1. yüz (Toplam 1 yüz)

Başkent Erbil!

İletiGönderilme zamanı: Çrş Haz 04, 2008 11:56
gönderen Pınar
Başkent Erbil!Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde temsilcilik açan Fransa, sözde Kürdistan devletini tanıdığını dünyaya ilan etti.

Kerkük’ü öne sürüp yeni senaryo yazıyorlar: İktidarı paylaşalım...

Çapulcu Mesut Barzani’nin Irak’ın kuzeyinde yetkili adamı Neçirvan Barzani, Kerkük’te ‘referandum dışında bir çözüm olarak’ iktidar paylaşımına hazır olduklarını söyledi.

Kürdistan kuruldu: Başkent Erbil

Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde temsilcilik açan Fransa, Kürdistan devletini tanıdığını dünyaya ilan etti

ABD’nin desteğiyle Irak’ın kuzeyinde kurulan sözde Kürdistan devleti, Fransa’nın açtığı temsilcilikle resmi statüye kavuştu. Fransa, Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner’in de katılımıyla Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde temsilcilik açtı. Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile görüştükten sonra Erbil’e gelen Kouchner, Erbil havaalanında Bölgesel yönetimin Başkanı Mesut Barzani ve bölgesel yönetimin temsilcisi Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Erbil Valiliği yakınlarında bulunan Fransa diplomatik temsilcilik binasına gelen Kouchner, burada yaptığı konuşmada, Fransa’nın Irak’a eskisi gibi güçlü bir şekilde döneceğini söyledi. Peşmerge temsilcisi Neçirvan Barzani de, hiçbir zaman Fransa’nın kendilerini unutmadığını söyledi. Kouchner, Kerkük ile ilgili bir soruya şu cevabı verdi: “Kerkük’ün geleceğinin referandumla belirlenmesini öngören Irak Anayasasının 140. maddesi, Anayasal bir maddedir ve uygulanması lazım. BM’nin de önerileri vardır ve bunlar da göz önünde tutulması lazım. Biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Barzani’nin 140. maddeyle ilgili fikrini de destekliyoruz.” Konuşmaların ardından Fransa diplomatik temsilciliği törenle açıldı.

Son dönemde temaslar sıklaştırıldı

Kürdistan devletinin kurulması için ABD büyük destek verirken, Türk hükümeti bu gelişmelere sessiz kaldı. Üstelik, Türk yetkililer, peşmergeyle temaslarını son dönemlerde iyice sıklaştırdı. Peşmergeyle temasları üst düzeyde yürüten isim, Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik oldu. Özçelik, 9 Mart 2008’den itibaren sık sık Irak’ta peşmerge gruplarıyla bir araya gelmişti. Bu gelişmelerin kronolojisi şöyle: 29 Mart 2008’de, Özçelik, Irak’ın kuzeyinde peşmerge grup temsilcileriyle görüşmeler yapmış, Neçirvan Barzani’yi Türkiye’ye davet etmişti. 1 Mayıs 2008’de, Irak’ın kuzeyinde, ABD’de icazet turları atan ve Mesud’un yerine hazırlandığı dile getirilen Neçirvan Barzani ile görüşmüştü. 13-17 Mayıs 2008 tarihleri arasında resmi temaslarda bulunmak üzere Bağdat’a giden Özçelik, peşmerge yönetimlerinde de yer alan ve Türkiye’ye yönelik hasmane tutumları bilinen Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve Başbakan Yardımcısı Berham Salih ile bir araya gelmişti. Bu görüşmeler sonrasında tarafların memnuniyeti, akıllara “Hükümet, ABD’nin, PKK’yı bitirme karşılığı peşmergeyi ve kukla devleti tanıma dayatmasını kapalı kapılar ardında kabul mü etti” sorusunu getirmişti.

Bush Beyaz Saray’da ağırlamıştı

23 Mayıs 2008 tarihinde ABD’yi ziyaret eden Irak’ın kuzeyindeki yerel Kürt yönetiminin üst düzey yetkilisi Neçirvan Barzani, Washington’da ABD Başkanı George W. Bush ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile görüşmüş ve Bush’a, “Amerikan halkının Irak’a özgürlük getirmek için yaptığı fedakarlıklardan dolayı” teşekkür etmişti. ABD Başkanı George W. Bush, peşmerge lideri Mesud Barzani’yi, Beyaz Saray’da ’Kürdistan bölgesel hükümetinin başkanı’sıfatıyla ağırlamıştı. Barzani, Ekim 2005’te gerçekleşen bu görüşmeye, üzerinde peşmerge üniformasıyla katılmıştı.

