Ben, insanların köle olarak kullanılamayacağını ve her insanın bir başkasının değil, sadece kendisinin efendisi olabileceğini söyledim.
Bunun üzerine Halit, sen gel bunları arkadaşlara anlat. Tenim siyah olduğu için, kendilerinin efendi, benim ise, köle olduğumu söylüyorlar, dedi.
Hangi arkadaşların Halit, sınıf arkadaşların mı? diye sordum.
Evet, sınıf arkadaşlarım, dedi.
Bak Halit, dedim, yarın bizim öğretmen izinli, okula gitmeyeceğim. Sınıfınıza gelir arkadaşlarınla konuşurum. Olur mu?
Halit, olur, dedi.
Ertesi gün Mahalle Mektebi'ne gittiğimde Halit'in ikinci dersten sonra ortadan kaybolduğunu öğrendim. Çok aradık Halit'i bulamadık. Ancak akşamüstü eve geldi. Anlattığına göre, köle olmasını ve her dediklerini yapmasını isteyen arkadaşlarından kurtulmak için, mektepten kaçmış ve Selanik dışına çıkmış. Daha sonra benim dediklerimi hatırlamış ve kendisinin efendisi olduğu için, geri gelmiş.
Halit'e arkadaşlarıyla konuştuğumu ve efendi, köle gibisinden iki kelimeyi bir daha kullanmayacakları sözünü aldığımı söyledim. Halit bir daha Mahalle Mektebi'ne gitmedi. Annesi onu Şemsi Efendi'nin laik okuluna yazdırdı. Halit bizim sınıfa geldi. Fikirler ve düşünceler hür, kelepçe yok. Herkes kendi fikrinin efendisi, köle yok.
Aradan günler geçtikçe Halit bir açıldı. Durgun, düşünceli Halit gitti, neşeli, hareketli Halit geldi. Derslerine çok çalıştı. Mahalle Mektebi'ne giderken sınıfın en tembeli Halit, Şemsi Efendi Okulu'nda sınıfın çalışkanları arasına girmeyi başardı.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Pzt Şub 08, 2021 8:06
gönderen Kurtlu Adalet
Amerika yeni dusmanini tanimladi, Muslumanlardan nefret eden bir nesil yetistirdi. Amerika'nin fakir mahallelerinde buyuyen Turk genclerinde "self hatred" olustu 11 Eylul sonrasi akranlari tarafindan asagilanarak buyudukleri icin, kokenlerini sucluyor bunlarin bir kismi. Amerika Cin ile savasamaz, Cin 2014'te Amerikan ekonomisini her alanda geride birakti, yakin gelecekte dolar bazinda da gececek. Rusya ile savasamaz. Rusya nukleer teknolojide ve roket teknolojisinde daha ileri. Putin hep birlikte oluruz, onlar cehenneme gidecekler dedi. Putin Avrupayi da uyariyor, yok ederiz sizi diye. Putin Avrupayi ve Hindista'i Avrasyaya cekse bile Amerika savasacak. Avrupa biz gelisen milletler ile esit bir gelecek istiyoruz, baris istiyoruz diyebilir. Asya'dan cekiniyorlar, Turkler zaten Avrupaya cikti. Ruslar gonullu geri cekildi. Ingiltere Amerikadan cikti, Avrupadan degil. Netflix kulturu ile, sinirlari bile olmayan bir melting pot of hollywood culture olmak istemiyorlar. Avrupa da ayni yolu secebilir. Almanya Avrasyaya yonelebilir. En kotu ihtimal ile Avrupa ve Hindistan destekli bir Amerika ile savasacagiz. Avrupa Amerika'nin kuresel gucu icin, dolar makinasini korumak icin savasmayi secmese de Amerika savasacak. Avrupaya sinirsiz askeri harcama borcu vererek, hem dolari guclendiriyor, hem Avrupayi Amerikaya bagliyor, hem de Avrupayi kendi dolar makinasi icin savasmaya cezbediyor Amerika. Bir gecede bir kac trilyon basiyor dolar kipirdamiyor. Yuzlerce trilyon havadan basildi 11 Eylul sonrasi. Gene bir yuz trilyon daha basip, ordu kurup Orta Doguya gelecekler. 