1. yüz (Toplam 1 yüz)

"Sayın Öcalan"sözüne 6 ay hapis

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 23:09
gönderen Çetin Taş
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, terör örgütü elebaşısı için ''Sayın Öcalan'' dediği gerekçesiyle yargılandığı davada 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Diyarbakır 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Türk ile avukatı katılmadı.

Dava dosyasını inceleyen mahkeme heyeti, sanığın suç ve suçluyu alenen övdüğünün tüm dosya kapsamı ile sabit olduğunu, sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK'nin suç ve suçluyu öven 215/1 maddesi uyarınca, sanığın aynı sözleri aynı konuşma içinde birden fazla tekrar etmesi ve ayrıca bir partinin genel başkanı olması sebebi ile halk üzerinde bırakacağı etki de nazara alınarak 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasını kararlaştırdı.

DTP Genel Başkanı Türk, 18 Ocak 2006 tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda DTP'li belediye başkanlarının katılımıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, ''Silahların tamamen susması için yoğun çaba harcadığımız mevcut durumda, sayın Öcalan üzerinde ki tecridin ağırlaştırılmasının, toplumsal kaygıları çok daha derinleştirdiği görülmektedir'' demişti.

Kaynak: Yeniçağ Gaztesi,06.03.2007

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 23:13
gönderen Ram
Çetin Taş, şuna ceza var mı acaba: "Sayın onun bunun çocuğu." Haber için teşekkürler.

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 23:20
gönderen Çetin Taş
RAM kardeşim,rica ederim.Vallahi,ben de merak ediyorum.Bir fırsatını bulur da kim önce televizyona çıkarsa,o söylesin şerefsizin hak ettiği sıfatı.Bakalım hapis var mı,yok mu? :wink:

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 23:32
gönderen Sandra
6 ay cok ya bence 6 gun yeterdi akli basina gelirdi hemen cok caydirici bir ceza
simdi ben turkiyedeki hukuk sistemini tam bilmiyorum ama herhalde pek ic acici degil orasida sayin diyen adam resmen sunu ima ediyor apo bizim basimizdir onu yuceltiyorum diyor ve adam alti ay yatinca hemen akli basina gelecek

ben olacak allah belami versin 7 yildan baslatirim resmen yandaslik ya terorist basina yandaslik 6 ay mi?

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 18:41
gönderen shadow39
6 ay yatirmazlar bence .en kisa surede cikar

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 18:53
gönderen DAVUD
Bugüne kadar ülkedeki potansiyel bölücüleri,göz göre göre,''baş tacı''edenleri,bakalım halk kaç ayla yargılayacak.Adamlar heryerde basbas bağırıyor,suç değil,nedense artistlik olsun diye,ufak sözde ceza veriliyor.Olacak şey değil.Vereceksen,toyekün vereceksin,vermeyeceksen,show yapmanın bir manası yok.

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 20:00
gönderen |Kuralsız|
Eskiden böyle suçlar en az 15-20 yıldan başlardı...

Şimdi adam çıkıp ben '' K..stan '' ı kuracağım diyo , tık yok...

Polise taş atıyorlar göz altına almak yok...

Ulan ben demi bi devlet kursam diyorum bazen... :twisted:

K..sızlık Dizboyu...Haber için tşk.

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 20:31
gönderen Çetin Taş
Pazar akşamı haberleri izliyorum.Okmeydanı'nda PKKlılar gösteri yapmış,otobüs yakmış.Bunların görüntülerini veriyorlar.Polis uzaktan izliyor.Haberi START TV'nin verişi ile KANALTÜRK'ün verişi arasında fark insanın sinirlerini yok edecek kadar fazlaydı.STAR,"polisin kısa süredeki müdahalesi sonucu elemscler dağıldı"diye veriyor.Tabi görüntüleriyle çelişiyor,adamlar otobüs durdurup,yolcuları indirip,otobüs yakacak cüreti bulmuşlar.
Demem o ki,ben kanunların yetersiz lduğuna inanmıyorum,polisin yetkilerinin azaldığını da kabul etmiyorum.Değişen sadece hükümetin her konuda lduğu gibi,iç işleri konusunda da gereken iradeyi gösterememesi ve polisin başındakilere gereken talimatları verememeleri.
Vay be,harçları protesto etmek için yaptığımız yürüyüşte bile polisbizi darma duman etmişti vakti zamanında.O polis nerede acaba?

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 20:37
gönderen |Kuralsız|
Çetin Taş yazdı:Değişen sadece hükümetin her konuda lduğu gibi,iç işleri konusunda da gereken iradeyi gösterememesi ve polisin başındakilere gereken talimatları verememeleri.


İçişlerimiz kime emanet :arrow: :?:

Vay be,harçları protesto etmek için yaptığımız yürüyüşte bile polisbizi darma duman etmişti vakti zamanında.O polis nerede acaba?Şimdiki Polis'le o zamanki Polis arasında epey bi ''Boy'' farkı var...

4 yılda ''Reform'' adı altında askerin ve polisin yetkilerini sıfıra indirdiler... :wink:

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 07, 2007 20:41
gönderen HunTürK
vaybe ben kürt değilim ama apoya sayın apo desem bana kaç yıl sokarlar acaba çok merak ediyorum ben kürt değilim polise taş atsam bana ne yaparlar çok merak ediyorum ben kürt değilim Türkiyeyi bölücü sözler söylesem bana bişey yaparlarmı size bişey söyleyeyimmi beni yaşatmazlar bile ama kürt değilim o yüzden kürt olsaydım serbesttim bende