1. yüz (Toplam 1 yüz)

Cumhuriyet yine Gülen'i yazdı,

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 1:55
gönderen Ram
Cumhuriyet gazetesi Rusya'nın sağlık sorunları nedeniyle halen ABD yaşayan Fettullah Gülen'in peşine düştüğünü iddia etti. İşte gazetenin haberi..

"Moskova yönetiminin, Rusya Federasyonu içinde Fethullah Gülen'e dolaylı destek veren dernek, vakıf, şirket ve okulları da yakın takibe aldığı öğrenildi.
Cumhuriyet'in ulaştığı bilgilere göre bugüne kadar, Gülen cemaati ile direkt bağı olan okulları ve vakıfları saklayan Rusya, şimdi de ülke sınırları içinde Gülen cemaatine dolaylı yoldan finansal destek veren kurum ve kuruluşları araştırma kapsamına aldı. Rusya Federasyonu'nun ilgili güvenlik ve araştırma merkezlerindeki yüksek seviyeli uzmanların söz konusu kurum ve kuruluşların faaliyetleri ve Türkiye'deki bağlantıları ile ilgili olarak hazırladığı dosyalar en üst düzeyde değerlendirmeye alındı. Ancak söz konusu dernek, vakıf ve şirketlerin Gülen'e verdikleri desteğin üçüncü kişiler üzerinden ve dolaylı olması nedeniyle, Moskova yönetimi, bu bağlantıların belgelerine henüz ulaşamadı.

Aynı nedenden dolayı Gülen cemaatine destek veren kurum ve kuruluşların sayısını bile net olarak ortaya çıkarılamamış olması, Rusya federasyonu açısından sıkıntının büyük olduğunu gösterdi.

Gülen cemaatinin Rusya'daki faaliyetlerine dolaylı yoldan finansal destek veren şirketler arasında Türkiye'de çok bilinen bazı markaların sahiplerinin de bulunduğu belirtildi. Bu çerçevede Moskova yönetimi, Rusya'da faaliyet gösteren uluslararası bir okulun Gülen cemaati tarafından finansal olarak desteklendiğini ortaya çıkardı. Ancak okulun, "Rusya federasyonu yasaları' çerçevesinde faaliyet gösteriyor olması nedeniyle, kapatılması için bir gerekçe bulunamadı.

Öte yandan Rusya federasyonu İç İstihbarat Örgütü FSB'nin 2002 yılında Gülen cemaatinin faaliyetlerine ilişkin yürüttüğü operasyonda, sınır dışı edilen Türk vatandaşı sayısının 100'ün üzerinde olduğu ortaya çıktı."

[img]http://img95.imageshack.us/img95/7087/interhaberuo9.png[/img]


Ruslar da işe el attı. :)

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 2:06
gönderen Panzehir
Rusya'nın el attığı bir mevzuda kan çıkar.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 2:58
gönderen Sandra
Panzehirin dedigi dogru bir yerde ama su faktör cok önemli Rusya ve Amerika karsi karsiyaysa bu iste ciddiden kan cikar ama bi fettullah gulen icinde ulkeler birbirlerine girmezler herhalde

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 12:13
gönderen |Kuralsız|
Masum Türk Öğrencilerinin yetiştirildiği okullarla ne işi olur Rusya gibi Büyük bir Devletin :twisted:

vardır bi bildiği ... 8)


haber için tşk.

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 13:27
gönderen Hasta
Bazı yorumlar okudum değişik forum sitelerinde,şöyle ki;gûya,Rusya,kimliğini,kültürünü yitirmekten,Türk kültürünün etkisine girmekten korktuğu için uğraşıyormuş,hocafendi'yle... :kikirik: :kikirik: :kikirik: Başka bir neden yokmuş...Harbi güldüm ya... :mrgreen: Sağol,Panzehir...

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 14:25
gönderen Türk-Kan
nurdi yazdı:Bazı yorumlar okudum değişik forum sitelerinde,şöyle ki;gûya,Rusya,kimliğini,kültürünü yitirmekten,Türk kültürünün etkisine girmekten korktuğu için uğraşıyormuş,hocafendi'yle... :kikirik: :kikirik: :kikirik: Başka bir neden yokmuş...Harbi güldüm ya... :mrgreen:

nurdi, Allah razi olsun, beni de güldürdün :kikirik: :kikirik: :kikirik:

Efsane_38, Panzehir, :twisted:

Ram, azizim, haber icin tesekkürler :artis: Rusya In Pectore'ye saygisizlik etmis yané :evil:

İletiGönderilme zamanı: Cmt Mar 03, 2007 17:35
gönderen Çetin Taş
Putin'e olan saygım bir kat daha arttı.Adam gibi adam,adam gibi devlet başkanı,hükümet gibi hükümet nasıl olur?Hepsini gösteriyor Rusya ve Putin,bize ve tüm dünyaya.
Helal olsun.
Haber için sağol RAM kardeş.

İletiGönderilme zamanı: Sal Mar 06, 2007 20:00
gönderen TheBradva
Çetin Taş yazdı:Putin'e olan saygım bir kat daha arttı.Adam gibi adam,adam gibi devlet başkanı,hükümet gibi hükümet nasıl olur?Hepsini gösteriyor Rusya ve Putin,bize ve tüm dünyaya.
Helal olsun.
Haber için sağol RAM kardeş.


yorum budur....