Fransa diplomatik temsilciliği Erbil’de törenlerle açıldı. Törende sözde Kürdistan bayrakları da yeraldı.

Resim

İletiGönderilme zamanı: Çrş Haz 04, 2008 12:20
gönderen ironman
fransızlara karşi artık iktidar ve diger muhalefet partileri cok sessiz kalıyor dik başli duran kimse yok cok ileri gidiyolar ab icin ulkeyi verecek bizim şerefsizler bence fransaya karşi amborgo uygulanmalı!!!!zaten iclerine ermeni ve yahudi lobisi yerleşmiş bir millet sarcozy zaten yahudi yunan asıllı bir annenn cocugu ne beklersin hem yahudi hem yunan :!:

İletiGönderilme zamanı: Çrş Haz 04, 2008 21:58
gönderen Çetin Taş
Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse:
-Fransa ile tüm diplomatik ilişkiler kesilir.
-Fransa ile her türlü askeri ilişkiler kesilir.İhalenin ''i'' si koklatılmaz.
-Fransa ile her tülü sportif ilişki kesilir.
-Her türlü Fransız yatırımı devletleştirilir.Bunlara KARFUR,RÖNO dahil.
-Fransız vatandaşlarının Türkiye'ye girişlerinde kıçlarına kadar aranmaları sağlanır.

Bu listeyi böyle uzatırım.Ama dedim ya...Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Haz 07, 2008 16:17
gönderen malatyalı
Çetin Taş yazdı:Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse:
-Fransa ile tüm diplomatik ilişkiler kesilir.
-Fransa ile her türlü askeri ilişkiler kesilir.İhalenin ''i'' si koklatılmaz.
-Fransa ile her tülü sportif ilişki kesilir.
-Her türlü Fransız yatırımı devletleştirilir.Bunlara KARFUR,RÖNO dahil.
-Fransız vatandaşlarının Türkiye'ye girişlerinde kıçlarına kadar aranmaları sağlanır.

Bu listeyi böyle uzatırım.Ama dedim ya...Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse.
grur, şeref,vatan sevgisi...bunların devri kapandı artık.halkımız sadece namaz kılanlara oy veriyor.bilmiyor oy verdikleri kişilerin gerçek yüzünü onlarda bu ülkeyi grurla şerefle yönetmiyor amerikadan icazet alarak yönetiyor.fransanın bu yaptığı bini aştı ama tayyipten hala ses yok.olmayacakta.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Haz 07, 2008 17:33
gönderen Egeli
ASALA'yı desteklediler...Ses çıkarmadık

Soykırım diyorlar...İlle de AB diyoruz

Kürdistan diyorlar...Oralı olmuyoruz

Lafa gelince,Şahin Bey'in torunuyuz,Kurtuluş Kutlamaları'nda silah atmasını biliriz.

Şahin Bey'in kurşun attığı Fransız,bizi yıllardır ayakta götürüyor!

301,301 diyorlar...

3'ün 1'ini dahi göremeden,ortasındaki sıfırı alırsak,hiç şaşmayalım.

Biz Brüksel naraları atmaya,Champs Elyseés hayalleri kurmaya,Avrupa'nın beyaz kızlarını nasıl elde edebilirizi,ülkeden nasıl kaçabilirizi düşünmeye devam edelim!

Onlar da,bize Fransız Öpücüğü'nü kondurmaya devam etsin...

İletiGönderilme zamanı: Cmt Haz 07, 2008 20:47
gönderen Ram
Görüntü eklenmiştir.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Haz 07, 2008 21:42
gönderen MansurSah
Hışnak Tançak falan her ne haltsa, hepsinini karargahı Paris'teydi.

İngiltere Kürt ve İslamcıları kukla gibi kullanırken, Fransa da Ermenileri kullanmaktaydı.

Unuttuk mu? Bilmiyor muyuz? Salak mıyız biz?

