1. yüz (Toplam 1 yüz)

Nasıl (dur) diyeceğim?Neler oluyor?

İletiGönderilme zamanı: Pzt Tem 12, 2010 21:00
gönderen EnginOzturk
Herkese merhaba,
Belki biraz uzun olacak ama çok doluyum arkadaşlar...

Bir forum sitesinde belgesel araştırıyordum ve Banu Avar ismine rastladım.Yapmış olduğu programları indirdim ve izledim.Zaten ülkemizi yönetenler (aslında kendilerini bile yönetemeyenler) ve ülkeyi yavaş yavaş satanlar yüzünden sinir krizleri geçiriyordum,birde üzerine Banu Avar ın programlarını izleyince,tümden kanser oldum.
Buradan takip edip,bilgilenebiliyoruz ama bu yarayı nasıl kapatacağız?Tepkimi artık bir yerlerde msj yazarak göstermek istemiyorum.Katılabileceğimiz her hangi bir toplantı yada benzeri birşey varmı?
Seçimlerdede istediğimiz insanları seçemiyoruz.Oy versekde buz dolabı,tv,kahveyle bile oy kazanmaya çalışıyorlar diyoruz ama (alıpta onlara oy verenler için söylüyorum),bunlar için bile kendi şerefini,onurunu,ülkesini satanlar var.Bu kesimde çok olunca,bizde oturduğumuz yerden kanser ola ola yıpranıp gidiyoruz.Ben artık oturmak istemiyorum.Birşeyler yapılmalı,sesimizi duyuracak bir yol olmalı.Sizlerden destek ve öneri bekliyorum arkadaşlar.
Kömüre,kahveye,buzdolabına ülkesini,şerefini,haysiyetini satmayan bilgili insanlarla yaşamak dileğiyle....


Şunuda eklemek istiyorum.Bu gün eşim bir kitap okuyordu.İsmi,İstanbulda bir yahudi ailesi...İnkilap yayınlarından basılmış ve inanılmaz bir cümle içeriyordu.Bende şimdi onlara 2 tane msj gönderdim,inş cevap verirler.Mesajım aşağıda yazıyor.Bunuda neden yazdığımı mesajı okuyunca anlarsınız...

İstanbulda bir yahudu ailesi katabının,3. bölümünün,6. paragrafında,217.sayfasındaki cümlede; (Hahamlar kurulundaki küçük dostları misali bizleri yabancı,ilkel,az gelişmiş kısacası "Türk" olarak görme hakkını kendilerinde buluyorlar.Bizleri,ispanyanın eski soylularını!Bu ne hakaret!),yazıyor.Madem bize bukadar hakaret eden bir yazı içeriyor,siz inkilap yayınları olarak bu kitabı nasıl basıp,yayınlıyorsunuz?Kitabı okumayı hemen bıraktım.Bir daha sizin kitaplarınızı almayacağım!Çok üzüldüm,çok sinirlendim,çok kırıldım...Yazıkki bunu bana okuttunuz,yazıkki belki yüzlerce,belki binlerce kişiye okuttunuz...

Sağlıcakla...

Re: Nasıl (dur) diyeceğim?Neler oluyor?

İletiGönderilme zamanı: Sal Tem 13, 2010 13:01
gönderen itaatsiz
Ben de seninle aynı hisler içinde çevremi, olup biteni sorgularken bir site ile karşılaştım. Hatta o siteye burada rastladım. http://www.tgb.gen.tr/ Türkiye Gençlik Birliği.
Damlaların göle hatta okyanuslara dönüşeceği; ''Kükremiş sel gibi bendini çiğneyip aşacağı'' ''yeni havza'' burasıdır.
Ben de bir üyesiyim. Grurla belirtirim. Her ilde yapğılanmış icraatları nesnel bir birlik.