1. yüz (Toplam 1 yüz)

Kroki faksı "Taraf Gazetesi"nden çekilmiş

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 26, 2008 14:23
gönderen Ram
İşçi Partisi'nin 23 Mart'taki basın açıklamasında; Taraf Gazetesi'nin "AKP'nin kapatma davasındaki iddinâmedeki bir metin, kelimesi kelimesine Ulusal Kanal baskınında bulundu!" iddiası çürütülmüştü. Bu metnin sadece başlıkları değiştirilerek, kapatma davası iddinâmesi ortaya çıktıktan sonraki günlerde AYDINLIK dergisi'ne giren bir metin olduğu ve başlıkların da dergi editörünün yorumu olduğu belgeleriyle gösterilmiştir.
Görsel ayrıntı için tıklayınız.


Bugün ise, az önce (yaklaşık 1 saat kadar önce) basın açıklaması düzenleyen Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın BÜYÜKDAĞLI, Taraf Gazetesi'nin 24 Mart tarihli manşetindeki "İP’de kuşkulu Yargıtay krokisi" haberinin, nasıl bir komplo olduğunu açıkladı.

Yalçın BÜYÜKDAĞLI; 13 mart tarihinde çekilen faksın numarası olan [0 312 425 99 76]'nın, Alkım Yayıncılık'ın Ankara Bürosu'nun faksı olduğunu olduğunu, bu büronun telefon numarasını alıp aradıktan sonra karşılarına "Buyrun efendim Taraf Gazetesi" sözleriyle birinin çıktığını, bunun üzerine Taraf Gazetesi'nin künyesini açtıklarını, akabinde gazetenin Ankara Bürosu'nun faks numarasının da [0 312 425 99 76] olduğunu tespit ettiklerini, canlı yayında belgeleriyle açıkladı.

Taraf Gazetesinin internet adresine girdiğimizde, yukarıda resmini koyduğumuz 24 Mart tarihli manşetinin kayıtlardan silindiğini görmek durumundayız. Lâkin, yine yukarıda adresini verdiğimiz haberi daha silmemişler anlaşılan...


İzle

İletiGönderilme zamanı: Çrş Mar 26, 2008 15:06
gönderen Ram
Görüntü yüklenmiştir.

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 27, 2008 19:12
gönderen Çetin Taş
Taraf Gazetesi muhabiri gözaltında Flaş

Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu gözaltına alındı.

Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu, Ergenekon operasyonu kapsamında İşçi Partisi'ne yapılan operasyonda ele geçirilen Yargıtay binasına ait güvenlik zaaflarını gösteren krokileri yayınlayamıştı.

Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu Ankara Küçükesat’taki evine akşamüzeri baskın yapan polis, Arıkanoğlu'nu gözaltına aldı.

Arıkanoğlu şu an sorgulanmak üzere İstanbul’a getiriliyor.

Kaynak:
HÜRRİYET internet sitesi,27.03.2008
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/85605 ... 9&sz=94134

İletiGönderilme zamanı: Prş Mar 27, 2008 19:25
gönderen Türk-Kan
Hürriyet yazdı:İşçi Partisi'ne yapılan operasyonda ele geçirilen Yargıtay binasına ait güvenlik zaaflarını gösteren krokileri

Su gazete bir gün tamamen dogrulari yazsa disimi kiracagim :)

Yanlis: Isci Partisi'ne yapilan operasyonda böyle bir kroki ele gecirilmedi, bu polis tutanaklarinda da sabit!

Bu kroki Taraf'in Ankara bürosundan nereye fakslandi? Hem de operasyondan 8 gün önce!?

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 28, 2008 2:51
gönderen kaye
Bu ne keşmekeş bir iştir yahu. 10 kere okusam, 100 kere dinlesem gene kalkamam altından. Bu gazete ortalığı karıştırmaktan başka ne işe yarar ki; insanların aklını allak bullak etmekten, ona buna çamur atmaktan başka ne işe yarar ki!
Bir deli bir kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış, işin özü budur bence..
Haa, bir de tuncay güney kalksa gelse Türkiye'ye mesela, herhalde o'na ilk iş verecek gazete ya "taraf" olurdu, ya da "zaman"..... Herhalde şimdi ne demek istediğimi anlamışsınızdır..

Tesekkurler....