11 Eylul Amerikanin bir askeri hamlesidir. Dunyanin merkezine , yani Orta Doguya yerlesmek icin yaptigi askeri bir false flag hamlesidir. Dogu blogu ve Sovyet Rusya cokunce, askeri hamlesini Orta Doguya yerlesmek icin yapti. Muslumanlar seytanlastirildi. ISIS-ISID Islam Devleti adi altinda bir Orta Dogu isgal plani idi. Amerika ve ozgurluk dusmani bu vahsiler isgal edilecek idi, kolonize edilecekti Irak ve Suriyenin bir kismi. Bunu Putin Hazar Denizinden attigi fuzeler ile durdurdu. Asya savunulacak dedi, Orta Doguya yerlesmenize izin verilmeyecek dedi. Rusya destekli bir Turkiye ve Iran ile savasirsiniz bu durumda dedi. Putin Suriye'de siniri cizdi ve isgali durdurdu. Amerika dunyanin merkezine yani Orta Doguya kalici olarak yerlesmek ve kendi Koloni Devletini kurmak istiyor. Iran bahanesi ile Suudi Arabistan topraklarindan baslayabilirler. Trump bu isi de bozdu, Suudileri silahlandirarak aslinda. Israil genisletilebilir, Misirdan toprak alabilirler. Suriye isgal plani yurumedi. Ruslar geldi. Turkiye'nin ve Iran'in isini bitirmeden bunu basaramazlar. Israil yeterli degil onlar icin kuresel guclerini butun Dunya Karasina mudahale edebilecek sekilde genisletmeleri icin. Isgal ve Kolonizasyon planlari var. Turkler Anadolu'dan atilabilir. Kesinlikle Osmanlicilik oynamamak gerek. Bu bahane olabilir. Rusya ve Cin ile ortak Rus-Turk-Cin askeri usleri ve askeri limanlari kurularak Asyanin ve Anadolunun savunmasin gecilmesi gerekiyor. Bunun icin Rusya ve Cin ile mutlak ittifak gerekir. Iran ile birlikte mezhepcilik karsiti bir birlik kurularak ortak savunmaya gecmek, birlikte savasmak gerekiyor. Rus-Turk-Cin askeri uslerinden Datca Bozburun, Hatay, ve Kibris'in dogu ve bati uclarina kurulabilir. Boylece Akdeniz bolgesinde savunmaya gecilebilir. Once savunma, Asya Birligi, Turk Birligi, ve buyuk bir medeniyet kurma. Buyuk Bir Asyali Islam Medeniyeti ve Turk Medeniyeti kurulur ise, ilim, bilim, kultur ile Orta Dogu Muslumanlarina ornek ve lider olunabilir. Kesinlikle Osmanlicilik oynamamak gerek Akdenizde. Ataturk ikinci Dunya Savasini kazanan Rusyayi arkasina alarak Orta Doguya tekrar bir birlik getirecek idi. Israil kurulmasini engelleyecekti. Peygamberin mezarina dokunursaniz inerim oraya dedi Araplara. Bu firsatlar kacti. 30 yillik bir firsat penceremiz var, Asya ile birlikte buyuk bir medeniyet kurmak icin, Bu 30 yil savunmada gecirilmeli, savunma cizgisi Akdenizde cizilerek Rusya ve Cin ile birlikte. Amerika bir 11 Eylul daha uydurup bolgeye yerlesebilir 100 trilyon dolar basarak ve ordu kurarak. Ondan sonra da yayilirlar Israilin yaptigi gibi. Artik isi Israile de havale etmeyebilirler. Israil bir askeri us olusturdu bolgede 7 milyonluk. Nukleer olarak silahli. Amerikada CIA ajani ruhunda on binlerce Turk var. Turkiye de buyuk bir tehlike altinda. Imparatorlugunu ve dolar makinasini korumak icin dunyanin merkezine yerlesmek ve koloni etmek istiyor. Bir 11 Eylul daha uydurdu mu, bir tiyatro daha sahneledi mi, isgal ve koloni hakki iddia edicek. Kuzey Kibris da tehlike altinda. Teknolojik ustunluk cok onemli. Rakamlara bakmayin. Suriye ve Irak yolu kapandi. Suudiler de Iran bahanesi ile yerlestirmeyebilirler. Libyayi hedefleyebilirler, Israilin yaptigini Afrikada yapabilirler. Cok dikkatli olmak gerek. Amerikada Muslumanlar kole gibi, suskunlar cunku evler arabalar buyuk. Amerikali olmak cool yani. Turkiye ve Iran hedefte bu