1. yüz (Toplam 1 yüz)

Demokrasi hazımsızlarını durdurabilirsek önümüz açıktır

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 08, 2007 19:48
gönderen Veled
Demokrasi hazımsızlarını durdurabilirsek önümüz açıktır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir'den demokrasi vurgusu yaptı. Ülkeyi çatışmacı zihniyeti benimseyenlere teslim etmeyeceklerini belirten Erdoğan, demokrasiyi hazmedenlere dur deme çağrısında bulundu.Erdoğan, "Türkiye'yi yeniden tekerleme siyasetine, vehimlere, anlamsız polemiklere, demokrasi hazımsızlıklarına mahkum etmek isteyen anlayışlara dur demeyi bilirsek, o zaman bizim önümüz açıktır."dedi.

Nevşehir'de TOKİ tarafından yaptırılan 1094 konutun anahtar teslim töreninde halka hitap eden Başbakan Erdoğan, dünün krizlerinden bugün eser kalmadığını söyledi. 3 Kasım öncesinde ülkeyi uçurumun kenarına getirenlere geçit verilmemesini isteyen Erdoğan, Türkiye'de menfaatlerini ülkenin yerinde saymasına endekslemiş bir mutlu azınlık dışında herkesin gözünü geleceğe diktiğini kaydetti. AK Parti Lideri, "Türkiye'yi bir kez daha asla, üretim, yatırım yerine, boş laf, kavga, gölge oyunlarıyla yönetmeye çalışanlara teslim etmeyeceğiz. Kendi menfaatinin peşinde koşmaktan bu ülkenin menfaatini unutanlar, bu ülkenin kaynaklarını ona buna peşkeş çekenlere, bir kez daha asla geçit vermeyeceğiz" diye konuştu.

Kayıp yılların ardından Türkiye'nin hak ettiği kalkınma seviyesini yakalamaya başladığını dile getiren Erdoğan, geleceğe ilişkin büyük hayaller taşıdıklarından söz etti. Ülkeyle ilgili kurdukları hayallere gülenler için, "Son gülen iyi güler" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti: "Büyük düşünüyoruz, küçük hesaplarla, sığ düşüncelerle ilgilenmiyoruz. Millet olarak önümüzde çok daha büyük hedefler, güzel hayaller var. Dün bizi hayalcilikle suçlayanlar, bugün gerçeklerle yüzleşemeyenler, gelecekle ilgili hedeflerimizi de hafife alsınlar. Bu millet zaten böylelerine ne vereceğini gayet iyi biliyor. Son gülen iyi güler. Zira, bu milletin umutlarıyla heyecanlarıyla beklentileriyle oynanmayacağını o aklı evveller de yakında öğrenecekler"

SEÇİM SLOGANI: TEK BAŞINA, İŞ BAŞINA, YOLA DEVAM

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Nevşehir'deki törende seçim sloganını da açıkladı. 3 Kasım'da 'Tek başına, iş başına' sloganını seçtiklerini hatırlatan Erdoğan, şimdi de AK Parti'nin, 'Tek başına, iş başına, yola devam' sloganını kullanacağını ifade etti. Erdoğan, Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin 10 bin dolara çıkması ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına Türkiye'nin girebilmesi için bunun şart olduğunu savundu.

Borçların iptal edilmesiyle ilgili bazı talepler geldiğine değinen Erdoğan, bu tür taleplere karşı çıktığını söyledi. Vatandaş elektrik borcunu ödemediğinde nasıl elektriği kesiliyorsa aynı şekilde kaçak kullanan ya da borcunu ödemeyenlere ayrıcalık yapılamayacağını ifade etti.

Konuşmasında "AK Parti'ye menfaat için oy verecek olan varsa vermesin."diyen Başbakan Erdoğan prensiplerini şu sözlerle aktardı: "Gelirken söz verdik, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik, yedirtmeyeceğiz. Kimse bizden politik bir gayret beklemesin. Biz emanetçiyiz. Biz oy endişesiyle yalpalama yapmayız, sapma yapmayız. Bize menfaat karşılığı, özel muamele karşılığı oy verecek olan varsa vermesin. Biz halkımıza hizmetkarız. Biz halkımızın efendisi değil, hizmetkarıyız"

Başbakanın konuşması esnasında vatandaşlardan bir kısmı 'Beş yıl daha' dedi. Bunun üzerine Erdoğan, "Vatandaş devam derse bizde tamam deriz."cümlesini kullandı.