İletiGönderilme zamanı: Cum Mar 28, 2008 3:33
gönderen tuba
Sevgili Ram, Turk-Kan ve bu siteye katkilari olan herkese,

Sizlere ne kadar tesekkur etsem azdir cunku emeginiz cok buyuk ve emeginizin hakki kesinlikle odenmez! Sizler sayesinde ulkemde olan biten butun gelismeleri, yapilan soylemleri ve onemli tartisma programlarini uzaktan takip edebiliyorum -durumlar her ne kadar ic acici olmasa da ;-(

Iyi ki varsiniz. Saygilar.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2008 9:01
gönderen Çetin Taş
Taraf gazetesi muhabiri serbest bırakıldı

Ankara'da gözaltına alınan ve Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen Taraf Gazetesi Ankara muhabiri Soner Arıkanoğlu, soruşturma savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandı. Hakkında görevsizlik kararı verilen Arıkanoğlu, Kadıköy Adliyesine getirildi.


Soner Arıkanoğlu, Kadıköy Adliyesindeki nöbetçi savcı tarafından sorgulandı. Yaklaşık 2 saat adliyede kalan Arıkanoğlu, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Arıkanoğlu Kadıköy adliyesi'nden çıkışında; "Israrla kaynağımı sordular. İki belgeyi nerede aldığımı hem emniyette hem burada sordular. Ben de gazeteci olduğum gibi basın kurallarına uygun hareket ederek kaynağımı söylemedim. Savcılık tarafından serbest bırakıldım" dedi.

Arıkanoğlu, daha sonra adliye önünde bekleyen arkadaşları ile birlikte adliyeden ayrıldı.
Kaynak:Hürriyet internet sitesi
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/85695 ... 9&sz=20117

tt78 kardeş,aramıza hoşgeldin.

İletiGönderilme zamanı: Cum Ağu 01, 2008 1:05
gönderen Kadir Kavri
Ahmet Altan bildiğime göre Solcu ama en çok Solculara yaralıyor,iktidar yanlısı gibi haber yapıyor,eee ne oldum dememeli ne olacağım demeli

İletiGönderilme zamanı: Cum Ağu 01, 2008 4:23
gönderen maydonos
kadir kavri , ahmet altan ve ailesi dondu haberin yok sanirim 30 yildir onlar libos takiliyor.dolayisi ile hic yaralamiyorlar.solcu olmadiklari icin !!!!!

psikolojik savaş

İletiGönderilme zamanı: Cum Ağu 01, 2008 10:19
gönderen önder kadan
bu psikolojik savaştır.kimsenin kafası karışmasın.taraf gazetesini daha düne kadar kim tanıyordu.hiçkimse .bu gazete ergenekon operasyonu için özel çıkarılmıştır.halkı hem tsk ya ,hem de ulusalcılara karşı kışkırtmaktadır.ama halk gerektğinde ne yapacağını iyi bilir. ABD ,AB ve onların işbirlikçileri halkın ne yapacağını bilemez.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Ara 13, 2008 22:53
gönderen talat pasa 1
HAİNLER APTAL OLUR: KROKİ YALANI BİR KEZ DAHA İFLAS ETTİ!

Ergenekon Tutuklusu Doç. Dr. Ümit Sayın: NUSRET SENEM'DE BULUNDUĞU İDDİA EDİLEN YARGITAY KROKİSİ, POLİSLER TARAFINDAN BANA 22 ŞUBAT'TA GÖSTERİLDİ.Ergenekon davası tutuklularından Doç Dr.Ümit Sayın, 30 Ekim 2008 günlü duruşmada Mahkeme'ye verdiği dilekçesinde, İşçi Partisi Genel Sekreteri Av. Nusret Senem'de ele geçirildiği iddia edilen ve iddianamede Senem'in suçu olarak gösterilen YARGITAY KROKİSİ'nin 22 Şubat 2008 de gözaltındayken sorgulama yapan polisler tarafından kendisine gösterildiğini ve sorulduğunu belirtti.

Sayın, dilekçesinde, Senem'e bu krokiye dayanılarak suçlama yöneltildiğini, 28 Ekim 2008 günlü oturumdA iddianame okunurken öğrendiğini, şok olduğunu, bu nedenle durumu dilekçeyle mahkemeye bildirmek gereğini duyduğunu belirtti. Mahkeme bu hususu sorgular sırasında ayrıntılı olarak dinleyecek.

Bilindiği üzere İşçi Partisi Genel Merkezinde 21 Mart 2008 de arama yapılmış, aramada Nusret Senem'e ait Yargıtay Krokisi bulunduğu iddia edilmişti. Ancak hemen ertesi gün Taraf gazetesinde yayımlanan bu krokinin 13 Mart 200 tarihinde Taraf Gazetesi Ankara Bürosundan İstanbul bürosunda fakslandığı ortaya çıkmıştı. Buna karşı savcılar bu krokisi iddianameye koyarak Sayın Senem'i suçlamışlardı.------------------ Isin Asli burada.
Kendi Yalanlarinda kendileri zehirlenecektir.---------------