1. yüz (Toplam 1 yüz)

Polis İçindeki Çeteden Şikayet Edene Bak

İletiGönderilme zamanı: Cum May 25, 2012 19:31
gönderen Oğuz Kağan
Polis İçindeki Çeteden Şikayet Edene Bak

Bilemiyoruz kıyamet alametlerinden midir...

İnsanların yüzsüzleşip, daha dün övdükleri ve faydalandıkları şeyleri unutup, gün gelip bu şeylerden şikayet eder konuma gelmesi.

Eğer öyleyse bir kıyamet alameti ile karşı karşıyayız...

"Ergenekon" sürecinde insanlar hakkında onlarca asılsız, yalan yanlış haber yazıp, bunlar üzerinden yazdığı kitaplarla zengin olan;

Attığı iftiralar kanıtlanıp mağdurlar tarafından binlerce lira tazminat ve hapis cezasına mahkum olunca da, kendini mağdur ilan edip, AKP vekili olarak Meclis'e kapağı atan Şamil Tayyar öyle bir laf etti ki dinleyenlerin ağzı açık kaldı:

Şamil Tayyar; polis içinde bir çetenin siyaseti dizayn etmeye çalıştığından, telefonlarını dinleyip servis etmelerinden ve kendisi ile birlikte bakan Şahin'i tehdit etmesinden şikayet etti.


Yanlış duymadınız...

"Ergenekon" sürecinde kendisine beslenen yalan yanlış belgelerle sözde gazetecilik yapan...

"Ergenekon" sürecinde hukuksuz olarak dinlenen insanların ortaya saçılan görüşmeleri üzerinden siyaseti dizayn etmeye çalışanlarla kolkola yürüyen bu AKP vekili şimdi kendisi hukuksuz dinlemelerden ve siyaseti dizayn etmeye çalışan polis içindeki çetelerden şikayet ediyor.

Bu şikayetini dillendirirken kendisi ile ilgili de önemli ifşaatlerde bulunuyor.

Konu ile ilgili ilk demecinde, "polis içinde bir çete"den şikayet eden Şamil Tayyar, bu akşam çıktığı Beyaz TV'deki Basın Kulisi programında çerçeveyi "Gaziantep polisi içinde bir çete" olarak daraltı.

Şamil Tayyar, kendisi ile yakın çevresi arasında geçen konuşmaları başka yerlerden duymaya başlayınca , "istihbarattaki arkadaşlarına" kendisinin ve çevresindeki insanların telefonlarını verip dinlenip dinlenmediklerini tespit ettiğini açıkladı.

İddiası; Gaziantep'de bir grup polisin, yasadışı dinleme yapıp, ilgili yerlere sızdırarak siyaseti dizayn etmeye çalıştığı yönündeydi.

Size tanıdık geldi mi bu iddia?

Polis içindeki çeteden şikayet eden Şamil Tayyar; "istihbarattan" kendisine en hassas bilgileri veren birilerinin olduğunu da bu arada itiraf etmiş oldu.

Tayyar'ı sonra; polisin çok kolay dinleme yapabilmesinden, hakimlerin dinleme kararlarını incelemeden imzalamasından ve insanların çok kolay terör suçuna dahil edilebilmesinden şikayet ederken bulduk.

Tabi ki her konuşmasında olduğu gibi, Tayyar sözlerini tehditle sonlandırmayı ihmal etmedi.

İçişleri Bakanlığının bu olayı soruşturmak için iki polis müfettişi görevlendirdiğini belirten Tayyar; eğer bu polis müfettişlerinin meslek taassubu için bu olayı örtbas etmeye kalkışması durumunda, "bu dünyada ve öbür dünyada iki elinin yakalarında olacağını" belirtti.

Mehmet Altan'ın sivil vesayetten şikayet etmesinden sonra; "polis içindeki çeteleşmeden" ve "yasadışı dinlemelerden" şikayet eden Tayyar'la Türkiye bir yaşına daha girmiş oldu.


Açık İstihbarat, 25 Mayıs 2012

Re: Polis İçindeki Çeteden Şikayet Edene Bak

İletiGönderilme zamanı: Cum May 25, 2012 19:42
gönderen yigitler
Hic bir tutarliligi ve inandirciligi yok bu zatin, Tayyare gibileri hic ciddiye almamak lazim.