1. yüz (Toplam 1 yüz)

TSK internet sitesini de fişledi..!

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 09, 2007 17:16
gönderen Panzehir
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 28 Şubat süreciyle birlikte başlatılan ve 10 yıldır düzenli olarak sürdürülen medya kuruluşlarına ilişkin 'güvenilirlik' değerlendirmesinin sonuncusunu Nokta dergisinden Ahmet Şık ele geçirmiş ve yayına vermişti..

Ancak Nokta Dergisi listeye giren gazeteleri ve yazarları açıklarken bir ayrıntıyı gözden kaçırdı.. Çünkü fişlenenler arasında internet haber siteleri de vardı..

Genelkurmay'dan bir personelin medyaya sarı zarf dağıttığını haber yapan Sonsayfa.com sitesi ise internet siteleri listesinde yer alan tek haber sitesi oldu....

Hatırlanacağı gibi Sonsayfa.com, Genelkurmay içinde bir personelin medyaya sarı zarf servisi yaptığını belgeleri ve video görüntüleriyle yayına vermiş ve kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı..

Genelkurmay bu görüntüleri aylarca saklamış ve elinde böyle bir görüntünün olmadığını açıklamıştı. Ancak Sonsayfa, yok denen görüntüleri ele geçirmeyi başarmıştı..


İşte raporda Sonsayfa ile ilgili yer alan bölüm :

"04 Temmuz 2005 tarihinde yayın hayatına başlayan sonsayfa.com isimli sitenin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Özışık Akşam, Sabah ve Milliyet gazetelerinde 8 yıl görev yapmıştır. İnternet medyasında ise son 6 yıldır çalışmaktadır.

Süleyman Özışık’ın önce internethaber.com adlı sitede yazıları yayımlanmıştır. Daha sonra sonsayfa internet sitesine genel yayın yönetmeni olmuştur.

Sitenin arşivi incelendiğinde, askeri haberlerde Hürriyet, Sabah, Milliyet gibi gazetelerden çıkan haberlerden alıntı yaparak yer verdiği, olumsuz haber ve yorumda bulunulmadığı değerlendirilmektedir.

Sonsayfa.com internet sitesiyle ilgili domain bilgileri EK-C’de sunulmuştur.
"


:arrow: Kaynak