1. yüz (Toplam 1 yüz)

Ortağın Çocukları - Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

İletiGönderilme zamanı: Cmt Eyl 04, 2010 23:52
gönderen Ram
Ortağın Çocukları / Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

Resim

Yazar: Mustafa YILDIRIM

Ulus Dağı Yayınları Ltd.
Ağustos 2010

ISBN 978-975-6047-16-3
Kâğıt: Enzo Creamy 60 g
Boyut: 13,5 X 21 cm
328 sayfa
Kapak: Kuşe Renkli 350 g
20 TL (KDV İçinde)


SİVİL ÖRÜMCEĞİN NATO-TSK-POLİS- AKADEMİSYEN-GENÇLİK AĞI

 • Türkiye’de çalışan CIA elemanlarının Listesi


 • Adları ve çalıştıkları yıllar.


 • Amerika’da polis-asker eğitimiyle ilgili gizli CIA belgeleri.


 • Amerikalı istihbaratçının Türk yazarlarla dostluğu.


 • Üniversitelerde İsrail-Amerikan bağlantılı danışmanlar ve öğrenci gençliğin Amerikan devletine teslimi.


 • ABD parasıyla Amerika’ya giden yazarlar, gazeteciler, siyasetçiler, devlet adamları.


 • Amerikan elçiliklerinin yerli derneklerle ortaklaşa, sistemli gençlik devşirme çalışmaları.


 • İstanbul-Ankara merkezli Ahir Zaman Azizleri İsa Mesih Kilisesi ağını örüyor.


 • ‘Ilımlı İslam Devrimcileri’ Amerika’da açılımın altın madalyasını takıyorlar; İngiltere’de ‘Büyük Haç Şövalyesi’ kılıcını kuşanıyorlar.


 • Sivil Örümcek Ağı Amerikalılarla KKTC’de üniversiteye yerleşiyor.


 • NATO’nun Türkiye’de Brüksel merkezli gençlik şebekesi, Amerikan Atlantik Konseyi’nin Türkiye ağı. Amerikan-İsrail örgütlerinin TSK-Emniyet ve siyasetçi-akademisyen ilişkileri.


 • İngiliz hayranlığının tarihsel kökleri, Ali Kemal üstünden devletler arası akrabalık…


 • Hudson’da TSK’ye tuzak; Önce darbe ihbarı sonra gerçek darbe.Arka Kapaktan:

Sivil Örümceğin Ağında askerler, polisler, gençler, Amerikan-İsrail örgütlerinin kurslarından geçiriliyor. Amerikan devleti, tüm örgütleriyle Türkiye’de genç liderler yaratıyor. NATO’nun sivil-asker şebekesi de gençliği içine çekiyor; üniversiteli gençler yabancı teşkilatların tezgahında birer Amerikan militanına dönüşüyor. Yan-sivil Amerikan kuruluşlarının profesyonelleri TBMM'ye giriyor. "Ilımlı İslâm Devrimcileri" Amerika'da açılımın altın madalyasını takıyorlar; İngiltere'de "Büyük Haç Şövalyesi" kılıcını kuşanıyorlar. Ahir Zaman Azizleri İsa Mesih Kilisesi, hayırseverlik maskesiyle Türkiye'ye yayılıyor. Yunanlılar Ege Bölgesi'ne yerleşmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Como kıyısında CIA'cılarla buluşanlar medyada gereğini yapıyorlar. Cumhuriyet devletinin yıkımında CIA emektarlarının 62 yıllık emekleri var; Türkiye'de çalışan ajanların adları, çalışma yılları belli.

“Bu ülkeler (ABD – Batı Avrupa) ve bu ülkelerle yakın işbirliği içindeki diğer ülkeler dünya üzerinde ‘işleyen merkez’ olarak adlandırılmakta, geri kalan ülkeler ise ‘bütünleşememiş boşlukta’ gösterilmektedir. Ve ikinciler için gelecek, bir kâbustan ibarettir. Her biri kısırlaştırılarak, etkisizleştirilerek dünya kovanının işçi arıları yapılmaktadırlar.” Org. Hilmi Özkök


“Sayın Genelkurmay Başkanım (Hilmi Özkök)… küresel anlamda çok önemli tespit ve analizlerde bulundular… büyük bir birikime dayalı fevkalade isabetli değerlendirmeler.” Org. M. Yaşar Büyükanıt


“Kâinat Kitabı, fiziğin, kimyanın, matematiğin, astrofiziğin kaynağı sayılacak bu besteyi, senfonizmayla seslendirme meselesi… inanmış bir insanın… Batı'yla entegrasyon karşısında, Amerika ile entegrasyon karşısında olması düşünülemez.” Fethullah Gülen


“Türkiye’nin ABD ile olan ilişkileri, belirli bir konuya bağlanamayacak kadar geniş ve kapsamlıdır… Türk Amerikan ilişkileri iki ülkenin ortak değerleri üzerine inşa edilmiştir, köklüdür, tarihidir… demokrasi ve hukuk dışına çıkan hiç bir personel TSK’da barınamaz.” Org. İlker Başbuğ


“İstanbul’da üniversite öğrencisiydim. konvoyunuz geçerken size el salladım. Yakınlarıma, ’Bugün İngiltere Kraliçesi’ni gördüm’ diyerek, duyduğum heyecanı anlattım… Majesteleri (II. Elizabeth), kaderin cilvesine bakın ki o tarihten tam 37 yıl sonra şimdi sizi Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak ağırlıyorum. Bundan da büyük şeref duyuyorum.” Abdullah C. Gül


Ulus Dağı Yayınları Kültür Basım ve Tic. Ltd. Şti.

