Osman Pamukoğlu 'Hak ve Eşitlik Partisi'ni kuruyor

Tartışma Alanı

İletigönderen Türk-Kan » Prş Tem 31, 2008 21:05

Pamukoğlu parti kuruyor

Emekli general Osman Pamukoğlu, İçişleri Bakanlığı'na müracaat edeceklerini söyledi.


Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Sinop Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, yeni bir parti kurma hazırlığında olduklarını belirterek, partilerinin isminin Hak ve Eşitlik Partisi olacağını kaydetti.

Hak ve eşitliğin olmadığı yerde başka hiç bir şeyden bahsedilemeyeceğini ifade eden Pamukoğlu, partinin temel misyonunun insan ve insanların huzuru ve güvenliği olduğunu vurguladı.

''Bir ay içinde yeni kuracağımız parti için İçişleri Bakanlığı'na müracaat edeceğiz'' diyen Pamukoğlu, parti ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, sarı güneşin içinden kanatları güneşin dışına taşan, özgürlüğü simgeleyen siyah Anadolu Kartalı olacağını belirtti.


Kaynak


Sonunda herkes duydu. Sevgili Gercek Gündem editörlerine 3 gün evvel e-posta göndermistim halbuki. :mrgreen:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen patriot100 » Prş Tem 31, 2008 22:43

güzel haber. umarim basarili olurlar ve umarim düzen onlari kendisine degil, onlar düzeni kendilerine benzetebilirler. izliyoruz ve de destekliyoruz...
Kullanıcı küçük betizi
patriot100
Üye
Üye
 
İletiler: 36
Kayıt: Çrş Oca 30, 2008 21:12

İletigönderen tuba » Pzt Ağu 04, 2008 21:34

'Taşın Altına Elimi Değil Başımı Koydum'

Yeni parti kurmak için kolları sıvayan emekli paşa Osman Pamukoğlu, ‘Taşın altına elimi değil başımı koydum' dedi..

Parti kuracağını açıklayan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu “Ben halka bir çağrı yaptım. Rüzgar bekliyordum kasırgayla karşılaştım. Yurdun dört bir yanından arayan vatandaşlarımız partide yer almak istiyor” dedi.

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, geçen hafta parti kuracağını açıklamış, adının da “Hak ve Eşitlik Partisi” olacağını söylemişti. Pamukoğlu parti ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, sarı güneşin içinden kanatları güneşin dışına taşan, özgürlüğü simgeleyen siyah Anadolu Kartalı olacağını belirtti. Pamukoğlu bu konudaki soruları yanıtladı.

Neden parti kurmak istiyorsunuz?

Bugün bu ülkede yaşayıp da az çok okuyan, düşünebilen dinamik bir insanın ülkenin yüzyüze kaldığı siyasi, ekonomik, güvenlik meselelerini görüp siyasi alandan uzak kalması söz konusu olamaz. Bu topraklarda yaşayan kadın erkek herkese düşen bir vatandaşlık görevidir. Siyasi mücadele olmadan bir ülkede mesele ne olursa olsun hiç birinin üstesinden gelinemez. Bugün ülkenin koşulları böyle bir mücadeleye girmemizi gerektiriyor. Benim bu kararı vermemdeki en büyük etken halktan gelen yüksek taleptir.

Bu kararı almanızda ülkenin içinde bulunduğu sürecin etkisi oldu mu?

Bir ülkedeki bütün sorunların en baş sorumlusu ve hem de çözüm getirecek yetkilisi hükümetlerdir. Bir ülkede eşkıyalık, terör, yağma, mafya ve açlık varsa bunların sorumlusu mevcut hükümetlerdir. Bu ülkede görünen şudur yıllar içersinde nesillerin ve kuşakların yaptığı hatalar ve zayıflıkların bedelini tek başına gelecekteki bir nesil ödeyecektir. Bekleyerek, durarak, sızlanarak, şikayet ederek yapılacak herhangi bir şey yoktur. Sıradan bir laf var ’elini taşın altına koymak’diye. Bu laf bir işe yaramaz. Eliniz ezilse ne olur siz gene yaşarsınız. Başınızı taşın altına koyacaksınız. İşte bu varolmakla yok olmak arasında bir karardır.

Partinin misyonu neden özellikle huzur ve güven sağlamak üzerine...

Yeryüzünde sadece insanlar değil, tüm canlıların hayvan ve bitkilerin de tek aradığı şey huzurdur. Huzur ve güvenliktir. Huzurun güvenliğin olmadığı yerde canlının kendini iyi hissetmesi mümkün değildir. Devlet de adalet ve güvenliği sağlamak için meydana getirilmiş bir siyasi örgüttür. Bu onun işidir. Onu layıkıyla yapmak zorundadır. Bu nedenle insan, huzur ve güvenlik ve ilk sıradadır. Huzur ve güvenlik için de bütün alanlarda vicdani olarak hak ve eşitliğin tam olması gerekir.

Partide emekli paşalar olacak mı?

Partimizde herkesin bildiği, yüzü eskiyen kamuoyunun tanıdığı zamanında bu işleri yapmış, test edilmiş ve denenmiş insanlar olmayacak. Bizim asker- sivil diye bir ayrımımız yok. Emekli olan hangi meslekten olursa olsun bu ülkenin çocuğu, vatandaşıdır. Herkese bütün mesleklere, kapımız açık.

Aldığınız tepkiler nasıl?

