1. yüz (Toplam 1 yüz)

''Dünya Kadınlar Günü'' Yürüyüşünde Öcalan Sloganları

İletiGönderilme zamanı: Pzr Mar 04, 2007 21:56
gönderen |Kuralsız|
Resim

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yüzlerce kadın Çağlayan'da toplandı. Mitingde Öcalan sloganları atıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi yüzlerce kadın Çağlayan ve Kadıköy'deki miting alanlarında toplandı. Çağlayan'daki mitingde terör örgütü ''PKK bayrakları ile terörist Abdullah Öcalan'ın posteri'' açıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kadıköy ve Çağlayan'da düzenlenen mitinglerle kutlandı. Yağmurlu havada Kadıköy Meydanı'na kadar Rıhtım Caddesi boyunca yürüyen kadınlar, "Kadına yönelik şiddete son" yazılı dövizler taşıdı.

Cinsel istismar ve şiddete karşı slogan atan kadınlar daha sonra miting alanında toplandı. Meydanda toplanan yaklaşık 2000 kişi şarkılar söyleyip oyunlar oynayarak Kadınlar Günü'nü kutladı. Polis, miting nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alırken Kadıköy Meydanı'na çıkan bütün yollar trafiğe kapatıldı.

POLİS BANTLARI ÇIKARTTIRDI

Çağlayan'daki mitinge ise çeşitli dernek ve kuruluşlarla siyasi partilerden yaklaşık 500 kadın katıldı. Okmeydanı'ndaki Perpa önünde toplanan kadınlar, miting alanı Çağlayan Meydanı'na doğru sloganlar atarak yürüdü. Polis, miting alanına girerken yaptığı aramada yasa dışı terör örgütü PKK'nın renkleri bulunan eşarp ve bant takan kadınlardan bunları çıkarmasını istedi. Kısa süreli gerginliğin ardından kadınlar bantları ve eşarpları çıkardı.Etikhaber

İletiGönderilme zamanı: Pzt Mar 05, 2007 23:42
gönderen Panzehir
Ya provakatörler iş başındaydı... Ya da bizzat pravakatörler tarafından hazırlandı...

Herşeyi kullanmaya başladılar artık, arkası gelir...

Haber için sağolasın.

İletiGönderilme zamanı: Pzt Mar 05, 2007 23:45
gönderen |Kuralsız|
Efsane_38 yazdı:yakında '' Aşure Günü '' nü kutlamak için de ellerine ''Paçavraları'' alanlar sokağa dökülürler artık :twisted:


Yorumun için tşk.