1. yüz (Toplam 1 yüz)

AKP enflasyonun suçlusunu buldu. Aşırı tüketimmiş. Güzel Sanatlardan mezun olunca enflasyonun tanımı da böyle oluyor

İletiGönderilme zamanı: Sal Haz 14, 2022 3:37
gönderen İlteriş Kağan
Samsun’da kadın girişimcilerle bir araya gelen Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı bölümü mezunu ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, enflasyonun nedeninin "aşırı tüketim" olduğunu iddia etti.
Resim
Karaarslan yaptığı açıklamada “Tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış” şeklinde tanımlayarak, “Belki bir süre bunun zorluğunu çekeceğiz çünkü dış dünya böyle olsun istemiyor” ifadelerini kullandı.

Karaaslan şunları söyledi:
“Enflasyon denen şey, tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış. Bunun için bize yıllardır sunulan reçete şuydu, ‘yüksek faiz uygulayın.’ Yani, insanlar parasını harcamak yerine parasını tasarrufta tutsunlar ve tuttukları para üzerinden para kazansınlar. Fakat bugün Cumhurbaşkanımız farklı bir şey yapıyor. Diyor ki ‘hayır ben bu reçeteyi reddediyorum artık’. Bu ülke paradan para kazananların ülkesi değil. Bu ülke emeğiyle, alın teriyle üreterek yeni yatırımlar yaparak kazananların ülkesi olacak ve hepimiz kazanacağız.

Resmen millet ile dalga geçiyorlar Etrafı zengin dolu görmez

İletiGönderilme zamanı: Sal Haz 14, 2022 3:42
gönderen İlteriş Kağan
Üretim yapan tüm fabrika ve kamu mallarını ışlemez hale getirip yabancıya rahmetli babam satmadı.Tarım ve hayvancılığı da babam bitirmedi daha ne söyleyeyim.
Enflasyon kısaca hayat pahalılığıdır. Vatandaşın cebindeki paranın alım gücü yani değerinin, mal karşısında azalması, düşmesi.
Üzgünüm. Memleketin yönetimi kimlere kalmış. Tesadüfen ayaktayız. Suç bunun gibilerinde değil suç bunlara inanıp peşi sıra gidenlerde