Şu anda yüzlerce müracaat var. Kurucu olarak veya illerde görev almak üzere her meslekten insan başvuruyor. Bunları değerlendireceğiz. Ben parti kuracağımı söyleyip halka bir çağrı yaptım. Bu kadar rüzgar olacağını biliyordum ama yani bir kasırga ve fırtınayla karşılaştım. Hem kurucu olarak hem de şehirler ve ilçelerde görev almak, örgütlenmek isteyenler oluyor. Maddi manevi her şeyi üstleniriz diyorlar. Bu halkın, milletin hareketi.

Peki bu ilginin sizce nedeni ne?

Benim söylediğim budur halk algısı olmadan liderlik olmaz. Burada gerçek bir halk algısı ortaya çıktı. Ülkenin şu andaki siyasi, ekonomik ve güvenlik sorunları nedeniyle halkın morali bozuk. Güven ve huzur istiyor. Bu da halkı arayışa sevk ediyor. Güçlü bir önderlik ihtiyacındalar kendine inanılacak, peşinden gidilebilecek. Sebebi bu olarak değerlendiriyorum.

Maddi kaynağı nasıl sağlayacaksınız?

Halkın maddi ve manevi destekleriyle gerçekleşitereceğiz.

İlk seçimde nasıl bir sonuç almayı planlıyorsunuz?

Bizim hangi sonucu alacağımız, halkın bize güveni ve kararıyla ortaya çıkacaktır.

Partiyi kurduktan sonra neler yapacaksınız?

Hem Trakya hem de Anadolu’yu köy köy, belde belde, şehir şehir dolaşacağız. Sorunları tek tek anlatıp, çareleriyle göstereceğiz. Kararı Türk milleti verecektir.

Anadolu Kartalı neden seçildi?

Osman Pamukoğlu partinin sembolünün neden Anadolu Kartalı olarak seçildiğini şöyle açıklıyor: “Biliyorsunuz kartal özgürlük ve onur sembolüdür. Kartal, yeryüzünden gökyüzüne ve güneşe doğru yani dünyada canlıların hayat kaynağı olan güneşe en çok yükselebilen canlıdır. Ayrıca kartal bulunduğu yerden entrikanın sembolü tilkileri, korkaklığı sembolize eden tavşanları ve kemirgenliğin simgesi olan tarla farelerini keskin gözleriyle en iyi gören, pençeleriyle en hızlı yakalayan canlıdır.”


Kaynak
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen club81 » Pzt Ağu 04, 2008 21:48

Başarılar paşam inşallah millet kıymetini bilir...
Kullanıcı küçük betizi
club81
Üye
Üye
 
İletiler: 21
Kayıt: Çrş Şub 06, 2008 5:22

Onyargi, ama nereye kadar..?

İletigönderen seezeey » Pzt Ağu 04, 2008 23:08

MansurSah yazdı:...Önyargı, evet, hem de Osman Paşaya bile...


Iyi guzel, tedbirli olmayi anlarim, nihayetinde bunca yildir yedigimiz kaziklar var ortada. Katilmadigim iki noktayi belirtmeden de gecemeyecegim.

Birincisi, hergun Internet uzerinden de olsa gazeteleri takip etmeye calisiyorum. Osman Pasa'nin parti kuracagi haberini kayitli oldugum e-mail gruplarindan ogrenebildim. Yani dediginiz gibi parti kurma haberinin oyle medya tarafindan abartili bir sekilde yayinlandigini dusunmuyorum.

Ikincisi, "eskiden sinir otesi operasyonlarin kahramani olmak"la su anki cevresel sartlara bagli olarak degisik analizlerde bulunmak (hatta sinir otesine karsi da olsa) ozunde bir tutarsizlik olmayabilir. Iceride bu kadar karisik bir donemden gecilirken, ortada bir butunluk ve tutarlilik yokken, belirttiginiz kapsamda bir uluslararasi hareketin yararindan cok zarari getirecegi de asikardir.

Sonuc olarak, gereksiz yere suyu bulandirmanin anlami yok. Emin olun ki, bunu yapmak isteyen zaten suruyle insan var. Eger inaniyorsaniz, ya da en azindan inanmak istiyorsaniz, destek olmaktan baska birsey yapmayin. Sen boyle diyerek, inanip inanmama arasinda kalmis kisileri de davadan uzaklastiriyor olabilirsin, her ne kadar o yonde bir niyetin olmasa da. Inanmak nihayetinde cesaret gerektirir, tipki Ataturk'e inanan binlarce insanin sonunda bagimsizlik ve aydinlik bir Turkiye'ye ulastiklari gibi.
Kullanıcı küçük betizi
seezeey
Üye
Üye
 
