1. yüz (Toplam 1 yüz)

Ermeni ve Kürtler'den propaganda atağı

İletiGönderilme zamanı: Pzr Kas 25, 2007 12:30
gönderen |Kuralsız|
Resim

Ermeni ve Kürtler'den propaganda atağı


NEW YORK (ANKA)– Kuzey Iraklı Kürtler ve Ermeniler, yapımcılığını Hollywood prodüksüyon şirketlerinin üstleneceği bir dizi sinema filmiyle, uluslararası propaganda atağına başlamaya hazırlanıyor.

Hollywood yapımı çok büyük bütçeli filmlerle propaganda başlatma hazırlıklarında son aşamaya gelen, Kuzey Irak Kürtleri ile Ermeniler show dünyasının gücünden yararlanmak için bütün kozlarını ortaya koydular.

Ermeni soykırım iddialarının yer aldığı, Ermeni tezlerinin vurgulandığı bir dizi Hollywood filmi önümüzdeki yıllarda birbiri ardından vizyona girecek. Hollywood yapımı filmlerlerde ünlü Amerikalı aktörlerde rol alacak.

Hollywood yapım ekiplerinin ön hazırlık çalışmalarını tamamladığı sinema filmlerinde, Mel Gibson, Ömer Şerif, Antonio Banderas, Sylvester Stallone, gibi sinema dünyasının bir çok ünlü aktörü rol alacak. Yapım aşamasına gelinen filmlerde, Türkiye'nin dış politikalarında karşı olduğu bir çok konu, tam aksi tezlerle işlenecek.

Hollywood yapımı sinema filmlerinde, Kuzey Irak Kürtleri de bağımsız bir Kürt devletinin kurulması için propaganda yapacak. Ermeniler ise sözde Ermeni Soykırım iddialarını vurgulayacak. ABD'de yayın yapan internet portalı Turkishny.com'ın haberine göre, Ermeni ve Kürtler'in konuyla ilgili hazırlıklarında son aşamaya gelindi.

KÜRTLER HOLLYWOOD FİLMLERİ İÇİN KESENİN AĞZINI AÇTI

Kuzey Irak Yönetimi, Hoolywood'da sinema yoluyla başlatacağı tanıtım atağında, Kürtlerin Saddam döneminde başta Halepçe katliamı olmak üzere yaşadığı çeşitli olayları konu ala filmlerle, uluslararası kamuoyunda Kürtlere sempati duyulmasını sağlanacak. Yaklaşık 30 kadar Hollywood yapımcısını şu ana kadar Kuzey Irak'a davet eden Kürt özerk yönetimi , Hollywood filmleri için kesenin ağzını da açmış durumda.

Milyonlarca dolarlık bütçelerle yola çıkan yapımcılar, Ömer Şerif, Antonio Benderas başta olmak üzere birçok ünlü sinema yıldızıyla geçtiğimiz aylarda görüşerek, Kürt lider Molla Mustafa Barzani'nin hayatının anlatılan ‘ Peşmerge' filminin çekimi için kolları sıvamış, Kürt asıllı Mısırlı yönetmen Ali Bedirhan, Peşmerge filminde oynaması için ünlü aktör Antonio Benderas'ı ikna etmek için yoğun bir çaba başlatmıştı.

AMAÇ HOLLYWOOD FİLMLERİYLE DÜNYADA KÜRT SEMPATİSİ YARATMAK

Bazı Amerikalı yapımcılar, Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminin uyguladığı uzun vadeli bir taktikle, dünyada bir Kürt sempatisi yaratma hazırlığında olduğunu belirterek. ‘Show dünyasını en iyi şekilde kullanarak propaganda yapmak istiyorlar. Kuzey Irak'lı Kürtler bu konuda yoğun bir çaba içerisine girdiler. Kürtlerin çıkarları doğrultusunda Hollywood'u en iyi şekilde kullanacaklar.‘ diye konuştular.

ASIL HEDEF BAĞIMSIZ BİR KÜRT DEVLETİ İÇİN ULUSLARARASI KAMUOYU YARATMAK

Hollywood'da çekilecek filmlerde, Kürtlerin bir taşla bir kaç kuş vurma hazırlığında olduğunu belirten Amerikalı yapımcılar' Bu uzun vadeli bir beyin yıkama yöntemidir. Belli stratejiler hedeflenerek düşünülmüştür, Hollywood yapımı bir kaç iyi sinema filminde Kürt propagandası yapılması Türkiye'yi önümüzdeki yıllarda çok zor duruma düşürebilir ‘ şeklinde konuştular.

