Zaman: Prş Haz 27, 2019 4:03

News News of Ali ERALP

Site map of Ali ERALP » Dizin : Ali ERALP

Başkanlık Seçimleri İle Gelenler, Başkanlık Seçimleri İle Gideceklerdir… / Ali ERALP

“Başkanlık Seçimleri İle Gelenler, Başkanlık Seçimleri İle Gideceklerdir… “

İstanbul’da bir kapı aralandı…

Karanlıklardan şafağa, aydınlığa açılan…

Gecenin sonuna yaklaşıyoruz.

Bir süre sonra da o güzel, sevecen, gülümseyen yüzü ile güneş doğacak…

23 Haziran bir milat oldu. Bir başlangıç... Demokrasiye açılan bir pencere…

17 yıldan bu yana yaşanan baskının, zulmün sonlanması için atılan ilk adım oldu.

Otobüslerle, trenlerle, vapurlarla uçaklarla, akın akın insanlar geliyordu İstanbul’a. Tatil kentleri ilk kez, bu kadar çok sessizliğe ...

“Parti Devleti”, Tüm Halkın Devleti Olamaz… / Ali ERALP

“Parti Devleti”, Tüm Halkın Devleti Olamaz…”

Parti ya da kişi devleti tüm toplumun devleti olamaz…

Neden olamaz?

Çünkü onun öncelikleri vardır…

Çünkü parti devleti, hangi siyasal partiye aitse, toplumdan önce, o partinin yöneticilerinin, üyelerinin ve yandaşlarının çıkarlarına hizmet etmek zorundadır.

Onun güçlenip gelişmesi, ayakta durabilmesi için tüm devlet imkânlarını kullanmak zorundadır…

Parti devleti demokratik devlet değildir.

Parti ya da kişi devletleri halkı dikta rejimi ile yönetirler. Korkutma, baskı ve zulüm ...
Read more : “Parti Devleti”, Tüm Halkın Devleti Olamaz… / Ali ERALP | Görüntüleme : 484 | Yanıtlar : 3

Yalan-Dolan ve Korkutma Yöntemiyle Bir Ülke Yönetilemez… / Ali ERALP

Yalan-Dolan ve Korkutma Yöntemiyle Bir Ülke Yönetilemez…

Bir gün önce “AK” dediklerine, bir gün sonra “KARA” diyorlar.

Bir gün önce “GERÇEK” dediklerine, bir gün sonra “YALAN” diyorlar.

Bir gün önce “DOĞRU” dediklerine, bir gün sonra “YANLIŞ” diyorlar.

Halkı niçin yanılttıkları sorulunca da “Aldatıldık” diye yanıt veriyorlar…

Bir taraftan da halkımızı kutuplaştırma yoluna gittiler. Kendilerinden olan, olmayan diye insanlarımızı iki kampa ayırdılar.

Böldüler…

Parçaladılar.

Kendilerinden yana olanları dost, yurtsever; kendilerinden yana olmayanları ise düşman ilan ...
Read more : Yalan-Dolan ve Korkutma Yöntemiyle Bir Ülke Yönetilemez… / Ali ERALP | Görüntüleme : 434 | Yanıtlar : 0

Uyuyan Dev Uyanıyor… AKP'liler Şaşkın… / Ali ERALP

Uyuyan Dev Uyanıyor… AKP'liler Şaşkın…

Her çıkışın bir inişi, her yükselişin bir düşüşü vardır…

Her imparatorluğun bir çöküşü…

Hiçbir diktatör dünyaya direk kalmadı, kalamadı…

Ne kadar çok din sömürüsü yaparsan yap, ne kadar büyük bir baskı ve korku imparatorluğu kurarsan kur; gün gelir, tencere politikadan, politikacılardan hesap sorar…

Ne kadar yalan söylersen söyle, ne kadar tertip, ayak oyunu düzenlersen düzenle, bir zaman sonra bütün bu aldatma, sömürme yöntemleri geçerliliğini yitirir.

Pislikler açığa çıkar…

Çünkü ...
Read more : Uyuyan Dev Uyanıyor… AKP'liler Şaşkın… / Ali ERALP | Görüntüleme : 697 | Yanıtlar : 2

Dönekler, İhanet Ustaları… / Ali ERALP

Dönekler, İhanet Ustaları…

Yüce yurtsever Attila İlhan bir konuşmasında “Türkiye’nin yüzde 10’luk hain kontenjanı var” demişti. Ve sonra şöyle devam etmişti:

“İşte yeniden Tanzimat zihniyeti, yeniden mandacılık. Üstelik bu hainlerin içinde kendisine solcu diyenler var.

Hadi şeriatçıları, bölücüleri, liberalleri anlıyorum, ama bu namussuzlar kendine solcu deyip Türkiye’yi pazarlayanlar… Al birini vur ötekine.

Bak, bazı televizyon kanallarında her hafta hep birlikte boy gösteriyorlar, söylediklerini alt alta yaz, oku, ihanet belgesi çıkar
.”
(“Attilâ İlhan’la Bin ...
Read more : Dönekler, İhanet Ustaları… / Ali ERALP | Görüntüleme : 482 | Yanıtlar : 3

Bunlar Biraz Zor Gidecek Gibi… / Ali ERALP

Bunlar Biraz Zor Gidecek Gibi…

Boğazlarına kadar pisliğe batmışlar…

Yolsuzluk, arsızlık bataklığına saplanmışlar…

“Devlet malı deniz, yemeyen domuz” önerisini kendilerine ilke yaparak yola çıkmışlar.

