Zaman: Cum Şub 21, 2020 5:46

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Altın fiyatları rekor kırdı, vatandaş kara kara düğün sezonunu düşünüyor

Altın fiyatları artmaya devam ediyor. Çeyrek altın fiyatı, bir yılda yüzde 38'lik artışla 362 TL seviyesinden 500 TL'nin üzerine çıktı. Bu artış, altın yatırımı olanları sevindirirken, düğünde yakınlarına takı takacak olanları düşündürüyor. Düğün yapacak olanlar da düğüne gidecek olanlar da dertli.

Altın fiyatlarının sürekli yükseldiğini ancak maaşlarda bir değişimin olmadığını söyleyen Eskişehirli esnaf Hüseyin Turna, “Altın fiyatları sürekli yukarı gidiyor. Aldığımız maaşlarla altın almak zorlaştı. Birikim yapmak zaten bitmişti. Allah düğün yapacakların yardımcısı olsun. Altın ...


‘Koronavirüs Türkiye’ye gelebilir - Haberdar olmamız 2 ayı bulur’

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kaya Sami Nizamoğlu, koronavirüsün bulaşma hızının yüksek olduğuna dikkat çekerek Türkiye’ye gelebileceğini söyledi. Dr. Nizamoğlu, 'Geldikten sonra belli bir süre kendisini belli etmeyecektir, haberdar olmamız 2 ayı bulabilir' dedi.
Resim
İstinye Üniversitesi ‘Yeni Koronovirus Salgınlarına Genel Bakış’ başlıklı bir panel düzenledi. Panelde, koronavirüsün belirtileri, riskler, korunma yolları tartışıldı.

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nuriye Fışgın virüsün hızlı yayıldığına ve aşı geliştirmenin zaman alacağına vurgu yaparken, Halk ...


“YİYOSS, İÇİYOSS… EMME BİR TÜRLÜ DOYEMEYOSS GARİ”... Dr. Noyan UMRUK

“YİYOSS, İÇİYOSS… EMME BİR TÜRLÜ DOYEMEYOSS GARİ” :olmaz:

Dr. Noyan UMRUK

Hikâye yeni değil. Belki de biliyorsunuzdur; ama “Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” ya… Ben yine de ayrıntısı ile bir yineleyeyim dedim.
*
Efenim bir zamanlar New York’un “demokrat” bir valisi vardı.
Obama’nın has adamı, David Paterson...
*
Bu vali, beyzbol efsanesi Yankees’in taraftarı idi...
Beyefendinin en büyük zevki Yankees maçlarını, en kıyak koltuktan seyretmekti…
*
Gel ...


Bu ülke toprak ağalarının eline geçtiği 1950’den beri aynı zihniyetin elinde..

7 Ocak 1946 : Demokrat Parti; Celal Bayar, Adnan Menderes, Fuad Köprülü ve Refik Koraltan tarafından kuruldu. Kuruluş nedeni CHP'nin Toprak Reformu yasası ile köylülere devlet arazilerini dağıtmak istemesi ve toprak ağalarının, tarikatların ve sermayenin buna karşı çıkmasıdır. Kendileri de birer toprak ağası olan bu 4 kişi CHP'den ayrılarak Demokrat Parti'yi kurarlar.
Bizzat Menderes gibi toprak ağaları iktidarı ele almış Bugünde Aynı düzen. 600 Tane vekilin tamamı Hastane Postane sahibi Aşiret lideri.
Resim
Toprak reformu ...


EKONOMİNİN DİYALEKTİĞİ (II)

EKONOMİNİN DİYALEKTİĞİ (II)

Mantık ve Diyalektik Mantık

Herşeyin bir mantığı olduğu ve önemli olanın bu mantığı yakalamak olduğu söylenir.

Kuşkusuz o arada, ‘mantıksız’ bulunan şeyler bir kenara koyulur.

Ama ne zaman ki, ‘Diyalektik’ ya da ‘diyalektik mantık’tan sözedilecek olur, bu kez marksizmden başlayarak, komünizm ve ardından ‘Sovyetler Birliği’ne varan bir ‘mantıksızlık’la karşı karşıya kalınmaktadır.

Bunun ayırdında olunmayan bir ‘ideolojik saplantı’ olduğunu saptamamız gerekiyor.

Biz öncelikle mantıktaki ‘karşıtlık’ ve ‘çelişki’ üzerinde duracağız.