planlari bozacaklari icin. Amerika yeni dusmanini tanimladi, Muslumanlardan nefret eden bir nesil yetistirdi. Amerika'nin fakir mahallelerinde buyuyen Turk genclerinde "self hatred" olustu 11 Eylul sonrasi akranlari tarafindan asagilanarak buyudukleri icin, kokenlerini sucluyor bunlarin bir kismi. Amerika Cin ile savasamaz, Cin 2014'te Amerikan ekonomisini her alanda geride birakti, yakin gelecekte dolar bazinda da gececek. Rusya ile savasamaz. Rusya nukleer teknolojide ve roket teknolojisinde daha ileri. Putin hep birlikte oluruz, onlar cehenneme gidecekler dedi. Putin Avrupayi da uyariyor, yok ederiz sizi diye. Putin Avrupayi ve Hindista'i Avrasyaya cekse bile Amerika savasacak. Avrupa biz gelisen milletler ile esit bir gelecek istiyoruz, baris istiyoruz diyebilir. Asya'dan cekiniyorlar, Turkler zaten Avrupaya cikti. Ruslar gonullu geri cekildi. Ingiltere Amerikadan cikti, Avrupadan degil. Netflix kulturu ile, sinirlari bile olmayan bir melting pot of hollywood culture olmak istemiyorlar. Avrupa da ayni yolu secebilir. Almanya Avrasyaya yonelebilir. En kotu ihtimal ile Avrupa ve Hindistan destekli bir Amerika ile savasacagiz. Avrupa Amerika'nin kuresel gucu icin, dolar makinasini korumak icin savasmayi secmese de Amerika savasacak. Avrupaya sinirsiz askeri harcama borcu vererek, hem dolari guclendiriyor, hem Avrupayi Amerikaya bagliyor, hem de Avrupayi kendi dolar makinasi icin savasmaya cezbediyor Amerika. Bir gecede bir kac trilyon basiyor dolar kipirdamiyor. Yuzlerce trilyon havadan basildi 11 Eylul sonrasi. Gene bir yuz trilyon daha basip, ordu kurup Orta Doguya gelecekler. 11 Eylul Amerikanin bir askeri hamlesidir. Dunyanin merkezine , yani Orta Doguya yerlesmek icin yaptigi askeri bir false flag hamlesidir. Dogu blogu ve Sovyet Rusya cokunce, askeri hamlesini Orta Doguya yerlesmek icin yapti. Muslumanlar seytanlastirildi. ISIS-ISID Islam Devleti adi altinda bir Orta Dogu isgal plani idi. Amerika ve ozgurluk dusmani bu vahsiler isgal edilecek idi, kolonize edilecekti Irak ve Suriyenin bir kismi. Bunu Putin Hazar Denizinden attigi fuzeler ile durdurdu. Asya savunulacak dedi, Orta Doguya yerlesmenize izin verilmeyecek dedi. Rusya destekli bir Turkiye ve Iran ile savasirsiniz bu durumda dedi. Putin Suriye'de siniri cizdi ve isgali durdurdu. Amerika dunyanin merkezine yani Orta Doguya kalici olarak yerlesmek ve kendi Koloni Devletini kurmak istiyor. Iran bahanesi ile Suudi Arabistan topraklarindan baslayabilirler. Trump bu isi de bozdu, Suudileri silahlandirarak aslinda. Israil genisletilebilir, Misirdan toprak alabilirler. Suriye isgal plani yurumedi. Ruslar geldi. Turkiye'nin ve Iran'in isini bitirmeden bunu basaramazlar. Israil yeterli degil onlar icin kuresel guclerini butun Dunya Karasina mudahale edebilecek sekilde genisletmeleri icin. Isgal ve Kolonizasyon planlari var. Turkler Anadolu'dan atilabilir. Kesinlikle Osmanlicilik oynamamak gerek. Bu bahane olabilir. Rusya ve Cin ile ortak Rus-Turk-Cin askeri usleri ve askeri limanlari kurularak Asyanin ve Anadolunun savunmasin gecilmesi gerekiyor. Bunun icin Rusya ve Cin ile mutlak ittifak gerekir. Iran ile birlikte mezhepcilik karsiti bir birlik kurularak ortak savunmaya gecmek, birlikte savasmak gerekiyor. Rus-Turk-Cin askeri uslerinden Datca Bozburun, Hatay, ve