1. yüz (Toplam 1 yüz)

Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ağu 29, 2009 4:40
gönderen Türk-Kan
SkyTürk - Çağatay Yolda

KAZAKİSTAN>> İndir <<

Re: Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ağu 29, 2009 9:05
gönderen İlteriş
Janlarim Menim!

Guclu olun, memleketinizi, mustakilliginizi, cevreniz ve ulkenizdeki barisi koruyun. Zaman lehinize islemektedir. Turklugun Anadolu'daki macerasi iyi gitmiyor, bari siz dik durun.

Turkiye'deki bazi ahmaklara!

Avrupa filan, sizi oyalamak icin ortaya konan yemlerdir, bizi yine biz (yani diger Turkler) kurtaracak! (Hatta bu durumda Dunyayi Turklerden kim kurtaracak sorusu ortaya cikabilir!)

Bu arada butun yurtsever dostlarima da Orta Asya'ya ilgi gostermelerini, lehcelerini ogrenmeyi oneriyorum. Ataturk'un dedigi gibi "Biz onlara gitmeliyiz" ve "Dil bir koprudur"
Onlarin lehcelerini ogrenmeliyiz. Zaten Kazaklar ve Kirgizlar, Turklerin Kipcak kolu olarak birbirine cok yakin bir lehceyi konusuyorlar, ve bu lehce biz Oguz koluna mensup Turklerin lehcesine biraz daha uzak, anlamakta zorlanacaginiz lehceler bunlardir, ozel olarak ilgilenmelisiniz. Turkmen, Azeri ve Ozbek lehceleri ise bize cok yakindir, bizler icin ogrenmesi kolaydir.

Hep beraber Atamizin vasiyetlerinden birini yerine getirmek icin caba sarfedelim. Kardeslerimize biz gidelim, onlar bize can-i gonulden karsilik verecekler (veriyorlar zaten).

Saygilarimla

Re: Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ağu 29, 2009 18:33
gönderen AlpereN
Çağatay Yolda güzel bir programmış gerçekten.Acaba düzenli olarak paylaşılacakmı yoksa Kazakistana özel bir program olduğu içinmi paylaşıldı, bunu merak ettim çünkü dünyanın çeşitli güzel ülkelerinden geniş bir arşivim olmasını çok isterim.Bunu arşivime ekledim çok teşekkür ederim.

Re: Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ağu 29, 2009 18:37
gönderen orhunefe
Çağatay iyidir. Samimi buluyorum. Severim.

Re: Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ağu 29, 2009 18:52
gönderen xytunaboyluxy
cagatayyolda.net, adresinden Belgesel programlarını indirebilirsiniz.