Çünkü Çelişkisizlik mantığı üzerine ...
Read more : EKONOMİNİN DİYALEKTİĞİ (II) | Görüntüleme : 83 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı


İlber Ortaylı: Bugün için parlamenter sistem çok akıllıca görünüyor

Katıldığı programda eğitim ve siyaset konularına ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Parlamenter demokrasi bugün için çok akıllıca görünüyor" ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, gazeteciler ve çok sayıda partilinin katıldığı söyleşinin sonunda Prof. Dr. İlber Ortaylı, konuklardan gelen soruları da cevaplandırdı.

İlber Ortaylı konuşmasında, 24 Anayasası’ndaki sistemin doğru olduğunu, yasama yürütme arasındaki dengenin fevkalade olduğunu, yargının üçüncü bir kuvvet olarak, iyi hukukçu olma şartıyla ...


İBB'den Hasan Kaçan'a dudak uçuklatan sohbet parası

Ünlü tiyatrocu Hasan Kaçan’ın AKP yönetimindeki İBB ile yaptığı anlaşma sonrası alması gereken 93 bin 750 lira yerine kendisine 187 bin lira para ödendiği .
Resim
AKP’ye yakınlığıyla tanınan ünlü tiyatrocu Hasan Kaçan’ın geçmiş dönemde İBB’den 187 bin lira sohbet parası aldığı iddia edildi.

Son yerel seçimlerinden önce AKP yönetiminde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan olaylarla ilgili skandal iddialar bitmek bilmiyor.

HASAN KAÇAN'A İBB'DEN 187 BİN LİRA
AKP’ye yakınlığıyla bilinen tiyatrocu Hasan Kaçan yaptığı bir ...
Read more : İBB'den Hasan Kaçan'a dudak uçuklatan sohbet parası | Görüntüleme : 192 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Diyarbakır'daki büyük yolsuzluk böyle kapatıldı! - Batuhan ÇOLAK

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü…

Türkiye'nin belki de en hassas en zorlu illerinden biri…

Birçok terör örgütünün yer altı ve yer üstünde elemanları var. Hem bunlarla mücadele ediyorsunuz

hem de zaman zaman örgüte destek olan Diyarbakır'ın ileri gelenleriyle mücadele ediyorsunuz.

Sürekli göz önündesiniz, sürekli baskı altındasınız.

2019'un Eylül ayında önemli bir atama gerçekleşti.

2016 yılından beri Konya İl Emniyet Müdürlüğü yapan Şükrü Yaman, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Şükrü Yaman özellikle FETÖ ile mücadele ve hücrelerin ...
Read more : Diyarbakır'daki büyük yolsuzluk böyle kapatıldı! - Batuhan ÇOLAK | Görüntüleme : 138 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Elektrik yükü nasıl vatandaşa yükleniyor?

Türkiye'de yapılan zamlarla katlanarak artmaya devam eden elektrik faturası yükü milyonlarca vatandaşı mağdur ediyor. Peki santralden 35-40 kuruşa çıkan elektrik vatandaşa ulaşana kadar nasıl 70 kuruş oluyor?

Türkiye'de son iki yılda elektriğe art arda yapılan zamlar ve faturaya yansıyan ek bedeller sık sık tartışmaya yol açıyor.

DW Türkçe’nin TÜİK verilerinden derlediği habere göre, elektrikte santralden çıkış fiyatları kilovat başına 35-40 kuruş seviyesinde seyrederken, dağıtım bedeli, vergi ve katkılar eklendikten sonra tüketiciye yaklaşık 70 kuruşa ulaşıyor. ...
Read more : Elektrik yükü nasıl vatandaşa yükleniyor? | Görüntüleme : 100 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


İYİLİK YAPARKEN, KÖTÜLÜK...

İYİLİK YAPARKEN, KÖTÜLÜK...

“İyilik yaparken kötülük bulmak”, başa çokça gelir. Bu nedenle, kimine iyilik yaramaz," denilir.

“İyilik bilmeyen adam, adam sayılır mı?” atalarımızın bu sorusu, hem kadın, hem erkek için sorulmuştur. Yapılan iyiliğe nankörlük edene, iyiliğin değerini bilmeyenlere söylenmiş.

İyilik, iyilik, nasıl iyilik? İyilik, göreceli bir söz. Bazen iyilik yapıyormuş sanırsın kendini, aslında kötülük yaparsın kişiye, topluma.

En çok da masallar bu vurguya dayanılarak anlatılır. İyilik özendirilir. “İyilik iki baştan olur.” Yapılan da yapan da ...
Read more : İYİLİK YAPARKEN, KÖTÜLÜK... | Görüntüleme : 224 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Feza TİRYAKİ


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 142464 ileti • Toplam 42671 başlık • Toplam 24568 üye

x