Kibris'in dogu ve bati uclarina kurulabilir. Boylece Akdeniz bolgesinde savunmaya gecilebilir. Once savunma, Asya Birligi, Turk Birligi, ve buyuk bir medeniyet kurma. Buyuk Bir Asyali Islam Medeniyeti ve Turk Medeniyeti kurulur ise, ilim, bilim, kultur ile Orta Dogu Muslumanlarina ornek ve lider olunabilir. Kesinlikle Osmanlicilik oynamamak gerek Akdenizde. Ataturk ikinci Dunya Savasini kazanan Rusyayi arkasina alarak Orta Doguya tekrar bir birlik getirecek idi. Israil kurulmasini engelleyecekti. Peygamberin mezarina dokunursaniz inerim oraya dedi Araplara. Bu firsatlar kacti. 30 yillik bir firsat penceremiz var, Asya ile birlikte buyuk bir medeniyet kurmak icin, Bu 30 yil savunmada gecirilmeli, savunma cizgisi Akdenizde cizilerek Rusya ve Cin ile birlikte. Amerika bir 11 Eylul daha uydurup bolgeye yerlesebilir 100 trilyon dolar basarak ve ordu kurarak. Ondan sonra da yayilirlar Israilin yaptigi gibi. Artik isi Israile de havale etmeyebilirler. Israil bir askeri us olusturdu bolgede 7 milyonluk. Nukleer olarak silahli. Amerikada CIA ajani ruhunda on binlerce Turk var. Turkiye de buyuk bir tehlike altinda. Imparatorlugunu ve dolar makinasini korumak icin dunyanin merkezine yerlesmek ve koloni etmek istiyor. Bir 11 Eylul daha uydurdu mu, bir tiyatro daha sahneledi mi, isgal ve koloni hakki iddia edicek. Kuzey Kibris da tehlike altinda. Teknolojik ustunluk cok onemli. Rakamlara bakmayin. Suriye ve Irak yolu kapandi. Suudiler de Iran bahanesi ile yerlestirmeyebilirler. Libyayi hedefleyebilirler, Israilin yaptigini Afrikada yapabilirler. Cok dikkatli olmak gerek. Amerikada Muslumanlar kole gibi, suskunlar cunku evler arabalar buyuk. Amerikali olmak cool yani. Turkiye ve Iran hedefte bu planlari bozacaklari icin.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Pzt Şub 08, 2021 8:55
gönderen Kurtlu Adalet
Myanmar Burma da bicak gibi Cin devletinin icine girer, orasi da cok stratejik, orada gercekte neler oluyor acaba? Afganistan, Irak, Suriye isi yurumedi. Dolar Makinasi mutlak kuresel askeri guc olmadan calismaz, bu makina calistikca da havadan yuzlerce trilyon dolar basilir her on yil falan , ve ordu bedavaya gelir, gocmen muhendisler satin alinir, en ileri silahlar uretilir. Akdeniz kaldi Amerikaya kuresel gucunu koruma firsati verebilecek. Sadece Kibris ve Israil yeter mi bu is icin? yetmez. Asya savunmasi Akdenizde cizilir ise, bir bahane ile Libyaya cikabilirler. Guclu bir birlik olursak Iran ile, Rusya ile, Cin ile, birlikte savasir isek bu cilginligi durdurabiliriz. 4 tane Rus-Turk-Cin askeri ussu, Bozburun, Hatay, ve Kibrisin iki ucunda caydirici ve koruyucu olur, Anadoluya bir zarar gelmesin diye. Biz de guney cin denizine gideriz askeri uslerde yer aliriz, Ana Kitanin, Asya'nin savunulmasi icin. Rusya ile birlikte Cin'i de dengeleyecegiz Asya'da. Asya'da baris ve denge Dunya'da baris ve denge. Turkler Asyanin tutkali olmali, etraftaki ulkelerde Turklerin olmasi bir zenginliktir, diger kulturleri anlamak ve kulturel olarak zenginlesmek icin, bir firsattir. CIA kafasiyla Rusyadaki Turkleri de koparalim, CIndekileri de, Irandakileri de kafasi Turk Dunyasinin ve Turk Birliginin varligina buyuk tehdit olur. Iki milyar insan icin yeterli su ve tarim kaynaklarimiz var, iki milyar insan yer icer ve istedigini