0312 418 08 73 - udyay8@gmail.com


Genel Dağıtım: DOST
Tel: 0312 430 48 95
Faks: 0312 435 75 96

Re: Ortağın Çocukları - Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

İletiGönderilme zamanı: Pzr Eyl 05, 2010 0:14
gönderen Osman_Pasa
Malesef ordumuzda , Amerika'ya ve Avrupa'ya karsi olan subaylar belli bir noktadan sonra yukselemiyor. Bunlara en iyi orneklerden biride Osman pamukoglu'dur . Bundan 2,3 sene once , hic beklenmedik bir isim Fatih Cekirge'de benzer bir yaklasimi yazmisti ... Malesef kabul edelim ya da etmeyelim , ordumuzu her anlamda ABD ve Israil'e bagli ,Tam bagimsizlik istiyorsak Ordu polis ve istihbaratin bize ait olmasi lazim ., gerisi nasil olsa halledilir ...

Re: Ortağın Çocukları - Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

İletiGönderilme zamanı: Pzr Eyl 05, 2010 20:22
gönderen Comte
Osman_Pasa yazdı:Malesef ordumuzda , Amerika'ya ve Avrupa'ya karsi olan subaylar belli bir noktadan sonra yukselemiyor. Bunlara en iyi orneklerden biride Osman pamukoglu'dur . Bundan 2,3 sene once , hic beklenmedik bir isim Fatih Cekirge'de benzer bir yaklasimi yazmisti ... Malesef kabul edelim ya da etmeyelim , ordumuzu her anlamda ABD ve Israil'e bagli ,Tam bagimsizlik istiyorsak Ordu polis ve istihbaratin bize ait olmasi lazim ., gerisi nasil olsa halledilir ...


Maalesef iktidar partilerimiz bir kac milyon dolar kaybetmektense bile, ordu'nun dis gücler tarafindan kontrol altina alinmasini onayladilar. Israil'i devlet olarak tanimadigini söyleyenler, iktidara gelince ordu'yu adim adim Israil'e devretmeye calistilar.

Re: Ortağın Çocukları - Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

İletiGönderilme zamanı: Sal Eyl 14, 2010 1:04
gönderen Türk-Kan
Resim
Ortağın Çocukları

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarla, 2007 Nisan ayında Yaşar Büyükanıt’ın Genelkurmay sitesinden yayımladığı e-muhtıranın AKP iktidarı ile bir danışıklı dövüş olduğunu vurgulamaya çalıştı hep. Ancak, olayın perde arkası yeterince irdelenmedi...

Araştırmacı-yazar Mustafa Yıldırım, son yayımladığı ve Türkiye’deki CIA elemanlarının bir listesini de yer verdiği “Ortağın Çocukları” adlı kitabında aynı gelişmeyi, o dönemde ABD’de Hudson Enstitüsü’nde yapılan toplantılar üzerinden yorumlamış ve çarpıcı sonuçlara ulaşmış.

Yıldırım, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Ergin Saygun’un 17 Kasım 2006’da Hudson Enstitüsü’nde toplantıya katıldığını, hemen ertesinde bu toplantıları düzenleyen Zeyno Baran’ın “Türkiye’de darbe yapılacak” dediğini, ardından yine Hudson Enstitüsü’nde CIA elemanlarının da yer aldığı bir başka toplantıda Türkiye’de yükselen “Kemalist milliyetçiliğin” üzerinde durulduğunu anımsattıktan sonra şu saptamalara varmış:

  “Hudson toplantılarının hemen ardından Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı’nın AKP’ye geçmemesi için toplanan kitleler, eylemlerini aralıksız sürdürdüler. En büyük toplantı Ankara’da gerçekleşti; istemlerin sınırı genişliyor, AKP’ye muhalefeti aşıyor; ABD karşıtlığına dönüşüyordu. İstanbul ve İzmir’de kitle toplantılarında hedef Cumhurbaşkanlığı seçimiyle sınırlandırılmaya çalışıldıysa da ‘Bağımsız Türkiye’ sesleri yükselmeye başladı.

  Gelişmeler Hudson konuklarının endişelerini doğruluyordu. Kitle eylemliliği denetim dışına çıkabilirdi. Eylemliliğin Ege’de gittikçe yayılması ve ‘laik rejim’ isteklerinin yanı sıra 88 yıl önceki bağımsızlık savaşının sıkça vurgulanması Batı’nın endişelerini çoğalttı.