İletiler: 16
Kayıt: Pzt Tem 07, 2008 7:17

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Ağu 04, 2008 23:20

Ben böyle bir parti kurulmasına karşıyım.
Türkiye Cumhuriyeti'nin bana göre Kurtuluş Savaşı'ndan sonra ki yaşamış olduğu bu en karanlık günlerinde ATATÜRK CUMHURİYETİ sevdalılarının kurtuluş reçetesi yeni bir parti olmamalıdır.Hele Anayasa Mahkemesi'nin son kararından ve hele ki bugün açıklanan YAŞ sonucundan sonra olmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nde aydın insanların,Kemalist insanların,vatansever insanların bu ülkeye siyaset yaparak sahip çıkmasının imkanı vardır.Bunun için yeterli sayıda siyasi parti vardır.Bugünkü koşullarda Osman Pamukoğlu'nun kuracağı bir partiyi halka indirmek için harcaması gereken para CEM UZAN'ın harcadığı paradan kat be kat fazla olacaktır.Çünkü bir televizyon kanalı,gazeteleri,radyoları yoktur.Kendisine sürekli para pompalayacak bankaları,elektrik şirketleri,beton şirketleri yoktur.Ve Cem Uzan bile böylesine bitmeyecek gibi görünen maddi gücüne rağmen meclise girmeye yetecek oy alamadı.(Yanlış anlaşılmasın,amacım Cem Uzan ile denk bir konumda karşılaştırmak değil sayın komutanımı.Ben işin ekonomik boyutu konusunda kıyaslıyorum.Yoksa Cem Uzan hakındaki düşüncelerim ile mevcut siyasi iktidar sahipleri arasındaki düşüncelerimin çok büyük bir farkı yok.)

''Bu imkanlar yok ama medyanın ilgisini çekerim,ne de olsa Güneydoğu da pekçok başarıya imza atmış bir emekli generalim''diye düşünüyorsa da yanılıyor çünkü siyasete girdiği an o kendisine görüş almak için mikrofon uzatan program yapımcılarını veya röportaj yapan gazetecileri bulamayacaktır etrafında.Bu konuda bir meslekdaşından,Em. Korg. Yaşar Müjdeci'den fikir alabilir.İşçi Partisi'ne girmeden önce mi medya da daha fazla yer alıyordu yoksa girdikten sonra mı diye sorabilir?

Bütün bunlara rağmen halkımızın ''Vaaay!Osman paşamız siyasete giriyor.Helal olsun.Oyumuzu tabi ki ona vereceğiz!''diyerek hareket edeceğini sanıyorsa; komutanım kusuruma bakmasın ama siyasette askerliğindeki kadar başarılı olamayacağını ben daha bu yolun başında buradan ilan ediyorum kendisine.

İlle de siyaset yapmak istiyorsa mevcut koşullarda,mevcut siyasi partilerden birinde yerini alsın.Mücadelesini oradan yapsın.Aksi bir davranış zaten dağınık olan ATATÜRKÇÜ VATANSEVER cephenin güç kaybetmesi anlamına gelecektir.

Bu benim acizane görüşümdür.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen maydonos » Sal Ağu 05, 2008 1:07

cetin arkadas nereye ve hangi mevcut partiye bu kocaman bir soru isareti? bugun okudum yasar okuyanla nuri ozturk liderlik ugruna birbirlerini yemisler.chp zaten malum. btp bilmem olur mu sence?yani bana gore bu hareketi dogru bu partiler kokusmus camasir durumun da zaten .enerjisini bu kokusmus partilerde tuketecegine yeni parti dogru yol.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen Çetin Taş » Sal Ağu 05, 2008 10:51

Maydonos kardeşim.Görüşümü yazdım ve içeriğinde de nedenlerini anlattım.Her aydın kişi yeni parti kurmaya kalkarsa bu memleketin kurtuluşu imkansız olur.Hangi partiyi seçeceği kendi seçimi ama netice olarak partiler kokuşmuş şeklindeki düşüncene katılmıyorum.Bu görüş halkımıza yıllardır medya aracılığı ile pompalanan ve ''kim var ki Tayyip'ten başka oy vercek adam?''şeklindeki soru ile ifade edilen düşünceden fazla farklı değil diye düşünüyorum.

Sevgiler.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen maydonos » Sal Ağu 05, 2008 16:59

cetin kardes, aslinda haklisin bana gorede parti enflasyonu var ve o nedenlede asiri bolunmeler oluyor 6 parti yeterli aslinda..partiler kurulum ilkelerine bagli kalarak siyaset yapsalar bunlar olmayacak belkide. yillar once bir arkadsim turkiyedeki sosyal demokratlar uzerine tez yapmisti bu inceleme sonucu maalesefki su an mevcut partiler in hicbirinin sosyal demokrat olamadigiydi.bunu ornek olsun diye veriyorum. partiler kanunu ve parti ici demokrasi olmadigi icin maalesef sorunlar oluyor.bir gelenek olusturulamadi malum yillardir yasananalardan dolayi.belki orgutlenme bicimleri hatali olabilir.ayrica bizim ulke kosullarimizda maalesef buna neden oluyor.ama ben yinede diyorum ki yeni tertemiz bir baslangic yapilmali.cunku mevcut partiler milli degil oyle gozukuyorlar.halka esitlik cercevesinden bakacak birileri gerek.yada mevcut parti orgutlenme yapisini gelistirecek oyle tek liderle iki gun once aday olmakla olmaz.yani partiler lider kadrolari olmali ve bunlar calismali bizdeki gibi halktan uzak yasayip secim zamani gelince ortaya cikammali bu konu daha cok uzun bence bir salonda yapilan bu parti kurultaylari inan bana cok komik.ne ise bende sana muhalefet etmek icin yazmamistim zaten ve senin ictenligini biliyorum. mevcut duzgun partilerin icine neden boyle insanlar alinmiyor.neden muhalefet yapinca disiplin sucu ile suclanip partiden atiliyorlar. aslinda sormak gerek neden yeni parti kuruyor bunun yaniti vardir pasanin kendidisinde...aslinda siyasete girmek istemiyordu...saygilar
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen Çetin Taş » Sal Ağu 05, 2008 18:00