Belediyeleri bile talan etmişler… Belediye yöneticilerinin altında son model, lüks otomobiller… Hem de ikişer adet…

Bu araçların bir kısmı da kayıp üstelik…

Belediyelerin gelirlerini yandaş vakıflara, derneklere, kuruluşlara babalarının malı gibi saçmışlar…

Sosyal medyada her gün çarşaf çarşaf rakamlarla sergileniyor bu gerçekler. İşin saklanacak, gizlenecek yanı da kalmadı.

Üstelik ...
Read more : Bunlar Biraz Zor Gidecek Gibi… / Ali ERALP | Görüntüleme : 584 | Yanıtlar : 3

Felaket Geliyorum Diyor… / Ali ERALP

Felaket Geliyorum Diyor…

ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri eliyle ülkemizde sinsi, gizli bir plan uygulanıyor.

Fabrikalar, vatan toprakları, limanlar satılıyor, sattırılıyor… Ormanlar yağmalanıyor. Tarım, hayvancılık bitiriliyor. Bir tek üretim yeri, imalathane, fabrika açılmıyor. Açtırılmıyor…

İthalat artarken, ihracat azalıyor. Durduruluyor…

Halk yoksullaşıyor, yoksullaştırılıyor.

En büyük bütçe Diyanet işlerine ayrılıyor. Halk işsiz güçsüz bırakılıyor. Öğretmenlerin tayinleri yapılmıyor.

Yani işin özeti Atatürk, Ulusal Kurtuluş savaşları, laiklik, tam bağımsızlık yok edilmeye çalışılıyor.

En önemlisi ise Türk, Türklük, doğruluk, çalışkanlık, ...
Read more : Felaket Geliyorum Diyor… / Ali ERALP | Görüntüleme : 644 | Yanıtlar : 2

Milli Eğitimi Yapboz Tahtasına Çevirdiler… / Ali ERALP

Milli Eğitimi Yapboz Tahtasına Çevirdiler…

Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’nun dediği gibi:

“Cemaatler, Türkiye Cumhuriyeti’ne kendi ülkesi değil de fethedilmesi gereken bir ülke gibi bakıyorlar.” (Cumhuriyet, 06.07.2009)

Sanki karşılarında düşman bir ülke var…

Bunlar, Atatürk’e, T.C.’ye duydukları kini, öfkeyi, Kurtuluş Savaşında emperyalist İngilizlere, Fransızlara, Yunanlılara, İtalyanlara bile duymamışlardı.

Her zaman olduğu gibi onlarla işbirliği yapmışlardı.

Ve 17 yıldan bu yana bu fethi tamamlamaya çalışıyorlar.

Atatürk’e saldırıyorlar. Duvarlardan Atatürk’ün posterlerini kaldırıyorlar.

Cumhuriyete saldırıyorlar.

Laikliğe ...
Read more : Milli Eğitimi Yapboz Tahtasına Çevirdiler… / Ali ERALP | Görüntüleme : 565 | Yanıtlar : 4

Küresel ABD Projeleri ve 23 Haziran Seçimi… / Ali ERALP

“Küresel ABD Projeleri ve 23 Haziran Seçimi…”

Bazı arkadaşlarım küresel proje uyarısı yapıyor bana. Ülkenin küresel tehlikelerle karşı karşıya olduğunu vurguluyor…

Ben bu konuya 20 yıl önce, 1999 yılında, cumhuriyet gazetesinde, tam sayfa yayınlanan bir makalemle dikkat çekmiştim. Daha sonra da Çetin Yetkin ağabeyin çıkardığı “Müdafaa-i Hukuk” dergisinde aynı konuyu ele almıştım. İmamoğlu’nu topluma “Hain” tanıtan bazı kişilere ve çevrelere de bu makalede yanıt veriyorum:

“Yıllardır bu ulusun başına bir "küreselleşme", bir "Yeni Dünya ...
Read more : Küresel ABD Projeleri ve 23 Haziran Seçimi… / Ali ERALP | Görüntüleme : 585 | Yanıtlar : 4

Çalmışlar…

“ Çalmışlar…”

Çalmışlar…

Kim çalmış? Kimler çalmış? Çalan kim?

İstanbul Belediye başkanlığı seçimlerini kazananlar çalmış…

Yani CHP’liler ve İmamoğlu çalmış…

Neyi çalmışlar?

Vatandaşın oylarını…

Aynı sandıktan, aynı zarftan, aynı adamın kullandığı ve tek zarftan çıkan 4 oydan sadece birini, ama sadece birini çalmışlar.

Acemi hırsızlar! Böyle hırsızlık olur mu?

Peki, “Kanıt var mı?” Eski deyişle “Delil var mı?”

Yok.

17 seneden bu yana engelsiz, kösteksiz, sorgusuz - sualsiz seçim kazanan AKP bu kez ...
Read more : Çalmışlar… | Görüntüleme : 395 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 141509 ileti • Toplam 42036 başlık • Toplam 24519 üye

x