insa eder, yeter ki israf ve lux olmasin. Dahilerin yetismesi icin genc anne ve babalar, ve buyuk bir nufus gerekli. Bir dahi bile Turk diline yapacagi katki ile herseyi degistirebilir. Turk Medeniyetimizi , Turk Dunyamizi savunalim, Asya ile birlikte, en ileri medeniyeti kurmaya calisalim. Osmanlicilik oynamak veya Osmanlicilik gazi ile tepki vermek, savasa neden olabilir. Savunmada olalim bir 30 yil. Medeniyetimizi kuralim. Savunmaya cekilelim. Rusya ile birlikte Cin ile birlikte Iran ile birlikte endustrimizi ve askeri teknolojilerimiz gelistirelim. Karadeniz insani caliskandir, yerinde duramaz. Bu endustriler Karadenizde kurulabilir. Rusya ile isbirligi kolaylasir, ve de daha guvende olur. Akdeniz cok daha riskli. Nukleer santraller icin de Karadeniz daha uygun. 11 Eylul'u anlamaya calisin, surekli gundem degisiyor, isin ozunu atliyoruz. Dunya Ticaret Merkezi 7. binanin 11 Eylul aksami, yer cekimi hizinda, ivme hizinda, kontrollu bir sekilde cokertilmesi ve bunun videosu, Amerikan devletinin butun kurumlarinin 11 Eylul tiyatrosundan haberdar oldugunun kanitidir. 7. binada FBI dahil, pek cok devlet kurumunun ofisleri vardir. Bu binayi en azindan haftalarca bombalar ile, thermite charger cutterlar ile doseyemezsiniz Amerikan Devletinin haberi olmadan. Thermite patlama etkisini azaltarak, celik kolonlarin erimesine neden olur, az da olsa kucuk bir bomba gibi patlar, ama dinamit gibi patlamaz, celigi eritir, ve molten steel olusur. Itfayeciler molten steel lav gibi magma gibi sanki demir celik fabrikasindaymisiz gibi akiyordu diyorlar. 7. binanin aksam saatlerinde cokertilmesi, ve bunun videosu yeteri kadar kanittir. Amerikan devleti topluca yapmistir bunu. Uc bes milyon gizli yerlere girip cikabilen, FBI CIA NSA Pentagon.... ile on milyonluk bir cekirdek burokrasi var imparatorlugu yoneten. Bu guc karsisinda rothchild larin ya da bill gates lerin bir gucu yok. Ingiltere bir gecede kac trilyon dolar basabilir? Amerika bir kac trilyonu havadan yaratabiliyor bir gecede, ve dolar kipirdamiyor, cunku dolar askeri guc ve vahset ile empose ediliyor. Boylece dunya kaynaklari yagmalaniyor, ve herkes satin aliniyor CIA tarafindan. Ekonomi dahil hersey kontrol altinda. Snowden the main purpose is economic espionage der. Ekonomi dahil hersey istihbarat kontrolunde. Silikon Vadisi DATA toplamak icin kuruldu. Dunya her acidan soyuluyor. Bu bir oldur ve cal operasyonu. Amerikanin baslangcindan beri bu is boyle, ve bir 30 sene daha boyle gidecek. Dolar makinasini kaybetmemek icin savasacak. This is self enforcing cycle. Bunu terk edemez ve etmez. Niye on yilda yuz trilyon dolari havadan yaratma gucunu biraksin? 100 trilyon basar, kuresel gucunu savas ile isgal ile kolonizasyon ile arttirir, boylece bir on yil daha, bir on yil daha, ....artik nekadar giderse dolar makinasini koruyabilir. Boyle dusunuyorlar. Aksi halde 30 yil icinde imparatorluk gidiyor ve ingiltere gibi oluyorlar. Bir ada ulkesi. Yeni bir 11 Eylul ile orta doguya bir daha gelebilirler. Amerikada muslumanlara cok kotu davraniliyor. Gene bir tiyatro yapabilirler. Simdi Avrupada da ezilen cok musluman var. Bu da cok tehlikeli bir durum. Cok malzeme veriyor istihbarat teskilatlarina.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2021 0:34
gönderen Kurtlu Adalet