Maydonos kardeşim.Bana karşı yazmadığını biliyorum ve ayrıca karşılıklı sevgi ve saygıdan vazgeçmediğimiz sürece benim düşüncelerime karşı fikirler de yazabilirsin.Bundan en ufak üzüntü duymam ve aksine ''acaba b düşüncem de sakat bir taraf var mı ki bu kardeşim farklı düşünüyor?''diyerek kendimi sorgularım.Parti enflasyonu olduğunu düşündüğüm için bu kadar saygı duyulan bir kişinin ayrı bir parti kurması düşüncesine sıcak değilim zaten.Son örnek:Hulki Cevizoğlu'nun bağımsız Ankara adaylığının neye mal olduğunu medya es geçti.CHP'nin 1 milletvekiline mal oldu.Vatanseverlerin kişisel hesapları bir tarafa bırakarak bir araya gelebilmeleri gerekir.Bu konuda taviz vermek karakterden taviz vermek değildir.Milletin yararına yapılan takdir edilecek bir harekettir.
Sevgiler Maydonos kardeşim.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Ram » Sal Ağu 05, 2008 18:34

Çetin Taş, Hûlki ne diyor bak:

1) Teklif gelmedi
2) CHP AB'ye karşı değil
3) CHP Mustafa Kemâl'den uzak

Yalan mı şimdi bu¿? Hayır. Hûlki ayrıca şöyle demişti:

Madem ben oyları bölüyorum, çıkartsınlar beni seçim otobüslerine, ben CHP için oy isteyeyim, sadece Ankara'da da değil...

Hûlki bir kaybettirdiyse, on kazandırırdı.

Şimdi, yeni bir parti kurulması hem iyi hem kötüdür. Fakat Hûlkinin bağamsız adaylığı bence kesinlikle yerindeydi.

Parti kurulmasının kötü olduğunun nedenlerini zaten sıralımşsın. İyi yönü ise, artık adım atılıyor olmasıdır. Yarın, TANTAN, Yaşar Nuri ve Pamukoğlu'nun birleşmeyeceğini bilemeyiz. Hem belki Pamukoğlu önce bir hareket kurup bir partiye destek verecek, bu da daha belli değil. Bir başka parti oluşumu daha var. Milli Egemenlik Hareketi... (Kamran İnan, Mehmet Haberal, Ufuk Söylemez, Ayfer Yılmaz, Şükrü Sina Gürel, Ali Ilıksoy, İbrahim Yetkin)

Bu isimler, erken seçim olursa HYP listesinden seçimlere girecek.

Ayrıca Çetin, Akape seçmeni CHP'ye oy vermez. Akape seçmeni CHP'ye oy vermezse, CHP'nin seçimde birinci çıkması imkânsızdır. Dolayısıyla, Akapenin oylarının bölünmesi gerekir. Bu güne kadar CHP'ye oy veren de başka partiye kolay kolay oy vermez. BU oylar, MHP'nin yaptıklarını hoş görmeyenlerle, Akapenin ihanetini görenlerden gelecektir kanımca.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Çetin Taş » Sal Ağu 05, 2008 19:04

CHP hiç kimsenin babasının malı değildir Ram kardeşim.Hulki Cevzoğlu'nun bu açıklamasını samimi bulmuyorum.Ne yapmış?Gidip hangi CHP teşkilatına başvurmuş milletvekili olmak için?CHP'nin kaç tane milletvekili CHP yönetiminin ''Hadi gel seni milletvekili yapalım?''dediği vekillerdendir Ram kardeşim?Üstelik Hulki'nin savunmaları birbiriyle çelişkili.Teklif gelmedi diyor ama AB'ye üyeliğe karşı değil ve ATATÜRK'e uzak diyor.Yani teklif gelseydi diğer iki nedeni önemsemeyecek miydi?

CHP'nin özü değişmez,değiemez.ATATÜRK'ün kurduğu partidir o.Başında ki herkes gelip geçicidir ama o partiyi ATATÜRK'ün kurduğu,adeta yarattığı tarihi bir gerçektir ve asla değişmeyecektir.Başta Hulki Cevizoğlu olmak üzere tüm vatanseverler davet beklememelidir.Gitsinler üye olsunlar.Bizlerin içinden de eğer kendini CHP'ye yakın gören ama yönetimini beğenmeyen varsa gidip üye olsunlar.Mücadele etsinler parti içinde.Merak etmesinler.En kötü Deniz Baykal en iyi Tayyip Erdoğan'dan da,Mehmet Ağar'dan da,Erkan Mumcu'dan da,Devlet Bahçeli'den de çok daha iyi bir insandır.

