1. yüz (Toplam 1 yüz)

Sedat Peker'in ifşasıyla gündeme gelen Orhan Adıbelli kimdir, neden öldürüldü?

İletiGönderilme zamanı: Çrş Haz 29, 2022 15:04
gönderen İlteriş Kağan
Sedat Peker uzun bir aradan sonra sessizliğini bozdu ve Orhan Adıbelli cinayeti tekrar gündeme oturdu. 2014'te yüklü bir parayla Hollanda'dan Türkiye'ye gelen Adıbelli, 4 Ağustos 2021'de silahlı saldırıya uğramıştı.
Resim
Sedat Peker'in 'basın danışmanı' Emre Olur'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda Orhan Adıbelli cinayetinin arkasında Ağar ailesinin olduğu ileri sürüldü.

Orhan Adıbelli, 1970 Yozgat doğumlu. Adıbelli uzun yıllar Hollanda’da yaşadı; 2014 yılında eşi ve iki çocuğuyla Türkiye’ye döndü. Eşi ve iki çocuğu ile Kayseri’ye yerleşen Adıbelli, Kocaeli, Konya ve Kayseri’de bir dizi yatırım yaptı.
Resim
Uyuşturucu ticareti suçundan bir süre tutuklu kalan Adıbelli, sahibi olduğu Kayseri Çimento A.Ş. ofisinde 4 Ağustos 2021'de silahlı saldırıya uğradı ve yaşamını yitirdi.
Resim
Polisin 270 kişiyle yüz yüze görüşme yapıp, 750 saatlik mobese görüntüsünü incelemesi sonucu iş insanını öldürdüğü tespit edilen Emrah Yıldırım, Gaziantep’te yakalandı.

Cinayeti 2 milyon euro karşılığında işlediğini ileri süren Yıldırım’ın ifadesi doğrultusunda Sadık Onur Mert, Doğan Kılıç, Esat Kılıç, Müslüm Polat, Müslüm Ede de gözaltına alındı, Vedat Kılıç ise firar etti. Olayla ilgili olarak aranan ancak bulunamayan şüpheli Vedat Kılıç’ın Gaziantep’te bulunduğu bilgisi üzerine, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçen 7 Mart’ta çalışma başlattı. Şüphelinin kardeşine ait kimliği kullandığını belirleyen polis Kılıç’ı, akşam saatlerinde Münifpaşa Mahallesinde yakaladı. Adıbelli cinayetiyle ilgili son duruşma 21 Haziran'da yapıldı. Duruşma ertelendi.

Orhan Adıbelli, Türkiye’ye kaçtıktan sonra Avrupa’da zulaladığı uyuşturucuları satmaya çalışıyordu. Bunun için Elazığlı Murat Boyracı ile anlaştı. Murat Boyracı, uyuşturucuları sattıktan sonra parayı Türkiye’ye getirdi ama Orhan Adıbelli’ye vermedi, İstanbul’da bir mafya patronuyla anlaşma yaptı.
Adıbelli, bunun üzerine Mehmet Ağar’dan yardım istedi. Çünkü gücünün İstanbul’daki o mafya patronuna yetmeyeceğini biliyordu ve Murat Boyracı’nın Tolga Ağar’ın ortağı olduğundan hareketle Mehmet Ağar’ın yardım edeceğini umuyordu.
Fakat işler umduğu gibi gitmedi, Mehmet Ağar, Adıbelli’ye dirsek gösterip, o mafya lideri ve Murat Boyracı ile ortak hareket etti.
İşte bu ortaklık Adıbelli’nin sonunu getirdi.

SEDAT PEKER'DEN GÜNDEM YARATACAK YENİ DOSYA - TÜM ADI geçenler Devlet millet vatan aşkından (!) Eroin ticaretine girdi, (hala devam ediyor) sonradan da kokain'e döndü..
https://www.youtube.com/watch?v=iQw2NmxGEmA