  Org. Ergin Saygun’un kaleme aldığı söylenen ve M. Yaşar Büyükanıt’ın onayladığı belirtilen Genelkurmay açıklaması TSK’nin internet sayfasında 27 Nisan 2007 gece yarısı yayımlandı. Rejimin kararlılıkla savunulacağı açıklanan bildirinin ardından kitlelerin eylemliliği giderek söndü. Gelişmeler bir kez daha halkın isteğinin dışına taştı; ‘askeri darbe’ endişesi büyüdü. Bağımsızlık isteklerinin ve tartışmalarının yerini, iktidar ile TSK arasında ilan edilmemiş ama kısa açıklamalarla sürdürülen ılımlı bir çekişme aldı.

  Darbe endişesine kapılan muhalefet partileri erken seçim istediler ve AKP de can simidini yakaladı. Halkın TSK’nin yeni çıkışlarıyla etkilenebileceği endişesi vardı. Tam o sırada Zeyno Baran, Hudson Enstitüsü’nde bir toplantı daha düzenledi ve Türkiye’yi yeniden sarstı.

  Toplantıyla birlikte TSK yönetimine duyulan geleneksel saygı ve güven çöktü. TSK’de görevli generallerin, daha yakın geçmişte darbe metinleriyle iç siyaseti karıştırmış olan Hudson Enstitüsü’ne gitmeleri büyük yankı uyandırdı. Toplantıya ABD-AB eliyle kurulan Kürdistan Bölge Devleti’nin temsilcileri de katıldı. Türkiye’yi karıştıracak cinayetlerle (örneğin Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın öldürülmesi gibi) süslenmiş ‘terör dalgası’ senaryoları konuşularak Türk ordusunun nabzı tutuldu.”
Gel de Kemal Kılıçdaroğlu’na hak verme şimdi...

Füze Kalkanı

Emekli diplomat dostumuz Daver Darende, ABD Genelkurmay Başkanı Mullen’in Ankara ziyaretinde, Türkiye’ye füze savunma sistemlerinin konuşlandırılması konusunun da ele alındığından kuşku duyulmaması gerektiği kanısında:

  “ABD Başkanı Obama ile Savunma Bakanı Gates’in öteden beri gündeminde olan füze kalkanı konusu Türkiye için yaşamsal bir önem taşımaktadır. Obama’nın, Vaşington’da yapılan görüşmelerde ‘NATO müttefiki olarak bu örgüt içinde süregelen rollerimizin güçlendirilmesini, füze savunma sistemi gibi kritik konularda daha etkin bir işbirliği yapılmasını görüştük’ açıklamasını yaptığını unutmamak gerek. İran’a yönelik ve ‘sözde savunma amaçlı’ füze kalkanının topraklarımızda konuşlanması, Türkiye’nin güvenliğini ve komşu ülkelerle ilişkilerini olumsuz yönde etkileyecektir. ABD’nin Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarını engelleme çabası gündemdeyken ‘stratejik müttefik’in füze kalkanı projesini önermesi ülkemizin ulusal çıkarlarıyla bağdaşmamaktadır.”
Ulusal çıkar arayan, kollayan yok. Sorun orada zaten.


Cumhuriyet, 13 Eylül 2010

Re: Ortağın Çocukları - Anglo-Amerikan Sivil Paşalar Darbesi

İletiGönderilme zamanı: Sal Oca 17, 2012 16:39
gönderen Birol YILMAZ
Değerli Mustafa YILDIRIM'ın bu kitabını okudum, OKUMALISINIZ.

Türkiye'deki AMERİKAN EMPERYALİZMİNİN nasıl kan damarlarımız gibi bizi SARDIĞINI isim isim yer yer önünüze seriyor...

İÇİMİZDEKİ Amerikan UŞAKLARI maalesef sadece bunlar DEĞİL.

Amerika AKP iktidarını da BAŞIMIZA sararak bizi tam bir KUŞATMA içine almış bulunuyor...

Bu defa Amerikan EMPERYALİZMİNİ KOVMAK İÇİN yine ÖNCE Türkiye'yi BAŞIMIZDAKİ AKP den KURTARMAK GEREKİYOR...

Bunun için TÜM YURTSEVERLER CANLA BAŞLA BİRLİK OLMAK ve hep birlikte MÜCADELE ETMEK zorundadır...

Bu birliktelik, sen, ben, hiçbir fikir ayrılığı, ideoloji ayrılığı KABUL ETMEZ....

Bu mücadelenin esası BURSA NUTKUNDA belirtilen ESASLARDIR...

Güncel GÜNDEM MADDELERİ ile uğraşmak yersiz ve oyalanmalardan ileriye GİTMEZ...

Okuyandan çok YAZAN olan ülkede, AYDINLAR, artık yazarak bir yere varılmayacağını bilmelidirler....

Meydanlara, kahvelere, evlere kadar inerek BİRE BİR VATANDAŞI UYARMAK meseleyi ona anlatabilmek gerekiyor...

Her Türk AYDINI, Ne yapıp yaparak MİLLETE BU ANA GERÇEĞİ ANLATMAK ZORUNDADIR...