Hulki'nin eleştirileri de ayrı bir eleştiri konusu.Biraz ona hitaben konuşayım.
CHP Atatürk'ten uzaklaştı ne demek?CHP yönetimi uzaklaşmışsa uzaklaşmıştır.Gir mücadele et.Halkı aydınlat.Halk seni takip ediyor.Seni seviyor.Seni sayıyor.Kitaplarına hücum ediyor.Kitapların baskı rekorları kırıyor.Samimi isen bu konuda yaz bir kitap nelerin düzeltilmesi gerektiğini tüm CHP severler öğrensin.Aynı şekilde CHP AB'ye karşı değil diyorsun.Partinin yönetimi karşı olmayabilir ama parti yönetimi tabanının sesi yüksek çıkarsa dinlemek zorundadır.Ve bu konuda da en demokrat parti yönetimidir.Milyonların katıldığı Cumhuriyet Mitingleri'nin tek kazanımı ne oldu?Rahşan Ecevit'e rağmen CHP-DSP milletvekilleri en azından listede birleştiler ve neticesinde CHP-DSP oyları bölünmemiş oldu.Bu tabanın tavana seslerini duyurmasıyla oldu.Mitinglerde AB karşıtı sloganları da duydu o CHP.Ve bu nedenledir ki AB konusunda tavır değişiklikleri var.Sosyalist Enternasyonal neden CHP'yi atmayı düşünüyor üyelikten?CHP AB yanlısı politikaları gözden geçirdiği için.Al işte.Varsa bu konuda da farklı düşüncen ve yapıcı eleştirin,aynen yukarıda yazdığım şekilde davran.Halka duyur düşüncelerini.Halkta bu düşüncelerine saugısını zaten sana göstereceği ilgi ile belirleyecektir.Bunun sonucunda yine CHP yönetimi yanlışlarını düzeltmeye çalışacaktır.Bu demokrasinin gereğidir.

AKEPE seçmeni de asla Osman Pamukoğlu'na oy vermez Ram kardeşim.Onların oy verecekleri yer bellidir.AKEPE olmazsa Latif Şener partisi.O da olmazsa Sadet Partisi.MHP'ye bile vermezler oylarını.O kadar fanatikler.Yani komutan gidip parti kurarsa olacak olan nedir biliyor musun?Yine CHP-DSP-İP çizgisindeki seçmenlerin oylarına talip olacaktır.Belki biraz da MHPli oyu gelir.Ama işte bu 4 YTL'nin 3'e bölünmesindense 4'e bölünmesi anlamına gelecektir ve yine sonuçta AKEPE'nin ekmeğine yağ sürecektir.

Sevgiler.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen kaye » Sal Ağu 05, 2008 19:21

Aslında maydonos'u da Çetin Taş'ı da anlayabiliyor, her ikisine de hak verebiliyorum ama bu Nasreddin Hoca'nın "Sen de Haklısın" fıkrası gibi anlaşılmasın. Halihazırdaki siyaset-ticaret-sömürge kavramlarından sonra hepimiz eleştirel ve önyargılı insanlar olduk çıktık. Kime-neye güveneceğimizi bilemez hâle geldik..
Neyse, şöyle bir toparlarsak:
Çetin, büyük güç!! karşısında yetersiz kalan muhalefetin daha da parçalanarak güçsüzleşeceğini söylüyor, Maydonos ise büyük gücün!! gücünü!! yetersiz muhalefetten aldığını söylüyor ve müstahkem bir muhalefet istiyor.
Haklı, haklı, O da haklı bu da..
Ram'da haklı :)
Hatırlayınız, canlı yayında Tuncay Özkan ve Cüneyt Arcayürek Hulki yüzünden kavga edip programı sona erdirmişlerdi. Aynı bu tartışmaydı işte.. Hulki CHP'nin O'nu istemediğini söylemişti.. Ankara'da bağımsız aday olması akapenin işine geldi mi sonuçta, evet.. Ama asıl kaybeden O'nu geri çeviren CHP olmuştu..
Başta da dedim ya, ister istemez eleştirel olduk diye, benim aklımda oluşan soru işaretleri de şunlar:
Artık hak-adalet-eşitlik-özgürlük kavramları içi boşaltıldıklarından benim için bir şey ifade etmiyor.. Partinin adına bakınız. Ama tabii bu, bu kelimeleri kullanan herkesin bu kelimeleri göstermelik kullanacağını da göstermez..
Yine parti hizmetleri adı altında verilen maddelerde şu çelişkileri tespit ettim, siz ne dersiniz?
6. Bölücüler ve teokratik devlet peşinde koşanların önü tamamen kesilecek.....

16. Söze, yazıya, fikre ve düşünceye hiçbir sebep ve gerekçeyle gem vurulamaz, sansür uygulanamaz.

Ne dersiniz, sizce sansürsüz basınla bölücüler nasıl susturulacak?
Yani mesela taraf, devam mı etsin yayınına!!

Yine şu maddelere bakalım:
6. ......teokratik devlet peşinde koşanların önü tamamen kesilecek.....

15. Din bir vicdan işi olduğundan parti, dini dünya ve devlet işleri ile siyasetten ayrı tutmayı, milletimizin çağdaş medeniyet yolunda ilerlemesi için başlıca şartlardan bir sayacaktır. Bu ülkenin çocukları dinci, dinsiz, şu mezhepten bu mezhepten diye asla ayrılamaz, bölünme sebebi ve taraf tutmak kabul edilemez. Birbirlerine rastladıklarında;
“Selamün Aleyküm” diyen de, “Merhaba” diyen de bu toprağın ve bu Kültürün çocuklarıdır.

Sizce teokratik devleti engellemenin yolu bu mudur, tersi midir?
Ya da soruyu şöyle sorayım:
Şu anki rejime düşman tarikat yapılanmalarının önü nasıl kesilecek, 15. maddeyle mi??
Bence bu üç maddeyi tam açamamışlar ya da açmamışlar...


