1. yüz (Toplam 1 yüz)

AKP her sandığa 9 kişi görevlendiriyor

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 23:14
gönderen Çetin Taş
AKP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla seçimde Türkiye’deki toplam 175 bin sandıkta 1.5 milyon partilinin görev yapmasını kararlaştırdı

AKP teşkilatlarının hafta sonunda yapılan Danışma Meclisi toplantılarında seçim hazırlıkları değerlendirildi. Parti yöneticileri ve milletvekillerinin de katıldıkları toplantılarda teşkilatlara, Başbakan Erdoğan’ın seçimlerde her bir sandıkta, kadın kollarından 3, gençlik kollarından 3 ve ana kademe parti teşkilatından 3 olmak üzere toplam 9 partilinin görev yapmasını istediği talimatı iletildi. Teşkilatlara, 10 Mart tarihine kadar Türkiye genelindeki her bir sandıkta görev yapacak 9 görevliyi belirlemeleri istendi.

Ordu gibi!...
AKP yönetiminden verilen bilgiye göre, Türkiye’de toplam 175 bin seçim sandığı bulunuyor ve seçimlerde seçmenler bu sandıklarda oy kullanıyor. Bu durumda her bir sandıkta 9 partilinin görevlendirilmesi, seçimlerde yaklaşık olarak 1.5 milyon AKP’linin sandık başlarında görev yapması anlamına geliyor. Teşkilatların her bir sandıkta görev yapacak 9 kişiyi belirlemesinin ardından Türkiye genelindeki 1.5 milyon sandık görevlisi, genel merkezden gönderilecek yönetici ve uzmanlar tarafından eğitimden geçirilecek. Sandık görevlilerine, oy kullanma sırasında dikkat etmeleri gereken konular, seçim kurullarına yapılacak itirazlar, oy kullanmaya ilişkin partili seçmene yapılacak yardım ve ortaya çıkabilecek sorunlar konusunda parti yönetimine doğrudan bilgi verilmesine ilişkin eğitim verilecek.

Başbakan Erdoğan dün Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık etti. Erdoğan daha sonra partisinin MYK toplantısına katıldı.

AKP’li Gündüz, Köşk seçiminde CHP ile mutabakat aramayacağını söyleyen Erdoğan’ı yalanladı!

’Zamanı geldiğinde CHP ile görüşülecek’
Parlamento muhabirleriyle sohbet eden Gündüz AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin soruları cevapladı. Gündüz, “zamanı geldiğinde CHP ile de görüşüleceğini” söyledi. Parlamento muhabirleriyle sohbet eden Gündüz, “Başbakan, cumhurbaşkanı seçimi konusunda CHP ile mutabakat aramayacağını söyledi. Ama öte yandan dokunulmazlık konusunda ise CHP uzlaşmaya yanaşmadığı için yapılamadığını söylüyor. Tam tersi olması gerekmez mi?” sorusu üzerine, AKP’nin hemen her konuda toplumsal mutabakatın sağlanmasından yana olduğunu söyledi. Katılımcı demokrasinin gereğinin de bu olduğunu kaydeden Gündüz, “Liderlerin kamuoyuna yansıyan beyanları, zaman zaman bizim toplumsal mutabakat talebimiz, anamuhalefet partisinin çok sivri çıkışları yüzünden baltalanabiliyor” dedi. Gündüz, “Yani bir mutabakat arayacak mısınız?” sorusuna, “Tabii arayacağız. Sayın Başbakanın da talebi böyle...” derken, “Tam tersini söylemişti” sorusu üzerine “Sayın Başbakan, cumhurbaşkanlığı konusunda toplumsal uzlaşmaya önem vereceğini beyan etti” ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi,06.03.2007