1. yüz (Toplam 1 yüz)

asdfghjklşjhgfds

İletiGönderilme zamanı: Cmt May 22, 2010 1:10
gönderen lamali
-

Re: Acele İngilizceden Çeviri Yapılmasını İstiyorum

İletiGönderilme zamanı: Cmt May 22, 2010 2:53
gönderen KuruKafa
Selamlar..

http://www.ingilizce-turkce-ceviri.net/

bu sitenden doğru, çeviri yapabilirsiniz..

saygılar.

Re: Acele İngilizceden Çeviri Yapılmasını İstiyorum

İletiGönderilme zamanı: Cmt May 22, 2010 9:50
gönderen eskopatj2
Avrupa Komisyonu Direktifi Veri Koruma tarihinde yürürlüğe Ekim 1998 yılında gitti ve gizlilik koruması için Avrupalı "yeterliliği" standarda uymayan olmayan Avrupa Birliği ülkeleri için kişisel verilerin transfer yasaklar olur. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği pay onların vatandaşları için gizlilik koruma geliştirme hedefi olsa da, ABD'den gizlilik farklı bir yaklaşım, Avrupa Birliği tarafından satın alındı.amacıyla bu farklı gizlilik yaklaşımlarını köprü ve Direktife uymak üzere ABD organizasyonlar için akıcı bir yolunu sağlamak, ABD Ticaret Bakanlığı, Avrupa Komisyonu ile istişare içinde ve bu web sitesi bilgilerini bir organizasyon sağlamak için bir "Safe Harbor" çerçevesinde geliştirilmelidir değerlendirmek için - ve sonra katılmak - Safe Harbor gerekir.

Benzer şekilde, ABD Ticaret Bakanlığı Federal Veri Koruma ve Bilgi Komisyonu İsviçre danışarak bir "Safe Harbor" çerçevesinde iki ülke ve İsviçre veri uymak için ABD organizasyonlar için akıcı bir yolunu sağlamak arasında farklı gizlilik yaklaşımlarını köprü geliştirdi koruma yasası. Bu web sitesi aynı zamanda bir organizasyon değerlendirilmesi gereken, bilgi - sağlar ve daha sonra katılmak - ABD-İsviçre Safe Harbor Framework. Ana Konular kenar çubuğu altında ABD-İsviçre Safe Harbor Belgeler linki altında bulunan çerçeve oluşturan temel belgeler.

ABD - Avrupa Birliği Safe Harbor Çerçeve

ABD - İsviçre Safe Harbor Çerçeve

Başlamak için aşağıdaki bağlantıları kullanın:

''Ayşe alt kategorideki linklerinde açıklamasını da istiyorum arkadaslar.''
U. S. Şirketler için Safe Harbor Listesi
Faydalı Self-Sertifika için önce 'İpuçları
Safe Harbor Ücretleri
İnşallah yanlış yapmamışımdır.

Re: Acele İngilizceden Çeviri Yapılmasını İstiyorum

İletiGönderilme zamanı: Cmt May 22, 2010 10:19
gönderen Çetin Taş
eskopatj ve kurukafa. Her ikiniz de çeviri sitelerine güvenmeyin.
Bu metni taratarak kurukafanın adresini verdiği tarzda çeviri sitelerine koyarak taradığınızda sonuç eskopatj'ın koyduğu gibi bir şey oluyor. Yani YANLIŞ OLUYOR.

Lamali, yazı özetle şöyle....
AB Komisyonu'nun 1998'de yürürlüğe giren yönetmeliği gereğince vatandaşlarına ait kişisel bilgilerin kendi standartlarını taşımayan AB üyesi olmayan ülkelere transferinin yasaklandığı söyleniyor. ABD ve AB'nin kişisel bilgilerin güvenliği konusunda standartları olduğunu, ancak ABD'nin standartlarının AB standartlarından daha farklı olduğu söyleniyor.
Bu farklılıkları gidermek amacı ile ABD'nin İsviçre Bilgi Komisyonu ile işbirliği içerisinde "Güvenli Liman" adını verdikleri bir çerçeve plan belirledikleri ve böylece ABD kurumlarının, İsviçre veri koruma kanununa uyumunun amaçlandığı söyleniyor. Bu çerçeve çalışmasının başlıca belgelerinin ABD-İsviçre Güvenli Limanlar Belgeleri linkindeki Ana Başlıklar(Main Topics)bölümünde bulunduğu söyleniyor.
Kalan kısmını da aynen aşağıya çevirip yazıyorum.

ABD-Avrupa Birliği Güvenli Liman Çerçeve çalışması
ABD-İsviçre üvenli Liman Çerçeve çalışması

Başlamak için aşağıdaki linkleri kullanın:
ABD Şirketleri için Güvenli Liman Kontrol Listesi
Belgelendirme Öncesi Yardımcı İpuçları
Güvenli Liman Ücretleri

Umarım işini görür.