..
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye
 
İletiler: 1036
Kayıt: Pzr Oca 06, 2008 0:57

İletigönderen Ram » Sal Ağu 05, 2008 19:57

Çetin Taş, CHP kimsenin babasının malı değilse, Baykal'ın onlarca defa istifa etmesi gerekirdi. Ne yaptı Baykal¿? Yıllardır CHP'de ne yapabildi, CHP'yi nerelere taşıyabildi¿? Şimdi sakın bana "Baykal muhalifleri ABDci, şuçu-bucu" deme. Boşver diğerlerini. Baykal ne yaptı onu anlat. Eğer kayda değer bir şey yapmadıysa, babasının malı mı ki hâlâ oturuyor o koltukta¿? CHP Hûlki'ye gidip gel bize katıl diyecek. Aydınları, öğretim üyelerini, emekli askerleri bünyesine katacak, onları ikna edecek ki başarılı olsun. Aydınlar, öğretim üyeleri, emekli askerler gibi kimselere, "ben burdayım, ister gelirsin, ister gelmezsin, keyfin bilir" yaklaşımında bulunamazsın. Böyle particilik olmaz.

Hûlki teklif gelseydi aynen bunları söyleyecektim de demişti. Aç araştır bak, bu forumda da var ne söylediği, çabuk unutuyorsun. Teklif gelseydi, koşa koşa giderim demiyor.

1- AB'ye kesin olarak karşı mısın, değil misin?
2- Erdoğan, Gül, Arınç dışında bir başka AKP'linin Cumhurbaşkanı olmasına 23 Temmuz'da evet diyecek misin, demeyecek misin?
3- Çankaya'ya türbanın çıkmasını istiyor musun, istemiyor musun?
4- PKK'nın bitirilmesi için kesin kararlı mısın, yoksa iki tane fazla milletvekili çıkarmak için bölücülüğü destekleyen kişilere sissizce evet diyecek misin?

Ben bu soruların yanıtlarını, kendi kendime AKP dışındaki partilerin genel başkanlarına sordum. Vicdanımda aldığım yanıt –ne yazık ki- beni doyurmadı. Ülkem için üzüldüm. İşte bu yüzden bağımsız olarak milletvekilliğine aday oldum… Allah utandırmasın.


CHP'nin özü değişmez,değiemez.ATATÜRK'ün kurduğu partidir o.Başında ki herkes gelip geçicidir ama o partiyi ATATÜRK'ün kurduğu,adeta yarattığı tarihi bir gerçektir ve asla değişmeyecektir.Başta Hulki Cevizoğlu olmak üzere tüm vatanseverler davet beklememelidir.Gitsinler üye olsunlar.Bizlerin içinden de eğer kendini CHP'ye yakın gören ama yönetimini beğenmeyen varsa gidip üye olsunlar.Mücadele etsinler parti içinde.Merak etmesinler.En kötü Deniz Baykal en iyi Tayyip Erdoğan'dan da,Mehmet Ağar'dan da,Erkan Mumcu'dan da,Devlet Bahçeli'den de çok daha iyi bir insandır.


Özden kastettiğin nedir Çetin¿?

Ben CHP'ye Amerikalılar mı kurdu dedim de bana CHP'yi ATATÜRK'ün kurduğu bir parti olduğunu hatırlatıyorsun¿? Bugünkü CHP, ATATÜRK'ün kurduğu ilkelerdeki bir parti değildir. Her partinin başındaki herkes gelip geçicidir. 90'dan sonra kurulan CHP'ye bir bak. Baykal dışındaki iki genel başkanın toplam görev süresi 2 yıl dahi değildir!

Hâlâ diyorsun ki, gitsin üye olsunlar. Mustafa Kemâl çizgisinde değil demek ki bu parti, gitmiyor ve üye olmuyorlar.

En kötü Baykal, en iyi şu şu şu kimselerden iyidir diyorsun. Senin dediğin şudur:

Varsın doğru düzgün siyaset yapmasın, başarısız olsun, rezil kepaze olsun, partiyi babasının malı gibi görsün, yine de diğerlerinden iyidir.

Hulki'nin eleştirileri de ayrı bir eleştiri konusu.Biraz ona hitaben konuşayım.
CHP Atatürk'ten uzaklaştı ne demek?CHP yönetimi uzaklaşmışsa uzaklaşmıştır.Gir mücadele et.Halkı aydınlat.Halk seni takip ediyor.Seni seviyor.Seni sayıyor.Kitaplarına hücum ediyor.Kitapların baskı rekorları kırıyor.Samimi isen bu konuda yaz bir kitap nelerin düzeltilmesi gerektiğini tüm CHP severler öğrensin.Aynı şekilde CHP AB'ye karşı değil diyorsun.Partinin yönetimi karşı olmayabilir ama parti yönetimi tabanının sesi yüksek çıkarsa dinlemek zorundadır.Ve bu konuda da en demokrat parti yönetimidir.Milyonların katıldığı Cumhuriyet Mitingleri'nin tek kazanımı ne oldu?Rahşan Ecevit'e rağmen CHP-DSP milletvekilleri en azından listede birleştiler ve neticesinde CHP-DSP oyları bölünmemiş oldu.Bu tabanın tavana seslerini duyurmasıyla oldu.Mitinglerde AB karşıtı sloganları da duydu o CHP.Ve bu nedenledir ki AB konusunda tavır değişiklikleri var.Sosyalist Enternasyonal neden CHP'yi atmayı düşünüyor üyelikten?CHP AB yanlısı politikaları gözden geçirdiği için.Al işte.Varsa bu konuda da farklı düşüncen ve yapıcı eleştirin,aynen yukarıda yazdığım şekilde davran.Halka duyur düşüncelerini.Halkta bu düşüncelerine saugısını zaten sana göstereceği ilgi ile belirleyecektir.Bunun sonucunda yine CHP yönetimi yanlışlarını düzeltmeye çalışacaktır.Bu demokrasinin gereğidir.