Eger Akdeniz'de cok guclu Turk Savunmasi gorurlerse, Iran'a da cikabilirler. Iran'in kolonize edilmesi de bizleri de gelecekte cok tehlikeye atacak. Artik butun insanlik birlikte direnmeli ve savasmali. Iran ile birlikte, mehzepciligi bitirerek savasmaliyiz. Bir set cekmez isek. Herkes kendi bacagindan asilir der isek, hepimiz birer birer asiliriz. Orta Dogu bagimsizlik mucadelesinde Iran ile mezhepciligi bitirerek birlikte hareket etmeliyiz. Bu sadece Iran'i guclendirmez. Turkler de Iran muttefiki olarak cok guclenirler. Turkiye'nin isgal edilmesi de 10 kat guclesir. Artik bu bir insanlik mucadelesi, Putin ve Xi liderliginde. Okuyarak dusunerek gelisebilecegim bir meslegim yok. Yeterince, istedigim kadar okuyup takip edemiyorum dunyayi. Sizler de akil yurutun, ne seytnliklar dusunebilirler diye. Bir false flag 11 Eylul ile daha gene salak gibi kalmayin ortalikta. Bum Bum Bum,eeee ne oldu sonra, bum, kapiniza dayandi. Uzulerek soyluyorum, Ataturk kominist bile olurum dedi Ruslara, bagimsizligimiza saygi duyarsaniz. Rusyaya karsi bir askeri olusumda yer almayin dedi. Ataturk dogu blogunda , sovyet rusya ile muttefik olarak Turk Cumhuriyetleri ile olan iliskisini gelistirecek idi. Ruslar ile muttefik olarak, Cin ve Rusyanin kominism ile hizla kalkindigi gibi kalkinacak idi. 1960larda nukleer silahlarimiz ve fuzelerimiz olacakti. Rusyayi arkasina alarak da orta doguyu sekillendirecek idi. Bizle orta doguyu altin tepsi icinde batililara vermis olduk. Turkiyenin karari ve bati ile muttefikligi cok buyuk bir etki yaratti. Amerikanin dunyayi sekillendirecegi dunya savasi baslamadan 1 yil once oluyor Ataturk. Osmanli ailesi de kullanilmis olabilir oldurulemesinde. Yalniz kaldi. Amerikali bir gazeteci agzini aradi. Bu karar Amerikadan verilmis olabilir, zehirlenmis olabilir. Dunya sekillendirilir iken Ataturksuz kaldik. Yalnizligini Bursa nutkundan, Ey Turk Gencliginden, ve de Rusyaya karsi askeri bir olusumda yer almayin demesine ragmen bunun yapilmasindan anlayabilirsiniz. Benim tahinim vatanin satildigidir. Rusya ikinci dunya savasindan galip cikarak avrupa iclerine ilerlemistir. Rusya ile muttefik, ve komunist ve sosyalist prensipler ile hizla kalkinan Turkiye neler yapabilirdi, ozellikle orta doguda. Benim tahminim Rusya ile muttefik olan Ataturk, Turk CUmhuriyetlerine ozel bir statu verilmesi dahil, Ruslar ile anlasip cok buyuk bir guc ve medeniyet yaratacak idi. Birakmadilar.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2021 17:51
gönderen Kurtlu Adalet
Xi, Rusya, Cin, Putin, iran ile ortak tatbikatlar yapiyorlar hint okyanusunda, irani koruyorlar, satilmis Turkiye bunu bile yapamiyor, iran'i, baska bir islam devletini, stratejik muttefikini koruyan mesajlar bile veremiyor, satilmis Turiye, iran bombalanir ve duserse ve isgal ederse sevinecekmisiniz? heryer bombalasin da uzerine bir Osmanli Devleti kuralim falan kafasinda misiniz? Xi, Rusya, Cin, Putin, iran ile ortak tatbikatlar yapiyorlar hint okyanusunda, irani koruyorlar, satilmis Turkiye bunu bile yapamiyor, iran'i, baska bir islam devletini, stratejik muttefikini koruyan mesajlar bile veremiyor, satilmis Turiye, iran bombalanir ve duserse ve isgal edilirse sevinecekmisiniz? heryer bombalasin da uzerine bir Osmanli Devleti kuralim falan kafasinda misiniz?