Kuzey Irak yönetiminin aslıda yapmak istediğinin ileride kurulması düşündükleri bağımsız bir devlete uluslararası bir kamuoyu yaratmak olduğunu vurgulayan Hollywood kaynakları Türkiye'nin yıllardır dünyanın en etkili propaganda aracı olan Show Business'i ihmal ettiğini vurgulayarak' Türkiye Cumhuriyeti ve Türkler, Alan Parker'ın yönettiği sinema filmi Midnight Ekspres bıraktığı kötü izleri silmek için hala uğraşıyor. Etkili bir sinema filmi en büyük silahtır, Türkiye henüz bir Atatürk projesini bile hayata geçiremedi. Yılların vurdum duymazlığı sürüyor, ancak bu kez bunun bedeli Türkiye için çok ağır olabilir.‘ şeklinde konuştular.

HOLLYWOOD FİLMLERİNDE KÜRTLER HEP KAHRAMAN OLARAK GÖSTERİLECECEK

Irak gibi kan gölü ve savaşın tüm şiddeti ile sürdüğü bir ülkeye yaklaşık 30 kadar Hollywood yapımcısını getirmenin çok başarılı bir iş olduğunu vurgulayan yapımcılar, ‘Artık, Hollywood'da Vietnam filmleri gibi bir dizi, Irak filmleride yapılacaktır. Hollywood'da bu filmlerde de Kürtler hep Amerikan askerlerine yardım etmiş acı çekmiş, barışcıl bir bölgenin halkı olarak gösterilecektir, duygu sömürüsü yapılacaktır, Kürtler birer kahraman olarak tanıtılıp, bölgelerinde yarattıkları huzur ve istikrar vurgulanacak, ve filmlerde hep Kürtlerin artık hep bir şeyleri hakettikleri vurgulanacaktır.

‘Peşmerge ‘ filminin çekilmesinin ardından, bir çok Hollywood yapımı film bir biri ardına vizyona girecek. Hollywood yapımı filmlerde, Kuzey Irak'lı kürtlerin Amerikan halkına verdiği destek birer kahramanlık öyküsü haline getirilerek, Amerikan halkının Kürktlere olan sempatisi arttırılacak. Saddam Hüseyin döneminden başlayarak, Halepçe katliamında bölgede yaşayan Kürt halkının çektiği acıların konu edildiği Hollywood filmlerinde de Kürtlerin çektiği acılar ve verdikleri mücadele ile bağımsız bir devleti hak ettikleri vurgulanarak, sinema yoluyla ‘Bağımsız bir Kürt Devleti‘ propagandası yapılacak.' diye konuştular.

ERMENİ LOBİSİNDEN HOLYWOOD'A 100 MİLYON DOLAR

Ermeni lobisi, sözde Ermeni soykırım iddialarına uluslararası destek sağlmak amacıyla 100 milyon dolar nakit parayı Hollywood yapım şirketlerine aktararak, kendi tezlerinin savundukları bir kaç sinema filminin yapımı için hazırlıklarını tamamlamak üzere, Hollywood'un bulunduğu Kaliforniya'da Ermenilerin yoğun olarak yaşamasının avantajını en iyi şekilde kullanmaya hazırlanan Ermeni Lobisi, Hollywood yapım şirketlerinde çalışan binlerce Ermeni kökenli Amerikalı'nın da desteğiyle, büyük bütçeli ve ünlü aktör ve aktrislerin de yer aldığı sinema filmleriyle sözde Ermeni soykırımı iddialarını daha geniş kitlelere taşımaya çalışıp uluslararası kamuoyunun desteğini almaya çalışacak.

Hollywood kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, sinema proje kapsamında Hollywood yapımcılarına 100 milyon Dolar nakit bir para aktarılacak. Hollywood kaynakları' Bu para Hollywood için oldukça büyük bir meblağ, 100 milyon Dolar nakit 250 – 300 milyon dolarlık bir proje demektir, bu bütçelerle yola çıkan Ermeniler'in birden fazla sinema filmi çekme hazırlığında, yapımcılarda para kazanır, Ermeniler'de en iyi şekilde sözde Ermeni soykırımı propagandası yaparak amaçlarına ulaşırlar‘ diye konuştular.

MUSA DAĞINDA KIRK GÜN YENİDEN ÇEKİLİYOR

Sözde Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen en önemli edebi eserlerden biri olarak kabul edilen, 1930'larda yayınlanan, Franz Nobel'in ‘Musa Dağında Kırk Gün‘ adlı romanının, sinemaya yeniden uyarlanması için yapılan hazırlıklar ise artık son aşamasında.


Kaynak

İletiGönderilme zamanı: Pzr Kas 25, 2007 14:19
gönderen shadow39
Bunlar olurken bizimkiler ne yapiyor onu anlayamadim.Her zaman ilk yumrugu biz yiyoruz