CHP Atatürk'ten çok uzaktır. Bu benim de görüşümdür. Bana da hitap edebilirsin Çetin.

Hûlki zaten mücadele ediyor. CHP'nin ve en başta Baykal'ın yanlışlarını da söylüyor. Her daim söylüyor bunları kendi izlencesinde, izlemiyor musun¿?

Yine sen Hûlkiye yazıyorsun ama, CHP AB'ye karşı değildir görüşü de benim görüşümdür. Ne demek parti yönetimi ABci olabilir fakat tabanı değildir söylemleri¿? Birinci tabana bir çift söz var mı burada¿? İkincisi, yönetimi ABci olan bir partiye anti-ABci biri nasıl katılacak¿? Bunun mantığı nedir¿? Tabanı AB karşıtı CHP'nin, yönetimi AB karşıtı değildir. Peki ya bunun mantığı nedir¿? Tabana kim lâf etmiş Çetin¿?

Sosyalist Enternasyonal, CHP'yi AB politikalarına çok karşı çıktığı için değil, Akape gibi tavizkâr olmadığı için atmak istedi. Yine Akapelilerin bu işte de parmağı vardı. Yoksa gördük Onur ÖYMEN'i ve benzerlerini...

AKEPE seçmeni de asla Osman Pamukoğlu'na oy vermez Ram kardeşim.Onların oy verecekleri yer bellidir.AKEPE olmazsa Latif Şener partisi.O da olmazsa Sadet Partisi.MHP'ye bile vermezler oylarını.O kadar fanatikler.Yani komutan gidip parti kurarsa olacak olan nedir biliyor musun?Yine CHP-DSP-İP çizgisindeki seçmenlerin oylarına talip olacaktır.Belki biraz da MHPli oyu gelir.Ama işte bu 4 YTL'nin 3'e bölünmesindense 4'e bölünmesi anlamına gelecektir ve yine sonuçta AKEPE'nin ekmeğine yağ sürecektir.


Akapenin kadrolu seçmeni ayrıdır, elit seçmeni ayrıdır, bulgur-pirinç-kömür seçmeni ayrıdır, samimi olarak oy veren seçmeni ayrıdır, salt türban için oy vereni ayrıdır, vesaire...

Pamukoğlu deyince onların aklına ilk gelecek olan "Kan Uykusu" belgeselidir. Ne kitapları, ne televizyonlarda söyledikleri. Bilirsin, akpûl yalnızca kendi gündemini takip eder. Saadet Partisi çok oy alamaz Akapeden. Bayağı bir kavga ettiler. Akapenin fırıldaklığını görenler. MHP'nin de fırıldaklığını gördüler. Velevki bu parti geldi dediğin gibi CHP-DSP oylarını böldü. Ne farkedecek¿? CHP-DSP çok mu iyi bir parti¿? Bunların en kötüsü, şunların en iyisinden iyi deme bana. Ölümü gösterip de sıtmaya razı edemezsin beni. Sen bu sisteme razısın Çetin, bense razı değilim.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Çetin Taş » Sal Ağu 05, 2008 19:59

Kaye kardeşimin dikkatinden kaçmayan çelişki son derece önemlidir.Bu çelişki işte bugünlere gelmemize neden olan çelişkidir.Atatürk'ün LAİKLİK ilkesinin bizzat onun partisinden insanlar ve onun silahlı kuvvetlerinden insanların sulandırmalarının eseridir.Açık açık ,''Kardeşim.Bizim dinliyle,dinsizle işimiz olmaz.İsteyen istediğine inanabilir ama devlet asla ve asla dini kurallarla yönetilemez.Dini hiçbir sembol devlet yönetiminin yanına dahi yaklaşamaz.''BİTTİ!Bu kadar basit!Bunun haricinde ki ifadeler ATATÜRK DEVRİMLERİ'ne karşı olanların din sömürüsü tuzağına gelmektir.Onların yaptığı dini kullanma tuzağına boyun eğmektir.Onların ''Bunlar dinsiz,bunların devleti dinsiz''suçlamalarına karşı ''Kardeşim devletimiz dinsizdir,evet.Bizim dinimiz ya da dinsizliğimiz de sizi ilgilendirmez''diyemeyip ''Ya biz de Müslümanız,biz de sizin gibiyiz,devletin dinsiz olması konusunu o kadar kafaya takmayın,bizlerin dini var ya''gibilerinden savunmalarla gelinecek nokta dini dünyanın en önemli meselesi sanan;dinin insanlar için gerekli olduğunu düşünen değil aksine insanların din için gerekli olduğunu düşünen bilinçsiz,aptal,duygusuz insan toplulukları oluşmasıdır.

Yukarıda yazdım neden başka bir parti kurarak siyasete girmesini istemediğimi.Ama ille de partisini kurup girerse komutan tüm konularda olduğu gibi din konusunda da net olmalıdır.Kıvırtmamalıdır.Dinin artık insanların vicdanlarında ki yerine geri dönmesi gerektiğini söyleyebilmelidir.

Tabi komutan,ATATÜRK kafasında bir komutan ise.Yani askerliğine ve vatanseverliğine diyecek hiçbir şey yok.Ama dünya görüşü konusunda da şüphelerim var.
Açıkçası çeşit çeşit komutan var.Kenan Evren var,Hilmi Özkök var,Yaşar Büyükanıt var.....Varoğlu var.