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2021 19:51
gönderen Kurtlu Adalet
Hemen politikaya atilin, artik mal biriktirmenin yasak oldugu bir sistem getitiyoruz, iki kere iki dort eder, ali veliden iki kat fazla calisabilir, ve en fazla iki kat zeki olabilir, ali velinin 4 katindan fazla tuketim gucune sahip olamaz, Allah diyor ki biriktirdiginiz mali eritip sizi damgalayacagiz diyor, hemen anayasaya "iki kere iki dort eder kuralini" koyun. Yarin sizi gazetelerde gormek isiyorum. Allah'a inandiginizi ve guvendiginizi soyluyorsunuz. Sizi yarin gazetelerde gormez isem size inanmayacagim. fazladan malk mulk biriktirmek yanlis diyor Allah

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2021 19:55
gönderen Kurtlu Adalet
Laiklik Kuran'in ve Allah'in en onemli ilkelerindendir; vicdan ozgurlugu olmayan ortamlarda samimi bir Allah yolunda yurume isi gelismez.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cum Şub 12, 2021 10:52
gönderen Gönül Pınar Atacı
Ulu önder ATATÜRK'ün çocukluk dönemine ait olan ve doğrudan ve dolaylı anlatımlarla belgelenmış bulunan lMUHTEŞEM anılar demeti. Çok değerli yazarı sayın Serdar YILDIRM'a özel tebrikler ve teşekkürler, derin saygılar ve en iyi dilekler.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cum Şub 12, 2021 18:19
gönderen Kurtlu Adalet
Evet, Ataturk Allah'in askeridir, mal biriktirmemistir, mali mulku yoktur. Sizi yarin gazetelerde gormez isem Ataturkcu oldugunuza inanmayacagim Anayasaya "iki kere iki dort eder" kurali koydurtmak icin gosterilere ve protestolara baslayin. Ali velinin en fazla iki kati calisabilir iki kati zeki olabilir. Tuketim gucu en fazla 4 olabilir. iki kere iki dort eder. Hemen sadabat paktini onurlandirin. Iran ile birlikte savasacagiz mezhepciligi bitirerek, islam dunyasindaki hizipcilige ve boluculuge karsi. Iran ile askeri muttefik olarak on kat guclenecegiz. Iran'i Rusya ve Cin koruyor. Bu utanc verici bir durum. Sizler yarin televizyonlarda gazetelerde yaptiginiz gosteri ve protestolar ile, bu fikirleri savunmaz iseniz. Sizlerin Ataurkcu oldugunuza inanmayacagim. Evet, senden bahsediyorum, bunu okuyan sahis.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cum Şub 12, 2021 19:58
gönderen Kurtlu Adalet
Ben ezlden beri hur yasadim hur yasarim................................... Hakkidir, "Hak"ka tapan milletimin istiklal. Kanal istanbul....vb Muhammedimizin, Isamizin, Musamizin, Ataurkumuzun yikmaya calistigi piramiti kurmaya calisirsaniz boyle mal gibi kalirsiniz ortalikta Gün Gelir Kelleler Gider...

