'Geldik! Gördük! Öldürdük!' / Banu AVAR

Banu AVAR haftalık yazıları ile yaşanan gelişmelere, gündeme ışık tutuyor.

'Geldik! Gördük! Öldürdük!' / Banu AVAR

İletigönderen Güncel Meydan » Pzr Eki 23, 2011 13:46

'Geldik! Gördük! Öldürdük!'

Bir devlet başkanıydı o. Önünde yerlere eğildikleri… Doğal gazına petrolüne göz diktikleri… Ve kendi halkının ‘bir kısmının’ yardımı ve ABD’nin beslediği El Kaide elemanları eliyle katledildi! Tüm batı ekranlarında bir devlet başkanının, Sirte sokaklarında linç edilmesi canlı izletildi.. El Cezire TV bu cinayetin sarsak ceb telefonu kayıtlarını gösterdi.
Kaddafi, kanlar içinde yerlerde sürüklendi ve canverdi! İşte bu medeniyetti!!!

O, göğsünde Ömer Muhtar’ın resmiyle dolaşmıştı. Muhtar, 1927’de Atatürk’den aldığı güçle, İtalyan işgaline karşı anti-emperyalist mücadele vermişti. Kaddafi Ömer Muhtar’ın izinde, 1969’da ülkesini İngiliz muhibi Kral İdris’in baskı ve sömürüsünden kurtarmıştı. 1969 itibariyle, Libya’nın zenginliklerini halkla paylaşmış, halkına 0 faizle kredi vermiş, tüm Afrika’ya petrol dağıtmış, yollar yapmış, Türk müteahhitleriyle işbirliği yaparak ülkeyi gönendirmişti. Afrika’da Eğitim Seferberliği'nin simgesi sayılmaktaydı…

Yerlerde sürüklenerek ve tek kurşunla ‘yargılandı’!

Clinton’un deyişiyle emperyalistler 40 yıl sonra ‘Geldiler! Gördüler! Ve ÖLDÜRDÜLER!’

ABD Dışişleri bakanı’nın bu sözleri söylerkenki hali videoda mutlaka izlenmeli.. İşte o yüz batı medeniyeti!!


‘Medeni dünya’ , ‘uluslar arası camia’, elindeki tüm silahları Libya’ya çevirdi, aylarca bombaladı .. Onbinlerce sivil çocuk yaşlıyı katletti!

2001’de Wesley Clark açıklamıştı: Sıra Libya Suriye ve İran’daydı! Kaddafi tehlikenin farkındaydı. 2003 itibariyle, ABD senatörleriyle, batılı aktörlerle bir araya geldi..

Batının gözü, dünyanın petrol rezervinin yüzde 3.5’una sahip Libya’daydı. Libya Afrika’nın en büyük petrol ve doğal gaz denizi üzerinde durmaktaydı.

Şimdi şu ya da bu şekilde anti emperyalist direniş gösteren bir lider ve tüm ailesi yok edildi… Sıra neye geldi?

NATO uçaklarıyla yerlebir olan Libya’nın ‘yeniden yapılandırılması işi’ şimdi ABD firmalarında!

Petrol ve doğal gazı Avrupalı sırtlanların dişleri arasında..

Şimdi içerde seçtikleri işbirlikçilere birkaç dolgun kemik fırlatacaklar. Yeni bir oligarşi yaratacaklar. El birliğiyle Orta Afrika’ya uzanacaklar. Obama AFRİCOM ve ABD birliklerini Orta Afrika ‘da hareketlendirdi bile.

Amerikan senatörleri ‘Uganda’lı çoçukları korumaktan’ sözetmeye başladı işte… Bekleyin…

Çin’in altyapı su arama, enerji yatırım ağıyla kapladığı Afrika ülkeleri şimdi ABD bombalarıyla tanışıyor… Afrika ‘globalleşiyor’!

Mart ayından beri bu ülke üzerinde 26 bin bombardıman uçuşu gerçekleştirildi. Binlerce füze Libya halkının üzerine indi!

Artık NATO’nun işi bitti.

Global Research’den Patrick Henningsen soruyor:

    ‘Şimdi Libya, son 30 yıldır yaşadığı istikrarı bir daha görebilecek mi? Libya halkı bir daha Kaddafi’nin sağladığı geniş çaplı kamu yardımları, bedava sağlık ve eğitim ve daha onlarca devlet yardımından yararlanabilecek mi? Doğal kaynaklarına sahip olabilecek mi? HAYIR!

Ekranlarda parlak gazetecilerimiz, ‘Demokrasi geliyor! diktatörlüğe son!’ diye çığırıyor.. Kendilerinden ne kadar da eminler! Libya da olanları OLAĞAN karşılayanlar, bir gün herhangi bir ülkede ‘diktatör’ suçlamasına uğrayan’ herhangi bir liderin aynı sonla yok edilebileceğini unutmasınlar…

Diktatör ne demek bir de onu okuyup anlasınlar!

Bush, Obama ve diğer pek çok lider gelmiş geçmiş en kallavi diktatörlük örneklerine imza attılar…

Uluslar arası hukuk taş devri kurallarına dönerse onlar da aynı hukuk çerçevesinde ‘yargılanırlar’! Onlara yardakçılık edenler de aynı sondan kaçamazlar… Tarih bilimi böyle diyor!


Banu AVAR,23 Ekim 2011
banuavar@superonline.com
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye
 
İletiler: 584
Kayıt: Pzr Eki 12, 2008 23:12

Re: 'Geldik! Gördük! Öldürdük!' / Banu AVAR

İletigönderen selma malgaz » Pzr Eki 23, 2011 23:05

abd göstermiş olduğu dostluğuda,zulmüde tadacak.dostluğunu hatırlatmaya gerek yok ama saddam ve ladin ve mübarek en güzel örnekleri.kimin kapısına köpek oluyorsa onun zulmünü tadacak.o gülüşü göreceğiz tekrar.kaddafi gibi şavaşacak namus ve şeref anlayışlarıda yok.ot geldiler,ot gidecekler.
Kullanıcı küçük betizi
selma malgaz
Üye
Üye
 
İletiler: 9
Kayıt: Prş Tem 21, 2011 20:40

Re: 'Geldik! Gördük! Öldürdük!' / Banu AVAR

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzt Eki 24, 2011 9:24

Eline ve Yüregine saglik Banu AVAR ...
Tehlikenin boyutlari gercektende ürpertici!!!
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye
 
İletiler: 570
Kayıt: Cum Ara 19, 2008 11:27


Şu dizine dön: Banu AVAR

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x