Mesajını farkettim Ram kardeş.
Tamam sana hitap edeyim.
Aydın kişi kaprisi bırakacak arkadaşım.Ben çok gördüm aydın payesi yapıştırılan kişileri.Bir noktadan sonra dünyanın etraflarında döndüğünü sandılar ve sandıkları ile kaldılar.Hem de bu yakın geçmişimizde.
Aydın kişi sorumluluk alan kişidir.Köşesine çekilip teklif beklemez eğer bu kadar iddialı düşünceleri varsa.

Ne demek PKK'ya göz yummak?Böyle bir düşünce beyan eden ve bundan şüphesi olan adamın zaten ne işi var CHP'de?Eğer CHP PKK'ya göz yumsa Güneydoğu'da ve Doğu'da neredeyse yok denecek kadar oy mu alırdı Ram kardeş?

Haklısın bu mevzuları tartıştık daha önce.Ama kafa eskisi gibi değil Ram.Bazı şeyleri unutuyorum.

Elbette ki partinin özü partinin ilkeleridir.CHP'nin başında Baykal var ve bu hoşa gitmiyorsa bu koskoca memlekette bir tek Mustafa Sarıgül'mü vardır her seçim zamanı arkasına Fettullahçıları alarak Baykal'ın karşısına çıkacak?Mücadele etmeden sadece eleştiri yapan adama çok fazla inancım yok Ram kardeşim.

Ve tabi ki kurumsal oluşumların ideolojisi kendini yöneten kişilerin ideolojisidir.Nasıl ki 12 Eylül 1980 Darbesi'ni yapan Kenan Evren'in ideolojisi TÜRK-İSLAM sentezi iken,aynı silahlı kuvvetlerin 27 Mayıs 1960 İhtilali'nden sonra başında bulunan Ragıp Gümüşpala'nın ve hemen ardından Cevdet Sunay'ın KEMALİST dünya görüşünde olduğu gerçekleri bunları doğrudan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin resmi ideolojisi haline getiriyorsa CHP içinde aynı şeyler sözkonusudur.

Baykal gitsin.Tamam.Ama onu göndermek için ve daha iyisini getirmek için de mücadele etmek gerekir.Oturduğumuz yerlerden Baykal gitsin demekle gitmeyebilir.Çünkü herkes rahmetli Erdal İnönü'nin olgunluğunu göstermeyebilir ki göstermiyor da.Türk siyasi tarihinde başka bir örneği yoktur kendiliğinden istifa edip giden bir genel başkanın.

Aydın kesimden her kim körü körüne CHP eleştirisi yapıyor fakat yukarıda söylediklerimi yapmıyor,o zaman işin kolayına kaçıyordur Ram kardeşim.Hee,''CHP eleştirisi yaparım ama CHP'ye de oy vermem'' düşüncesindeyse aydın kişi çok fazla zahmet etmesin zaten Nazlı Ilıcak,Fehmi Koru,Şamil Tayyar,Hadi Uluengin,Cengiz Çandar,Cüneyt Ülsever,Mehmet Barlas,Ahmet Altan ve daha onlarca karşı taraftan sözde aydın bu eleştirileri fazlasıyla yapıyor.

İşin özü Hulki Cevizoğlu'nun kişiliği ve yazarlığı-televizyon programcılığı ile ilgili hiç bir sorunum yok.Çok seviyorum.Ben de de hemen tüm kitapları var.Cevizkabuğu'nu da mümkün olduğu kadar kaçırmadan izlerim yıllardır.Ama siyaset konusunda ki kısa geçmişi onun CHP'ye eleştirilerinden daha fazla eleştiriyi hak ettiğini göstermektedir bence.

Şimdi farkettim.Unuttuğum bir konu daha var.
Ben bu sisteme razı değilim.Bunu nereden çıkarıyorsun Ram kardeşim?Ama ben matematik bildiğimi düşündüğüm için samimi düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum.
Şu ana kadar CHP'ye Livaneli'ne verdiğim oydan başka oyum yok.Ona da Livaneli'nin kişiliksiz çıkmasından dolayı pişmanım(Yukarıda bahsettiğim aydıncıklardan işte Livaneli).Şimdiye kadar hep İşçi Partisi'ne oy verdim ve bu gidişle bundan sonra da vermemem için bir sebep yok.
Ama elde ki imkanlar belli iken,yani her şeyi açık konuştuğumu biliyorsun,kendi adıma oy verebileceğim iki parti var;CHP veya İP.Bu partilerin yanına bir partinin daha eklenmesi matematiksel hesapla da mantık bilimiyle de amaca hizmet etmez.Etmeyecektir Ram kardeşim ve diğer tüm kardeşlerim.

AKEPEli seçmenin kimlere oy verebileceği konusunda yazdıklarımı yineliyorum.Osman Pamukoğlu komutanıma oy moy vermez o seçmen.

Elbette ki bu sistem değişsin ama bu sistemin değişmesi için 0 kilometre bir parti kurulması ve ondan başarı umulması romantik bir yaklaşımdır.İlk mesajımda bunun ekonomik nedenlerini yazdım.Bu mesajımda da Kaye'ye cevap verirken yazdıklarım var.Hulki Cevizoğlu konusunda da yine sizlerden samimi düşüncelerimi saklamadım.Düşüncelerim bunlardan ibaret.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x