Turk Milleti, yuz yil oncesinden daha vahsi ve kanli bir sekilde, musluman dunyasinin etnik ve dini gruplar arasinda bolunerek vahsilestirilmesine, Islam medeniyetlerinin birer birer bombalanip tas devrine gonderilmesine, seyirci kalan ve de destek olanlari, Turkiye'nin Bati'nin taseronlugunu yaparak bolunmesine hizmet edenleri, unutmayacaktir.

Siranin Turkiye'ye de gelecegini bilen Turk Milleti, Islam medeniyetlerinin birer birer yokedilmesi sirasinda Bati'nin kucagina oturanlari, Hacli ordusunun katliamlarina destek verenleri gunu geldiginde birer birer sallandiracaktir.

Vatanini bolunmenin, isgal edilmenin ve yokedilmenin kiyisindan dondurmeyi cok iyi bilen Turk Milleti, O an geldiginde onlarca yildir Turk Milletini Bati cikarlarinin usakligini yapmaya zorlayan kadrolari, gruplari, kisileri ve is adamlarini bulup , bunlarin binlercesini belki de on binlercesini sallandirmayi bilecektir.

Kimsenin gucu Turk Milleti'ni uzun sure Hacli Ordularinin hizmetkari olarak yasatmaya yetmez.

Allah'in insanliga armagani Ataturk'un politikalarinin 180 derece tersini uygulayarak Irak katliamina, Afganistan isgaline, Libya'nin bombalanmasina ve Suriye'nin bolunmesine destek verenlerin O gun geldiginde Turk Milletine hesap vereceklerini unutmamalari gerekiyor.

Gun gelir kelleler gider efendiler!

Yuzyillarin kole tuccarlari, yuzyillarin hacli seferleri yagmacilari, kitalari calanlar, yagmalayanlar, katledenler ve kolelestirenler, Bati'nin savas makinasi, Islam medeniyetlerini tas devrine gondererek ve Islam cografyasini kontrol ederek , degisen dunya dengelerini, yukselen doguyu ve Asya'yi kontrol etmek istiyor.

Dolar basabilmek icin ve enerji kaynaklarini kontrol etmek icin muslumanlarin petrolune ihtiyaclari var.

Israil genislesin ve Islam cografyasini kontrol etsin isteyen bir kuresel Siyonist bankerler cetesi var.

Muslumanlarin etnik ve dini cizgiler uzerinden bolundugu, vahsilestirilmis cahil, Kuran laik ve kul ile Allah arasinda olmasina ragmen, sahte seriat hukuku uygulayan CIA guruplarinin kontrol ettigi ve icine ettigi, zayif dusmus ve bolunmus, ve boylece Siyonist bankerlerin ve Israil'in rahatlikla kontrol edebilecegi, somurebilecegi ve kolonilestirebilecegi bir Orta Dogu yaratilmak isteniyor.

Asya ile birlikte kalkinan ve de Afrika'ya enerji ve yatirim aktaran, guclu ve kalkinmis bir Orta Dogu istenmiyor.

Asya , yukselen dogu, kalkinan mazlum milletler ve Orta Dogu'nun el ele vererek kalkinmalari ve kole tuccarlarinin Savas Makinasinin hegemonisinden kurtulmalari istenmiyor.

Kurduklari kanli saltanat sistemini korumak istiyorlar, tahttan inmek istemiyorlar kuresel cetenin krallari ve kraliceleri.

Turk Milleti vatani satanlari ve ulkenin gelecegini tehlikeye atanlari gunu geldiginde mutlaka sallandiracakdir, ne kadar Ataturkcu olduklarini iddia etseler de, ne kadar musluman gecinseler de,

Turk Miletini ve Islam Dunyasi'ni atese atanlari bu millet affetmez, gunu geldiginde hepsini sallandirir.

Canakkale'de denize gomdugumuz ve Izmir'de denize doktugumuz yuzyillarin kole tuccarlarina ve Haclilara bu topraklari ve bu vatani satanlari, Islam alemine ve Turk dunyasina ihanet edenleri bu millet asla unutmayacaktir!

M.K.A. ( Milli Kurtulus Atilimi )

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cmt Şub 13, 2021 9:18
gönderen Kurtlu Adalet
I forbid you to use the american dollar.

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cmt Şub 13, 2021 13:01
gönderen Kurtlu Adalet
Ataturkumuzu cia oldurmus gibi gorunuyor, 38de kaybediyoruz, 39da savas ile sekillendiriyorlar, artik savas noktasina geliyor seytanliklar, dunya sekillendiriliyor, Amerikali bir gazeteci ile agzi araniyor, o da zehirlemis olabilir, osmanli sulalesi de kullanilmis olabilir, amerika bir istihbarat ussu, amerikadaki osmanli sulalesinin kullanilmis olma ihtimali cok yuksek

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cmt Şub 13, 2021 13:03
gönderen Kurtlu Adalet
los angels konsolaslarimiza da cia oldurmus gibi gorunuyor, buradaki ermeniler kole ya da cia ajani, ermeniler oldurdu diyerek oldurduler, hep oyle yapiyorlar, hani ugur mumcularimizi falan da iran oldurdu falan derlerdi ya, ilkel iran goruntuleri ile servis etmislerdi

Re: Atatürk'ün Çocukluk Anıları

İletiGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2021 6:16
gönderen Kurtlu Adalet