1. yüz (Toplam 1 yüz)

Erdoğan Gerizekalı Değil

İletiGönderilme zamanı: Cmt Oca 23, 2010 21:18
gönderen bezgin
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti "Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"nda konuştu. Başbakan Erdoğan Balyoz Darbe Planı'nı üstü kapalı olarak ağır dille eleştirdi: (AA)

"Biz, Ankara'nın karanlık tünellerine girmedik, girmiyoruz, girmeyeceğiz. Bizi paçamızdan oralara çekmek istiyorlar. Bizi, millete hiçbir faydası olmayan senaryolarına ortak etmek istiyorlar. Bizi, gerilim siyasetlerine alet etmek istiyorlar. Biz bunlarda yokuz ve olmayacağız. Bütün bu kirli senaryolara, kirli oyunlara, kirli ilişkilere, hukuk dışı girişimlere karşı boynumuzu hiçbir zaman bükmedik, bundan sonra da bükmeyeceğiz."


Neydi bu tüneller? Ankara'nin tünellerine girmemek karsiligi Türk Milleti'ni hangi karanlik kuyular bekliyor?

Bu sorularin yanitlarini bulmak üzere 1. Körfez Savasi'na dogru kisa bir yolculuk yapalim:

Gözden “Irak” Katliam


Birinci Irak savasi akaryakit fiyatlarini beklendigi ölcüde yükseltememis, Saddam'in birlikleri cok cabuk teslim olmustu. Yasanan “Al takke ver küllah” iliskisini, Amerika kuvvetlerinin Bagdat'a iki saatlik mesafede durusu ortaya cikardi. Yaklasan secimi gören baba Pust zafer ilan ederken, Irak'i abluka altinda tutmanin, Ortadogu'da öngördügü “Halklar Savasi” icin yeterli oldugunu düsündü, ama olmadi.

Ogul Pust istikrarli gecen yillardan sonra Ortadogu'daki büyük kiyimi tamamlamaya karar verdi. Yalniz bu sefer savasin “gercek savas” gibi görünmesi icin elinden geleni yapti. Pazar yerlerini havaya ucurdu, camileri bombalatti, istemeden de olsa petrol kuyularina bile saldiri düzenledi.

Karli gecen yillar, tavan yapan akaryakit ve borsanin ardindan, üretimsiz ve carpitilmis kazanclara doymus olan küresel mafya, Temmuz 2008'de asirilasmis karlarini tahvil etti. Cünkü Demokratlar geliyordu ve beklenen topyekün savas da cikmamisti (Israil-Iran). Hem Türkiye, hem de Iran; yani baslarinda müslüman soydaslarinin katledisine, 1,5 milyonluk katliama, kadinlarin ve kiz cocuklarinin tecavüz edilisine kayitsizca boyun egdiler.

Bugün ayni halkin sözde Bülent Arinc'a yapilacak bir suikaste üzülebilecek olmasi sizce ne kadar inandirici?

Geride kalan bir yillik Obama döneminde; Amerika ekonomisinin düsen dolara ragmen canlandirilamadigini, mevcut küresel para mafyasinin ikinci bir demokrat sulhüne (düsük yogunluklu savas) daha katlanamayacagini, artik petrol gibi saril saril akan kan görmek istedigini anliyoruz. Bu sartlarda Amerika, insani muharip yükünü tek basina cekmek istemedigi yeni bir savas icin Türkiye'yi tezgaha itmek zorunda.

Yani mesele darbe degil, Türk askerini savas gücü olmaya ikna edebilmektir. Bütün yaygara bunun etrafinda kopmaktadir.