1. yüz (Toplam 1 yüz)

Nerede oturuyor bu ÜST AKIL

İletiGönderilme zamanı: Pzr Tem 17, 2016 18:13
gönderen Erkan Güçiz
ABD nereden biliyordu, yaklaşık 4 saat önceden?

15 Temmuz, 18:37

Türkiye’de yaşayan ABD vatandaşları için yeni güvenlik mesajı.

ADB Ankara Büyükelçiliği, İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin kapatıldığını, Ankara’da patlama seslerinin işitildiğini ABD vatandaşlarına duyurur.

Türk hükümeti, Türk Ordusu’ndan bir bölümün bir ayaklanmaya kalkıştığını, güvenlik güçlerinin bunun kontrolü için hareket halinde ve bazı binaların kuşatma altında olduğunu bildiriyor.
—————————
15 Temmuz, 19:11

Başkan Obama, Dışişleri Bakanı Kerry ile yaptığı telefon konuşmasında, Türkiye’de herkes, demokratik yollarla seçilmiş Türk Hükümetini desteklemeli, sakin olmalı ve şiddet veya kan dökümünü engellemeli dedi.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu DARBECİK (GEMİCİK gibi bir şey) veya “KALKIŞMA GİRİŞİMİ” haberini ilk defa saat kaçta duydu dersiniz.

İnternette medya tarandığında, Doğan Haber Ajansı’nın 22:23 haberinden öncesi bulunamadı.Birisi, “üst akıl, üst akıl” deyip duruyor.

Nerede oturuyor bu ÜST AKIL, görüyor muyuz?

Re: Nerede oturuyor bu ÜST AKIL

İletiGönderilme zamanı: Pzt Tem 18, 2016 13:33
gönderen xyz
Herkes nerde oturduğunu bilmektedir. şimdi üst akıllar nerde oturmakta sorusundan ziyade bunlar karşı nasıl hareket etmeliyiz sorusunu tartışmak lazımdır.

Re: Nerede oturuyor bu ÜST AKIL

İletiGönderilme zamanı: Pzt Tem 18, 2016 14:54
gönderen Erkan Güçiz
TC ERKAN GÜÇİZ sayfasında, "ABD nereden biliyordu, yaklaşık 4 saat önceden?" diyerek başlayan paylaşıma gelen yorumlardan sonra bu açıklama gerekli.

ABD Büyükelçiliği sayfasındaki, ABD vatandaşları için uyarı, kullanılan bilgisayar, tablet, akıllı telefonda yerel saat Türkiye ise, "Cumartesi 01:37" olarak görünüyor; yani 16 Temmuz.

Hemen onun bitişindeki bağlantıyı açtığınızda, saati belirsiz olan "15 Temmuz" tarihli uyarı çıkıyor.

Zaten John Kerry, "Biz yapmadık" dedi; biz de inandık.

http://turkey.usembassy.gov/sm_07152016.html