Erdoğan konuşmasının ardından bazı ailelerinin anahtarlarını bizzat takdim etti. Ardından vatandaşların davetini kıramayarak eşi Emine Hanımla birlikte konut sahiplerini yeni evlerinde ziyaret etti.

NEVŞEHİR'E İLK UÇUŞU ERDOĞAN YAPTI

Turizm şehri olan Nevşehir'deki havaalanı dün Başbakan Erdoğan'ın ATA uçağıyla inişiyle açılmış oldu. Erdoğan'ın ardından Türk Hava Yolları da Nevşehir'e ilk seferi koydurdu. Erdoğan, Nevşehir'e uçakların dolacağını ve şekilde Nevşehir'in de kazançlı çıkacağını söyledi.


08 Mart 2007, Perşembe Zaman

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 08, 2007 22:43
gönderen Çetin Taş
Komik bir adam bu adam yahu.Demokrasiyi hazmedemeyenler kim?Kim demokrat?Ne yapılmış memleketin yararına bu hükümet tarafından?Hayret yahu!

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 08, 2007 22:57
gönderen Hasta
Türkiye'de,iktidar olmuş bir politikacının demokrasi kelimesinden utanmadan sözedebilmesi için,önce mevcut seçim kanununu değiştirmek için düğmeye basmış olması gerekir,ne demokrasisi... :evil: Haa,tabii,utanması olan politikacılar için söyledim bunu.. :twisted:

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 08, 2007 23:19
gönderen DAVUD
''Sayın'' Başbakan,bence,ilk oalrak demokrasinin tanımını yapmalı,kendine göre.Bakalım demokrasi deyince,aklına ne geliyormuş?

Slogan,tek başına,iş başına yola devam...

Yapılan iş,demokrasi dersi verme....

Demokrasiye örnek,Monarşik :lol:

''TEK BAŞINA'' demokrasi :idea:

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 08, 2007 23:50
gönderen Yahya Han
Türk Dil Kurumu

Demokrasi: Halkın egemenliği temeline dayanan yönetim biçimi, el erki, demokratlık.

Katılımcı Demokrasi: Toplumun kişileri ve kurumlarıyla geniş katılımının sağlandığı demokratik yapılanma.

Özgürlükçü Demokrasi: Bireylerin her türlü düşüncesine saygı gösteren, yasak koymayan demokrasi biçimi.

Sosyal Demokrasi: Sosyal alanda emekçi toplum kesimlerinin çıkarlarının korunması ve üretimi artırmak yanında hakça bölüşümü de ön planda tutan sosyal ve siyasi akım.


Biraz daha toparlayacak olursak demokrasi; temel hak ve özgürlüklerin çoğunluğa karşı da güvencede olduğu bir çoğunluk rejimidir. Önemli olan 'çoğunluk' değil 'temel hak ve özgürlükler'dir.


Bu tanımlardan yola çıkıp iktidarın yönetimini gözönüne alırsak, "demokrasi hazımsızları" kimler?

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 09, 2007 0:12
gönderen |Kuralsız|
Çetin Taş, Konya'da 111 fabrika açtı işsizlik bitti (fabrikalar zaten 5 yıldır faaliyettelerdi)

Kayseri'de 135 Fabrikanın Temelini attı işsizlik azalacak (Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak'ın fabrikası mobilya lideri İstikbal bile adam çıkarıyo yüzlerce... diğerlerini saymama gerek yok...)

tanık olduğum ve şu an aklıma gelen İcraatları bunlar...

Slogan da, insanda bi anlık gülümseme yapıyo hani :twisted:

haber için tşk.


İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 09, 2007 7:36
gönderen Ram
Arkandayız Tayyip.

Semih R.Cabalar, haber için teşekkürler.

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 09, 2007 15:19
gönderen Sandra
Demokrasi bir tren gibidir bazen iner bazen binersiniz diyen adam simdi nasil olurda demokrasi hakkinda böyle konusur anlamak mumkun degil

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 09, 2007 16:29
gönderen Veled
Sandra, Ram, Efsane_38, Yahya Han, DAVUD, nurdi, Çetin Taş, okudugunuz için sagolun çetin abime katılıyorum çok komik adam ya söyledikleri yaptıkları bir uyuşsa çok şeyler olacak ama...