1. yüz (Toplam 1 yüz)

PKK ne zaman, nasıl ortadan kalkar

İletiGönderilme zamanı: Sal Ara 30, 2014 7:24
gönderen Erkan Güçiz
Eski FBI (ABD Federal Polis Teşkilatı) çalışanlarından Dr. Paul L. Williams bir yazısında, mahkeme kayıtları ve eski bürokratların ifadesine dayanarak, Fethullah Gülen cemaatinin 25 Milyar dolarlık servetinin CIA (ABD Milli İstihbarat Teşkilatı) kanalıyla Afganistan’dan Türkiye’ye taşınıp, oradan da dünya pazarlarına çıkarılan uyuşturucudan kaynaklandığını söylüyor.

Gülen hakikaten CIA ile ilişkili mi?

Amerika’da oturma izni için referans mektubu verenlerin CIA çalışanı Graham Fuller ve Amerikan Ankara Büyükelçiliği yapmış Mark Grossman ve Morton Abramowitz olduğuna bakılırsa yanıt belli.

Türkiye’den NATO uçaklarıyla Belçika’ya taşınan “mallar” İngiltere ve Amerika’ya sevk ediliyordu. İddiaya göre, diplomatik dokunulmazlıklarından yararlanan Türk diplomatları bavul dolusu eroin taşıyorlardı.1

CIA’nin, satın alınmış yandaş, kiralık katil, cinayet, suikast, rejim devirme ve değiştirme gibi kirli işlerde kullandığı paranın uyuşturucu ticareti ve tacirleri ile işbirliğinden kaynakladığı binlerce belge ile ABD Kongre ve Senatosu’nda kayıt altında.

Türk Dışişleri Bakanlığı İnternet sitesinde PKK/KONGRA-GEL dünyanın en tehlikeli terörist gruplarından biri olarak tanımlanıyor. Terörizm ve uluslararası organize suç örgütlerinin bağlantılarının açık bir örneği olarak gösteriliyor. “Bu terörist ağı uyuşturucu trafiği ve pazarlaması yapıyor” deniliyor. PKK/KONGRA-GEL’in esrar ve eroin üretim ve Avrupa’da pazarlanması için bir alt yapı oluşturduğu, ayrıca insan kaçakçılığı ve uyuşturucudan kazanılan kara paranın aklama yolları da olduğu belirtiliyor.2

ABD’nin “Özel Olarak Belirlenmiş ve Mallarına El Konulmuş Yabancılar” listesinde isimleri olan Türk vatandaşlarından birkaçı listeye giriş tarihlerine göre aşağıda sıralı.3

Bu kişiler “Uyuşturucu Baronu” olarak tanımlanıyor.

PKK, 2008 yılında listeye girmiş; “Uyuşturucu Baronu”, “Yabancı Terör Örgütü” ve “Uluslararası Terör Örgütü” etiketleriyle.

ABD yasalarına göre bu kişilerle “iş yapanlar”, her işlem için 1 Milyon doları aşan para ve 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır. Suçu işleyen şirket yöneticisi ise ceza 5 Milyon dolara ve 30 yıl hapse kadar çıkabilir.4

27 Kasım 2007
DÜZCAN, Ceylan

May 30 Mayıs 2008
PKK (KÜRDİSTAN İŞÇİ PARTİSİ)
YAKUT, Cumhur (namı diğer, TANN, Ahmet)

14 Ekim 2009
ALTUN, Ali Rıza (namı diğer, ALTUĞ, Risa; KIVIRCIK, namı diğer, Ali; RIZA, Ebubekir)
AYDAR, Zübayir (AYDAR, Zubayin)
KARAYILAN, Murat

20 Nisan 2011
BAYIK, Cemil
KALKAN, Duran (namı diğer, ERDEM, Selahattin)
KARTAL, Remzi
OK, Sabri
UZUN, Adem

1 Şubat 2012
AKBULUT, Çerkez (namı diğer, MURAT, Altığ; namı diğer, MURAT, Cernit)
BOZTEPE, Ömer
GELERİ, Ömer
GELERİ, Zeyneddin

Yukarıda isimleri yazılı kişilerle yakından görüşen Türk milletvekilleri ellerini kollarını sağlayarak ABD’ye girip çıkıyorlar. Herhalde bavulla eroin taşıyan diplomatlar gibi bunların da politik dokunulmazlıkları var orada.

ABD, kaçınılmaz, saklanmaz bir gerçek olan PKK terörü ve uyuşturucu trafiğini resmen ilan ediyor fakat CIA’nin para kaynağı olan uyuşturucu ticaretinde ortağı ve maşası olan PKK’nın ortadan kalkmasına şimdilik asla izin vermeyecektir.

Bize “Çözüm Süreci” diye izlettikleri oyunun sonunda “Özerk Kürdistan” kurulacak. PKK resmi kişilik kazanıp terör örgütü olmaktan çıkıp, CIA’nin onlara ihtiyacı kalmayıncaya kadar da Kolombiya’da ve Afganistan’da olduğu gibi “meşru” olarak uyuşturucu üretim ve ticaretini devam ettirecektir.

Ek kaynak: Türkiye'nin ABD ile ölümcül kucaklaşması

Konuyla ilgili:
PKK’yı kim yarattı, ne zaman, niçin?


Kaynak:
1. http://www.familysecuritymatters.org/publications/detail/exclusive-gulen-movement-funded-by-heroin-via-the-cia
2. http://www.mfa.gov.tr/turkey_s-efforts-against-the-drug-problem.en.mfa
3. http://www.treasury.gov/ofac/downloads/t11sdn.pdf
4. http://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/tg318.aspx