Ve tarihlere bakalım: Çanakkaleye yüklenmişler, geçemiyorlar. Ne yapalım ne edelim diye düşünürken, "haa doğuda bir isyan başlatırsak güçleri bölünür" gibi gayet basit bir strateji izleyip, bin yıldır kardeşçe yaşadığımız Ermenileri kışkırtıyorlar.

Malazgirt'ten beri bin yıldır devam eden Haçlı seferleri, 80 yıl önce az daha başarıya ulaşıyordu, ulaşamadı. Bu ereklerinden vazgeçtiklerine, hangimiz inanıyoruz? Daha 50 yıl önce bu adamlar, dünyanın geri kalanını nasıl paylaşacaklarına karar veremediler; yani 80 yıl değil, 50 yıl öncesine bakmak lazım. Bin yıllık sürecin, son 50 yılda durduğunu kim iddia edebilir, utanmadan?

Dilimizde, "insaf" gibi, "vicdan" gibi kelimeler var.

İletiGönderilme zamanı: Cum Ağu 01, 2008 0:50
gönderen Kadir Kavri
Çetin Taş yazdı:Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse:
-Fransa ile tüm diplomatik ilişkiler kesilir.
-Fransa ile her türlü askeri ilişkiler kesilir.İhalenin ''i'' si koklatılmaz.
-Fransa ile her tülü sportif ilişki kesilir.
-Her türlü Fransız yatırımı devletleştirilir.Bunlara KARFUR,RÖNO dahil.
-Fransız vatandaşlarının Türkiye'ye girişlerinde kıçlarına kadar aranmaları sağlanır.

Bu listeyi böyle uzatırım.Ama dedim ya...Adam gibi adamlar bu ülkeyi yönetse.Kim?Bizim iktidar yapmaz Askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde bir şey yapmayan hükümet Fransa'yamı boykot edecek

İletiGönderilme zamanı: Cum Ağu 01, 2008 15:39
gönderen [gamze]
Mantık namaz kılıp yada kılmamak değil, bizde kılıyorz yeri geldiğinde ha amacımız ülkeyi kurtarmaksa ömür boyu kılarız. Ama işte sorun bu değil arkadaşlar sorun biyerde halk çahil ve beyinlerini öyle pis şeylerle doldurmuşlarki başı isterse en iyisi gelsin yönetsin... Bizi bu hale getirmek için yıllar önce çalışmalara başladılar. bu halkı kandırmak iki günlük iş değil çünkü... İlk komşular sonra iç çatışmalar mehsep ayrılıkları... Bi baksanıza geriye dönüp biz kutuluş savaşını kürt kardeşlerimiz sayesinde kazandık onların yardımlarıyla kazandık. Şimdi onları kandırdılar yeni ülke kurmaya çalışıyolar diye sırt dönücez. Zaten bu bizi yönetmeye çalışanlar bunu istemiyormu... Yapmayın arkadaşlar tartışarak geçmişe bakarakta olmuyo sesinizi duyurun en kolayımı topla senin gibi düşünen arkadaşlarını çık meydana, yada polisten korkuyosan imza topla... Sen Yap diosanız ben yapıyorum imzamıda topluyorum. Yeri geldiğinde cahil halkı bilinçlerdirmek için konferanslar veriyoruz. Yeri geldiğinde meydana çıkım avazım çıktı kadar bağrıyorum...

İletiGönderilme zamanı: Çrş Eyl 17, 2008 9:38
gönderen luzismud
Gamze'ye katiliyorum... sadece bir farkla ;

Kürtler kardesimiz falan degil, onlar da BIZ... Yani farkindayim cümle bir garip oladu ama baska ifade tarzi yok...
Hani derler ya sen yok ben yok BIZ variz diye... Aynen oyle...

Basimizdakilerin bu konuda mücadele verecegini sanirsak aldaniriz... adamlar bir taraftan AB icin BOP icin debeleniyor...

Ayrica; zaten yapay bir devlet olan IRAK'in parcalanmasinda da bir beis görmüyorum. Kuzey iraktaki BIZ'lerle yukarida dedigim tarzda bir iliski kurabilirsek (bunun ütopik oldugunun farkindayim) oradaki kürdistan bizi rahatsiz etmez, aksine güclendirir... Azerbecan, Türkmenistan ve diger Türki Cumhuriyetler bize zarar veriyor mu ???

Ama dedigim gibi olmazsa olmaz sart. Onlarin bizi bizim de onlari BIZ gibi görmeleri...